Šafarić: Osijek igra slično kao i mi, čeka nas zahtjevna utakmica

Nogometaši Varaždina u nedjelju, 29. rujna u 17:30 na Opus areni u sklopu 8. kola SuperSport HNL-a gostuju kod Osijeka.

Riječ je o srazu ekipa koje su u vrlo dobroj formi. Osječani su upisali tri pobjede zaredom, dok su Varaždinci u posljednjih pet utakmica upisali četiri pobjede i remi.

– Veselimo se susretu na Opus areni. Idemo uživati i probati ostvariti što bolji rezultat – rekao je Nikola Šafarić, trener i sportski direktor ekipe koja drži 4. mjesto Lige.

– Čeka nas zahtjevna utakmica u Osijeku. Ove sezone Osijek igra slično kao i mi. Kolektiv ističe pojedinca – zaključio je Šafarić.

Varaždinske rukometašice sjajno odigrale protiv Bjelovara i slavile

Rukometašice Koke u srijedu, 25. rujna gostovanjem kod Bjelovara otvorile su 4. kolo 1. hrvatske rukometne lige za žene. Varaždinke su slavile 33:27.

Domaće rukometašice su bolje krenule u dvoboj i imale prednost 4:2. Međutim, to se brzo okrenulo na stranu Varaždinki koje u 10. minuti preuzele vodstvo i više ga ne ispuštaju do kraja susreta. Koka je u 19. minuti imala plus pet (13:8), da bi na odmor otišle s prednošću od 20:13.

U nastavku dvoboja, nije se promijenilo puno toga. Koka je nastavila povećavati svoju prednost koja je u pojedinim trenucima bila i dvoznamenkasta, a na kraju su slavile s plus šest.

Nika Strahija sa sedam i Tara Đelekovčan sa šest pogodaka su bile najučinkovitije kod Koke uz 13 obrana Sare Šopar.

Podravina poražena od Slaven Belupa u prijateljskoj utakmici

Nogometaši Podravine u utorak, 24. rujna u Ludbregu su odigrali prijateljski susret protiv Slaven Belupa. Gosti su slavili s 4:0.

Treneru Farmaceuta Mariju Kovačeviću susret je poslužio kao provjera za igrače koji su u posljednje vrijeme imali manju minutažu, a u akciji su bili i juniori.

Slaven je poveo preko Dominika Martinovića u 17. minuti, a preostala tri pogotka pala su u nastavku. I drugi gol zabio je Martinović, u 51. minuti, potom su se u strijelce upisali članovi juniorske momčadi Marko Aščić (75‘) i Tomaž Brdik (81‘).

– Dobro nam je došla ova utakmica. Ujutro smo imali trening, a željeli smo provjeriti igrače koji su manje igrali. Ne mogu reći da sam prezadovoljan prvim poluvremenom, kao ekipa nismo djelovali dobro, sigurno je da smo mogli i bolje – komentirao je trener Kovačević za Sportske novosti.