Rade Herceg koji nedisciplinirane igrače zove “smoksan” predanim radom odveo Ivančicu do jesenske titule

Rade Herceg godinama je radio u Varteksovoj školi nogometa s mladim nogometašima. Mnogi nogometni dragulji prošli su kroz njegove ruke. Odlikuje ga ogromna posvećenost nogometu i studioznost, a iz igrača uvijek izvlači maksimum.

Mnogi bivši i sadašnji nogometaši pamte ga po tome što nedisciplinirane nogometaše zna zvati “smoksan”, a one koji nisu dovoljno čvrsti u duel igri zna upiti: “Kaj si s keksi?.

Trenutno vodi nogometaše Ivančice s kojima je osvojio naslov jesenskog prvaka u 4. HNL Čakovec – Varaždin.

Tome se nadao prije početka sezone iako su im na početku sezone otišla dvojica stožernih igrača – napadač Dominik Božak u Bednju i veznjak Zoran Lukavečki, koji ponovno brani boje jednog od austrijskih niželigaša.

– Oni su otišli na početku sezone i to nas je dosta oslabilo, no s druge strane, Liga je ove sezone slabija nego prošle. Također, kvalitetnim radom na treninzima nadoknadili smo njihov nedostatak i na kraju smo zasluženo stigli do titule jesenskog prvaka – ističe Rade Herceg, poznati trener iz Kneginca koji je vodio seniore Varaždina, Međimurja, Sračinca, Centrometala, Međimurca, slovenskog Zavrča, Pušćina, Obreša i Jalžabeta.

Preporod Ivančana
On je u Ivančicu stigao početkom listopada prošle godine i prošle sezone stigao do 3. mjesta.

− Malo nam je nedostajalo da završimo kao drugoplasirani. Nije da se hvalim, ali mislim da sam kvalitetu rada na treninzima podignuo na jednu višu razinu. Također, moram zahvaliti Upravi, koja stoji iza mene, a i igračima, koji slušaju sve moje savjete i u velikom broju dolaze na treninge – ističe Herceg.

Upravo je taj dobar odaziv treninzima najzaslužniji za rezultat Ivančana ove sezone.

− Trudim se osmisliti svaki trening drugačije. Nema više trčanja na suho. Radimo uglavnom u koridoru, to su fantastične vježbe kojima podižete taktičke i tehničke kvalitete svoje momčadi, a ujedno i radite na aerobnoj izdržljivosti – naglasio je Herceg, čija je ekipa u 13 kola upisala 10 pobjeda, dva remija i poraz.

− Formu smo tempirali za utakmice protiv Bednje, Zelengaja i Mladosti Komet. Jedini kiks dogodio nam se protiv Jalžabeta, kada smo bili bez vratara – ističe Herceg.

Karakterna ekipa
Najbolji strijelci ivanečkih nogometaša su kapetan Tomislav Jagić i Patrik Varga s po 11 postignutih golova.

− Bio sam trener u mnogim klubovima, no nigdje nisam imao takvoga kapetana. Tomislav je vrlo karakteran dečko, vođa na terenu i izvan njega. Zabija golove kao vezni igrač, a ne zaboravimo da je uz 11 golova upisao i desetak asistencija – ističe trener Ivančice.
Drugoplasirani Zelengaj ima tri boda manje od Ivančana, trećeplasirani Draškovec šest manje, a četvrtoplasirana Bednja čak osam manje.

− Po meni, i dalje je Bednja naš jedini konkurent u borbi za naslov. Zelengaj neće moći pratiti korak na proljeće. Naravno, cilj je zadržati vodeću poziciju i igrati 3. ligu, što je od iduće sezone četvrti rang hrvatskog nogometa. Ivanec kao grad to zaslužuje. Jedini problem je što nemamo adekvatan pomoćni teren, a glavni teren nam je u lošem stanju. U planu je da treniramo u Salinovcu na novom terenu, što bi nam u mnogočemu olakšalo trenažni proces – zaključio je Herceg.

1. ŽNL: Mladost (Vž) skinula lidera, drugoplasirani N. Marof stigao na tri boda do Tuhovčana

Polet iz Tuhovca tri kola prije kraja imao je priliku stići do naslova u 1. ŽNL, no nije uspio.

Varaždinska Mladost slavila je u Tuhovcu s 1:0 pokvarivši slavlje domaćinu. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Petar Palatinuš u 70. minuti.

Drugoplasirani Novi Marof pobijedio je Mladost u Margečanu s 3:1 i tako se približio Tuhovčanima opet na tri boda. Novomarofčane je u vodstvo doveo Tomislav Harmicar u 10. minuti, dok je na 1:1 izjednačio Marget Piskač u 37. minuti. Drugoplasiranu momčad u vodstvo je opet doveo Vedran Brdar u 69. minuti, da bi konačnih 3:1 postavio Lukas Stojak golom u 74. minuti.

U preostalim utakmicama Polet je u Cestici sa 6:2 svladao Dravu-Ajax, Sloboda je u Tužnom bila bolja od varaždinske Slobode s 3:1, a Čevo je s 4:0 bilo uvjerljivo kod Mladosti u Sigecu.

Zadrugar je slavio kod Beretinca 2:0, dok su Obreš i selnička Plitvica odigrali 1:1. U idućem kolu vodeći Polet (T) igra derbi kod Obreša, dok drugoplasirani Novi Marof dočekuje Beretinec.

4. HNL: Dva kola prije kraja “mrtva” utrka za naslov između Bednje i Nedeljanca

U 4. HNL Čakovec – Varaždina nastavlja se žustra borba za naslov između vodeće Bednje i drugoplasiranog Nedeljanca.

Beletinčani su u 24. kolu pobijedili Draškovec s čak 5:0. Povela je momčad Saše Paske već u 3. minuti kada je zabio Tomislav Herceg, na 2:0 povisio je Richard u 39., da bi Filip Holi gol za 3:0 postigao u 53. minuti. Na 4:0 povisio je Richard u 59. minuti, dok je konačnih 5:0 postavio Dominik Božak golom u 72. minuti.

Beletinčani su tako zadržali bod prednost pred drugoplasiranim Nedeljancem koji je slavio kod Galeba u Oporovcu s 5:2. Nedeljančani su gubili 2:1, no preokrenuli su rezultat i upisali nova tri boda. Dva gola u pobjedu ugradio je Dejan Kučko, dok su po gol zabili Emanuel Škvarić, Tomislav Medved i Marko Kovačić.

U preostalim utakmicama, Mladost iz Sv. Marije pobijedila je Plitvicu u Gojancu s 3:1, istim rezultatom slavio je Jalžabet protiv Zelengaja, Dinamo iz Domašinca s 5:1 je bio bolji od Dubravke-Zagorac, dok su dva susreta završila bez pobjednika.

Budućnost i Naprijed u Vidovcu su odigrali 4:4, dok su Mladost Komet i Ivančica odigrali 3:3. U idućem, pretposljednjem kolu vodeća Bednja gostuje kod Dinama u Domašincu, dok Nedeljanec ugošćuje Mladost iz Sv. Marije.