Rukometašice Koke pobjedom ušle u novu sezonu Prve hrvatske lige za žene

Slavlje kod Dugog Sela

Rukometašice Koke pobjedom su otvorile novu sezonu Prve hrvatske rukometne lige za žene pobijedivši Dugo Selo u gostima 32:26.

Od samog početka Varaždinke su imale vodstvo i na poluvrijeme otišle s prednošću od  17:12. Drugo poluvrijeme domaćin se uspio približiti zbog nekoliko tehničkih pogrešaka Varaždinki, no vrlo brzo Kokice su se ponovno odlijepile te na kraju slavile.

Na golu je bila odlična golmanica Janja Tušek s 21 obranom, dok je najučinkovitija bila Jelena Blažek s devet golova. Sljedeće kolo rukometašice Vladimira Canjuge igraju u subotu u Varaždinu protiv Lokomotive s početkom u 18 sati.

Varaždin vodio 2:0, no Osijek preokretom stigao do pobjede

Iako su vodili 2:0 nogometaši Varaždina u sklopu 23. kola poraženi su od Osijeka 3:2.

Varaždinci su se disciplinirano branili s petoricom u zadnjem redu. I prijetili iz kontra napada.

U 12. minuti ostali su bez Nevena Đuraseka koji je nakon duela s  Danijelom Lončarom morao napustiti teren. Tri minute kasnije Varaždinci su iznenadili goste. Stoper Maks Čelić se našao u ulozi asistenta. Nabacio je na drugu stativu, a tamo se našao Demir Peco koji je glavom pogodio za 1:0.

U 21. minuti opet je u glavnoj ulozi bio Peco. Izvrtio je gostujućeg čuvara, dao za Andrisa Herreru koji je šipicom pogodio za 2:0. U 35. minuti skoro su Varaždinci stigli i do trećeg gola. Nakon nesporazuma golmana Ivice Ivušića i stopera Lončara skočio je Peco glavom. Lopta je išla u gol, no sa same crte izbio je Lončar.

Gosti su najbolje šanse imali iz slobodnih udaraca s 25 metara. Tri puta je Bočkaj pogodio živi zid, dok je iz četvrtog pokušaja opasno pucao Damijan Bohar, ali Horkaš je bio na visini zadatka.

U drugom dijelu Bjelica je uveo Ivana Santinija. Baš je na njemu napravljen prekršaj za penal. U 52. minuti siguran je bio Ramon Mierez za 2:1. U 54. minuti Bočkaj je pogodio gredu, lopta se odbila do Bohara koji je glavom s pet metara promašio prazna vrata. Santini je u 68. minuti ovaj put bio u glavnoj ulozi. Pogodio je glavnom nakon ubacivanja Marija Jurčevića.

Treći gol Osijeka za potpuni preokret postigao je Mierez glavom u 78. minuti za pobjedu Osječana.

NK Nedeljanec za zelenim stolom prošao u polufinale Županijskog kupa

Nogometni klub Zadar odustao je od natjecanja u Hrvatskom nogometnom kupu u sezoni 2021./22., pa je odlukom povjerenstva za natjecanje HNS u šesnaestinu finala ušao prvoligaš NK Varaždin.

Varaždinci tako više ne trebaju kroz Županijski kup tražiti svoje mjesto među 32 najbolje ekipe u Hrvatskom kupu.

Tako se prvoligaš neće natjecati u Županijskom kupu ove sezone. Varaždinski nogometaši stigli su do četvrtfinala gdje ih je čekala utakmica s četvrtoligašem Nedeljancem. Budući se nogometaši Zorana Kastela sada neće natjecati u Županijskom kupu, Nedeljanec je prošao u polufinale. Tamo ih čeka utakmica protiv Bednje iz Beletinca.

U drugom polufinalu Podravina čeka boljeg iz četvrtfinalnog susreta između trećeligaša Varteksa i Radničkog iz Hrženice.