Rukometaši Varaždina 1930 rutinski stigli do nove pobjede svladavši Dubrovnik

Rukometaši Varaždina 1930 stigli su do nove pobjede u prvenstvu Paket 24 Premijer lige. Varaždinci su na domaćem terenu u okviru odgođenog 6. kola ugostili momčad Dubrovnika, svladavši je rezultatom 24:17.

Varaždinci su vodili veći dio susreta, a posljednje izjednačenje Dubrovnik je uspio uhvatiti kod rezultata 5:5. Na odmor se otišlo s vodstvom Varaždina 1930 rezultatom 10:7. Početkom nastavka domaćini pojačavaju ritam te prvom serijom pogodaka odlaze na veliku prednost od 14:7, a nešto kasnije povećavaju vodstvo na 17:8.

U redovima Varaždina 1930 po četiri gola zabili su Tomislav Špruk, Filip Čelić i Antonio Budinski, dok je vratar Sandro Meštrić skupio 12 obrana.

Varaždinci se nakon devet odigranih utakmica nalaze na 2. mjestu s 15 bodova. Vodeća Gorica skupila je 16 bodova, ali i ima dvije utakmice više.

2. HNL: Varaždinci preokretom do pobjede u oproštajnoj utakmici od drugoligaškog društva

Ilustracija

Nogometaši Varaždina upisali su pobjedu rezultatom 3:2 na gostovanju kod momčadi Dubrave Tim Kabel, u utakmici posljednjeg kola 2. hrvatske nogometne lige. Varaždinci su rezultat preokrenuli u samoj završnici susreta nakon vodstva domaćina od 2:0.

Dubrava je do početne prednosti stigla u 18. minuti preko Ljubanovića, a tim se rezultatom otišlo i na odmor. U 54. minuti je 2:0 za domaćine nakon što je precizan bio Čoko.

Varaždinci se u igru vraćaju u 65. minuti. Nakon ubačaja Mekića pred golom je skočio Brodić donijevši smanjenje zaostatka na 2:1. Potpuni rezultatski preokret dolazi u posljednje četiri minute. Za 2:2 je pogodio Elezi u 87. minuti, a samo dvije minute kasnije pobjedu prvacima 2. HNL donosi Herrera koji koristi dodavanje Teklića.

Varaždinci su tako novom pobjedom potvrdili prvo mjesto i na najljepši se mogući način oprostili od drugoligaškog društva.

Enes Garibović osvojio titulu europskog doprvaka na prvenstvu u Turskoj

Varaždinac Enes Garibović je porazom u finalu osvojio srebrnu medalju i naslov europskog doprvaka na Prvenstvu Europe koje se održava u turskom Gaziantepu. Od hrvatskog reprezentativca je u borbi za titulu bolji bio Mađar Daniel Gyorgy.

Garibovićev uspjeh ima dodatnu vrijednost, ako se zna da mu je ovo bilo prvo veliko natjecanje nakon promjene težinske kategorije i odmjeravanja snage s protivnicima do 84 kilograma.

Nakon zlata Anđela Kvesića ovo je druga medalja za Hrvatsku u Gaziantepu.