Sara Kolak najavila fantastičnu sezonu: hitac u Splitu za drugo mjesto na svjetskoj ljestvici

NIKAD BOLJI POČETAK SEZONE

Olimpijska pobjednica, Ludbrežanka Sara Kolak osvojila je prvo mjesto na Otvorenom zimskom bacačkom prvenstvu Hrvatske, koje je danas održano u Splitu.

Još bolja vijest je da je svojim hicem od 65,23 metra najavila novu odličnu sezonu. Riječ je, naime, o njezinom drugom najboljem rezultatu.

To joj na ljestvici najboljih kopljašica svijeta ove godine donosi odlično drugo mjesto, svega je 65 centimetara kraća od trenutačno vodeće Bjeloruskinje Tatsiane Khaladovich, koja ima hitac od 65,88 metara, ističu iz Atletskog saveza Hrvatske.

– Zadovoljna sam! Dobro, nisam baš s početnim serijama, ali kako se natjecanje bližilo kraju tako sam bacala sve bolje. Vrhunski je ovo rezultat za početak sezone, nikad nisam bolje otvarala, prošle godine je bilo 62 m, tako da se nadam da me očekuje još jedna uspješna godina – rekla je Sara.

Kovačević u debiju s Varaždincima slavio u Sesvetama i izborio osminu finala Hrvatskog kupa

Mario Kovačević pobjedom je startao na klupi Nogometnog kluba Varaždin. Varaždinci su u šesnaestini finala Hrvatskog kupa u srijedu, 22. rujna, slavili kod Sesveta nakon produžetaka s 3:2.

Varaždinci su poveli vrlo rano, već u 3. minuti preko Nika Domjanića i tu prednosti zadržali su do odmora.

Potom je uslijedilo preokret domaćina koje vodi bivši trener Varaždina Branko Karačić. U 76. minuti za 1:1 zabio je Nino Stojanović, a u 83. minuti za 2:1 u strijelce se iz penala upisao Mihovil Geljić.

No, Varaždinci su se vratili nakon šoka. Samo nekoliko sekundi kasnije Stjepan Igrec zabio je za 2:2.

Krenulo se u produžetke u kojima su više snage i umijeća imali Varaždinci. Pobjednički gol bio je djelo Ivana Posavca u 106. minuti.

Pokazalo se da je Kovačević, koji je u utorak predstavljen kao novi trener varaždinskog drugoligaša, kod svoje momčad izazvao pozitivan šok i izborio plasman u osminu finala Kupa.

Kovačevića debi u 2. HNL čeka u nedjelju kada Varaždinci gostuju kod Solina.

Mladi varaždinski odbojkaši deveti na Prvenstvu Hrvatske

Proteklog vikenda održano je Prvenstvo Hrvatske u odbojci za kadete u Zadru, a mladi odbojkaši OK Kitro Varaždin s tri pobjede i dva poraza osvojili su 9. mjesto.

Izgubili su od Marsonije 2:1 i Zadra (finalista) 2:0, dok su pobjede ostvarili protiv Centrometala (2:0), Croatije (2:1) i Sisaka 2:0.

– Čestitamo svim kadetima i njihovom treneru Ivanu Kocijanu – stoji na stranicama OK Kitro Varaždin.

U finalu Prvenstva Hrvatske sastali su se HAOK Mladost i OK Zadar, a bolji su bili Zagrepčani rezultatom 3:1.