Sanjin Vučan i Ivančica Jež pobjednici utrke Ravna gora trail

Obronci Ravne gore i neodoljiva priroda oko jezera Trakošćan ove su subote ugostili 157 natjecatelja iz Hrvatske i susjedne Slovenije, na šestom izdanju utrke Ravna gora trail 2018, koju je organizirao varaždinski klub SRD 315 Sjeverozapad.

Na utrci koja je start i cilj imala ispred Filićevog doma na Ravnoj gori u najtežoj kategoriji pobjedu su odnijeli Sanjin Vučan i Ivančica Jež, dok su pobjednici kraće utrke Dragan Štakić i Marta Grubić.

Prekrasna priroda Ravne gore, pitoreskna sela na njezinim obroncima te jezero i dvorac Trakošćan ovog su vikenda bili kulisa utrke Ravna gora trail 2018 koja je 6.kolo. KontinenTrail lige. Cijela liga se sastoji od 8 trail utrka u centralnoj Hrvatskoj. Svako kolo sastoji se od po dvije utrke, odnosno dvije dužinske kategorije, duža staza i kraća staza.

“Velika” utrka bila je duga 28 kilometara i ima 1300 metara uspona i isto toliko silaska. Za početnike i rekreativce, kao i sve one koji žele isprobati trail trčanje organizatori su pripremili “malu” utrku koja je bila duga 13 kilometara i s oko 600 metara visinske razlike.

Nakon starta ispred Filićevog doma natjecatelji su trčali najljepšim predjelima Ravne gore. Staza ih je nakon starta vodila šumskim putem na vrh Ravne gore, pa preko grebena makadamom do raskrižja u selu Žarovnica. Potom je slijedio uspon na suprotni greben po „Babicama“ i povratak do Filićevog doma. Ovdje su utrku završili natjecatelji „male“ utrke. 49 natjecatelja s „velike“ nakon doma se spustilo lijepom šumskom stazom do dvorca Trakošćan, napravilo krug oko jezera i istim putem se vratilo do cilja u Filićevom domu.

U ženskoj konkurenciji na „velikoj“ utrci pobijedila je Ivančica Jež. Drugo mjesto osvojila je Irena Smojver, dok je treća bila Varaždinka Vanja Bojanić. Među muškarcima najbrži je bio Sanjin Vučan, koji je stazu od 28km i 1300 m uspona savladao za 2:35:01. Drugo mjesto pripalo je Srećku Vrčeku iz Varaždina dok je treći bio Marko Rajković.

Najbolja u ženskoj konkurenciji na „maloj“ utrci bila je Marta Grubić. Drugo mjesto osvojila je Eva Ocvirk, dok je treća bila Tamara Moguljak. Za 1:07:33 Dragan Štakić je savladao stazu dužine 13km i 600m uspona te tako osvojio prvo mjesto u muškoj kategoriji „male“ utrke. Drugo mjesto osvojio je Petko Drakulić, dok je treći bio Dado Sobota.

Varaždinski gimnastičar Mateo Žugec nastupit će u Turskoj

Varaždinski gimnastičar Mateo Žugec nastupit u Svjetskom Challenge kupu u Antalyji.

Mateo Žugec osvojio je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama prije dvije godine u alžirskom Oranu. Ovaj 22-godišnji član varaždinske Vindije u prošlosti je koristio ukazane prilike u Svjetskom kupu. Pobijedio je u Koperu te bio drugi u Varni.

– Nakon što sam prošli tjedan izborio Europsko prvenstvo, uspio sam izboriti i nastup na Svjetskom kupu u Bugarskoj. To je još jedan plus i pokazatelj forme koja raste za nastup u Antalyji. Cilj mi je finale, a naravno u finalu je sve moguće. Zdravstveno stanje je puno bolje nego što je bilo na početku sezone. Imao sam velikih problema s rukom, imao sam kroničnu upalu zgloba desne šake. Uz pomoć terapije to smo riješili, ne mogu se bolje osjećati, spreman sam – rekao je Žugec za HGS.