Nogometaši Varaždina su u okviru 4. kola Prve hrvatske nogometne lige gostovali u Puli protiv momčadi Istre 1961. Igrači Samira Toplaka osvojili su velika tri boda nakon minimalne 1:0 pobjede.

Hrabro su Varaždinci parirali domaćinima od prve minute susreta, a takva igra isplatila im se u 37. minuti kada je nakon ubačaja Itsuki Urate iz kornera glavom pogodio Matej Senić. S minimalnim vodstvom Varaždina otišlo se na odmor.

U nastavku susreta igra se većinom odvijala na sredini terena. Varaždin je u još nekoliko navrata prijetio, a najbliže povećanju vodstva bili su Leona Benko u 49. i Domagoj Drožđek u 84. minuti.

Ovom pobjedom Varaždin je skočio na 4. mjesto sa sedam bodova, koliko ima i trećeplasirani Hajduk. U sljedećem kolu u Varaždinu gostuje Osijek.