U 33. kolo Prve hrvatske nogometne lige nogometaši Varaždina su na domaćem terenu ugostili momčad Slaven Belupa. Varaždin je slavio s minimalnih 1:0 pogotkom Domagoja Drožđeka iz najstrože kazne, nakon što su prethodna tri ovosezonska susreta Varaždina i Slaven Belupa završila bez pobjednika, a dva i bez postignutog gola.

Obje momčadi u nastavku prvenstva nakon prisilne stanke uvedene zbog mjera za suzbijanje širenje koronavirusa, igraju jako dobro. Varaždinci su upisali tri pobjede, jedan remi i dva poraza, dok su Koprivničani skupili osam bodova iz šest utakmica.

Nakon početnog ispitivanja snaga, u 26. minuti Drožđek se oslobodio pratnje i pucao snažno, ali je lopta prošla uz lijevu vratnicu. Izglednu priliku imao je Varaždin u 35. minuti, kada je Obregon oteo loptu vrataru Ježini te je produžio do Teklića, koji je pak daje Drožđeku, ali i ovaj pokušaj varaždinskog napadača završava iznad gola. U samoj završnici prvog poluvremena domaćini su imali još dvije izgledne prilike. No, i ovaj put pokušaji Teklića i Mamića završavaju preko gola.

I početak nastavka je bio u znaku domaćina. U dvije prilike se našao Petković, ali njegovi pokušaji nakon dodavanja Đuraseka i Obregona ne pronalaze put do Slavenove mreže.

U 80. minuti Varaždin dolazi do vodstva od 1:0. Strijelac je bio Drožđek iz najstrože kazna, koja je dosuđena nakon što je Šego u kaznenom prostoru laktom srušio Petkovića.

U sljedećem kolu Varaždin gostuje kod Gorice. Utakmica je na rasporedu u petak, 10. srpnja, od 20 sati.