Rukometaši Varaždina podijelili bodove s Goricom, već u utorak u goste dolazi momčad Dubrovnika

Rukometaši Varaždina 1930 su u susretu 11. kola Paket 24 Premijer lige remizirali protiv momčadi Gorice. Susret je završio rezultatom 22:22. Zanimljivo, istim je rezultatom završila utakmica ova dva protivnika i u 2. kolu u Velikoj Gorici.

Otvaranje utakmice bilo je u znaku domaćina koji u 6. minuti imaju prednost od 3:1. Slijedi serija gostiju pa Gorica ubrzo preokreće vodstvo u svoju korist (6:4). U tvrdoj utakmici s puno pogrešaka i malo golova, na odmor se otišlo s rezultatom 9:9.

Ista igra ponavlja se i u nastavku susreta. Niti jedna momčad na uspijeva ostvariti vodstvo veće od jednog pogotka razlike. Tek u jednoj situaciji, u 35. minuti, Varaždin je pogotkom Vidačeka kratkotrajno imao prednost od 12:10.

U samu završnicu Gorica ulazi s vodstvom od 22:21, kada je Grizelj uspješno realizirao sedmerac. Ipak, za podjelu bodova pobrinuo je Budinski, golom s desnog krila svega 15 sekundi prije kraja utakmice.

Kod Varaždinaca je Fabijan Grubišić zabio devet golova, Antonio Budinski dodao je četiri, a Frano Vujović tri. Vratar Sandro Meštrić je skupio 11 obrana.

Momčad Varaždina 1930 nalazi se na 3. mjestu sa sedam bodova, bodom manje od Gorice i Sesveta, ali i utakmicom manje. Poredak se može promijeniti već u utorak, 8. prosinca, kad Varaždinci kod kuće dočekuju momčad Dubrovnika u odgođenoj utakmici 6. kola.

FC Kovačić obranio titulu prvaka Hrvatske i potvrdio dominaciju kod seniora i juniora

Na Prvenstvu Hrvatske za juniore i seniore Fight Club Kovačić Varaždin obranio je titulu prošlogodišnjeg prvaka Hrvatske te potvrdio dominaciju u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji.

Prvaci Hrvatske su Luka Sakač, Emanuel Šprem, Hana Komes, Borna Tuk i  Lorena Ožura.

Druga mjesta osvojili su Luka Pokos, Patrik Vučković, Mate Medenjak, Melani Šipek i Sara Bencek, dok su treća mjesta osvojili Fran Viknović, Theo Ledić, Erik Haramina, Jakob Kranjčić, Paolo Žignić,  Luka Starčević i Roko Galunić.

Bez medalje su ostali Mateo Šimek, Elvis Šipek i David Vugrinčić.  Na žalost kapetan ekipe i višestruki prvak Hrvatske u savateu i boksu Tristan Talan nije imao borbu jer je protivnik par minuta prije borbe odustao.

– Svi ovi borci prošli su sportske škole Fight Cluba Kovačić od dječje igraonice, kadeta pa do juniora i seniora. Sada slijedi priprema za prvenstvo Hrvatske u boksu koje se održava početkom svibnja – ističu iz FC Kovačić.

Šafarić: Naš drugi gol “pripitomio” je Rudeš i utakmicu smo mirno priveli kraju

Nogometaši Varaždina u ponedjeljak, 22. travnja stigli su do osme prvenstvene pobjede pobijedivši Rudeš s 2:0 u 31. kolu SuperSport HNL-a.

– Bili smo koncentrirani od samoga početka. Vidjeli smo ranije kako Rudeš može biti opasan. Dogovorili smo maksimalnu koncentraciju od prve minute, iako mislim da smo kvalitetnija ekipa od protivnika, morali smo to dokazati na terenu – rekao je Nikola Šafarić, trener Varaždina i dodao da je njegova ekipa mirno susret privela kraju.

– Jako dobro smo iskontrolirali samu utakmicu. Naš drugi gol je ‘pripitomio’ Rudeš i onda smo priveli mirno utakmicu kraju. Unatoč tom dobrom početku Rudeša, nismo se pribojavali kazne. Vidjeli smo da dobro izgledamo, da dobro stojimo na terenu. Vjerovali smo da će i njihov ritam pasti. Danas je sve bilo na nama i sve je dobro odrađeno – zaključio je Šafarić.

Slijedi susret 32. kola protiv Dinama u subotu, 27. travnja u 17 sati.

Izvor: tportal