Prva HNL: Varaždin pogotkom Senića u 88. minuti do vrijedne pobjede protiv Istre

Ilustracija

Nogometaši Varaždina upisali su vrijednu pobjedu na gostovanju protiv Istre. Momčad Zorana Kastela slavila je s minimalnih 1:0 pogotkom Senića u 88. minuti susreta. S nova tri boda protiv izravnih suparnika sa začelja tablice, Varaždinci su učinili i možda ključni korak u očuvanju prvoligaškog statusa.

Domaćini su bolje otvorili susret te odmah u početnim minutama imaju dvije velike prilike. Prvo je u 6. minuti iz blizine pucao Guzina, ali njegov pokušaj brani vratar Varaždina Horkaš. Samo minutu kasnije na strani Varaždinaca je bila i sreća kada je udarac Blagojevića s visine kaznenog prostora zaustavila vratnica.

Varaždinski nogometaši prvu priliku imaju u 17. minuti. Urata je u kaznenom prostoru pronašao Obregona, ali napadač Varaždina loše zahvaća loptu. U 28. minuti Gržan pada preko Horkaša, a sudac Jović nakon pregledavanja snimke pokazuje na bijelu točku. No, varaždinski vratar još je jednom nesavladiv i brani udarac Stefana Lončara.

Novi problemi za varaždinsku momčad dolaze u 59. minuti kada je isključen kapetan Stolnik. I s igračem manje Varaždinci su se hrabro nosili s domaćom momčadi, a prvo ime utakmice zasigurno je vratar Horkaš koji i u drugom poluvremenu nastavlja sa sigurnim obranama.

Varaždinci su u konačnici nagrađeni za svoju upornost i hrabrost. U 88. minuti Postonjski je izveo slobodan udarac, a njegov ubačaj u mrežu je skrenuo Senić.

U sljedećem kolu Varaždin kod kuće dočekuje Osijek. Utakmica se igra u petak, 26. veljače, s početkom u 18 sati.

3. HNL Sjever: Varteks poražen na gostovanju u Svetom Martinu na Muri

U Svetom Martinu na Muri odigrana je odgođena utakmica 21. kola 3. hrvatske nogometne lige Sjever između Polet i varaždinskog Varteksa. Domaćini su slavili rezultatom 3:1.

Nakon izjednačene igre tijekom većeg dijela prvog poluvremena, Polet u samoj završnici dolazi do dva pogotka. U 42. minuti pogađa Josip Brezovec, a samo minutu kasnije precizan je i Karlo Težak. Na 3:0 u 77. minuti povisuje Igor Šegović, dok počasno gol za varaždinsku momčad zabija Sebastijan Dvanajščak u 87. minuti.

Varteks u subotu, 15. svibnja, očekuje i nadoknada utakmice 12. kola u Virju protiv Podravca. Od srijede, 19. svibnja, započinje drugi dio natjecanja u 3. HNL Sjever. Prvih šest klubova kreće u borbu za naslov prvaka, a to su Mladost (Ž), Radnik, Polet, Tehničar, Papuk i Podravina. Drugih šest kluba pak očekuju utakmice za očuvanje trećeligaškog statusa, a natjecat će se Rudar, Bjelovar, Varteks, Virovitica, Graničar i Podravac. Rezultati odgođenih utakmica neće utjecati na plasman klubova uoči prvenstvene završnice.

Prva HNL: hrabrim Varaždincima veliki bod na gostovanju protiv Dinama

Ilustracija

Nogometaši Varaždina su u utakmici 34. kola Prve hrvatske nogometne lige gostovali na Maksimiru protiv Dinama. Hrabri Varaždinci odigrali su 2:2 i osvojili veliki bod protiv zagrebačke momčadi koja je proteklog vikenda potvrdila novi naslov prvaka.

Domaćini su rano stigli do prednosti. Nakon velike pogreške varaždinske obrane u 9. minuti za 1:0 pogađa Ivanušec. Rani rezultatski minus nije pokolebao igrače Zorana Kastela. Nakon nekoliko dobrih pokušaja udarcima izvan kaznenog prostora, Varaždin u 35. minuti dolazi do izjednačenja. Jedan ubačaj pred gol domaćina dolazi do Elezija koji vješto prebacuje vratara Livakovića. Samo šest minuta kasnije Dinamo je ponovno u vodstvu. Nakon ubačaja iz kornera, Perić je najviši u skoku i glavom pogađa za 2:1.

Početkom nastavka Varaždinci rade pritisak na gol domaćina, a takva igra donijela im je zasluženo novo izjednačenje u 59. minuti. Elezi je uposlio Obregona, koji pak u kaznenom prostoru pronalazi Herreru. Napadač Varaždina bez većih problema pogađa za 2:2. Kako se rezultat do kraja utakmice više nije mijenjao, na konto varaždinske momčadi sjeo je važan bod u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa.

U nedjelju, 16. svibnja, Varaždinci kod kuće u predzadnjem kolu dočekuju momčad Rijeke. Utakmica se igra s početkom u 15 sati.