Srpak: „Završit ćemo velike projekte, a potom se usmjeriti na kvalitetu života!“
Na području Grada Murskoga Središća izvode se brojne projektne aktivnosti koje su vrijedni stanovnici najsjevernijega hrvatskoga grada uspjeli realizirati unatoč...
PRELOG
Grad Prelog prijavio je tijekom 2016. godinu čak 32 projekta koji se odnose na područje kulture, turizma, zaštite okoliša i očuvanje biološke raznolikosti, gospodarstva te razvoja infrastrukture, rečeno je na konferenciji za medije na kojoj ih je predstavio gradonačelnik Ljubomir Kolarek sa svojim timom.
Kolarek je istaknuo da se u Gradu Prelogu intenzivno radilo na pripremi projekata, i to ne samo u dijelu pisanja prijavnica nego i u dijelu izrade projektno-tehničke dokumentacije i ishođenja suglasnosti, mišljenja te dozvola nadležnih tijela. Od važnijih projekata istaknuti su oni prekogranične suradnje – INTERREG HR-SLO i INTERREG HR-HU, rekonstrukcija nerazvrstane ceste u Industrijskoj zoni Prelog – Istok te Poduzetnički centar Prelog. Gradonačelnik je istaknuo da je Grad Prelog uvidio važnost identificiranja problema s kojima se suočavaju gospodarstvenici Grada Preloga, stoga je u rujnu pokrenut postupak izrade Strategije razvoja poduzetničkog okruženja Grada Preloga do 2020. godine. Navedenom strategijom identificirani su ključni gospodarski razvojni problemi i definirane su razvojne potrebe cjelokupnoga gospodarstva Grada Preloga, a što je provedeno modelom anketnog istraživanja i participativnim uključivanjem gospodarskih dionika. Pojašnjeno je da su dionici među ključnim problemima iskazali problem u nedostatku poduzetničke podrške, odnosno postojanja poduzetničke potporne institucije na području Grada Preloga, ali i susjednih JLS-ova.
Ukupna vrijednost svih prijavljenih projekata u 2016. godini je viša od 30 milijuna kuna.
Izvor:
Foto:
U petak, 23. travnja, održat će se jubilarna, deseta Noć knjige.
Povod ovoj manifestaciji su Svjetski dan knjige i autorskih prava (na isti dan) te Dan hrvatske knjige (22. travnja), a ovaj put njezin je okvir Godina čitanja, proglašena odlukom Vlade RH. U nastojanju da odgovore na aktualni trenutak, organizatori Noći knjige odlučili su je ove godine tematski posvetiti ljekovitoj moći knjiga u razdobljima društvenih i intimnih kriza.
Knjižnica i čitaonica Grada Preloga i ove godine organizira manifestaciju Noć knjige. S posebnim veseljem predstavljaju ovogodišnji program koji realiziraju s ICARUS-om Hrvatska. Pozivaju se svi zainteresirani da se pridruže u proslavi, a zauzvrat možete pronaći teme i aktivnosti koji bi mogle biti korisne za sve ustanove i zanimanja.
Program, koji će se održati u Multimedijalnoj dvorani Muzeja “Croata insulanus” Grada Preloga, započet će u 18 sati. Izložbu “Priče iz arhiva” otvorit će predsjednica ICARUS-a Hrvatska, dr. sc. Vlatka Lemić. Članica ICARUS-a dr. sc. Tamara Štefanac predstavit će priručnik za razvoj publike u projektu CHEARCH, a glazbena gošća večeri je Lea Šprajc.
S obzirom na epidemiološke mjere, broj gostiju u dvorani je ograničen, a potvrda dolaska je obavezna. Prijaviti se možete putem poveznice na obrazac.
U subotu, 17. travnja, policijski službenici Policijske postaje Prelog mještanima Piškorovca, Domašinca i Kotoribe omogućili su dragovoljnu predaju oružja, streljiva i drugih minsko-eksplozivnih sredstava.
Mještani su prihvatili poziv te dragovoljno predali ukupno 186 komada streljiva različitih kalibara pištoljskog, puščanog i lovačkog streljiva. Predano oružje pohranjeno je u skladištu Policijske uprave međimurske.
Akciji su svojom prisutnošću podršku u Piškorovcu dali načelnik Općine Mala Subotica Valentino Škvorc i predsjednik ogranka UDVDR Mala Subotica Josip Halić, u Domašincu načelnik Općine Domašinec Mario Tomašek i njegov zamjenik Goran Koren te u Kotoribi načelnik Općine Kotoriba Ljubomir Grgec i predsjednik ogranka UDVDR Kotoriba Dragan Rajher.
I nadalje u radu Policijske uprave međimurske jedan od najvažnijih prioriteta je suzbijanje nezakonitog posjedovanja oružja, streljiva i minsko-eksplozivnih sredstava.
Upravo s ciljem da se građani potaknu i odluče na dragovoljnu predaju ilegalnog oružja, vrlo često na području Policijske uprave međimurske provode se preventivne akcije u sklopu nacionalne kampanje „Manje oružja, manje tragedija“.
– Zahvaljujemo građanima na odazivu preventivnim akcijama dragovoljne predaje oružja, streljiva i minsko-eksplozivnim sredstava, a sve one koji se još uvijek nisu odlučili na dragovoljnu predaju, pozivamo da bez ikakve bojazni od sankcija, dragovoljno predaju sva ubojita sredstava – poručuje policija.