Atletika

SC Sloboda domaćin mladim atletskim nadama

KVALIFIKACIJE ZA EKIPNO PH ZA KADETE I KADETKINJE

Na SC Sloboda održane su kvalifikacije za ekipno Prvenstvo Hrvatske, za kadetkinje i kadete.

U kategoriji kadetkinja naviše bodova skupile su atletičarke iz ekipe Agram Zagreb, druge su bile mlade atletičarke iz Nedelišća dok je treće mjesto pripalo ekipi Dinamo Zrinjevac iz Zagreba, Varaždinke su kvalifikacije završile na šestom mjestu. Kod kadeta je slična situacija samo su drugo i treće mjesto zamijenile ekipe Nedelišća i Dinamo Zrinjevac, a mčadi varaždinski atletičari natjecabnje su završili na petim mjestu.

Atletika

Nastavljena 24. Cross liga Drava

ATLETIKA

Nastavljena je 24. Cross lige Drava, 11. kolom. Nastupilo je 83 trkača i hodača.

Najbrži na najdužoj trkačkoj dionici od 5600 m bili su Robert Miller i Višnja Čonkas, na 2000m Ivan Jakop i Marija Kosi, a u hodanju na 2000 m Boris Lacković, te kod nordijskog hodanja na 2000 m Darinka Kolarić.

Atletika

Lucija Pokos i Kristina Dudek na EP u Švicarskoj

ATLETIKA

Članice AK Sloboda Lucija Pokos i Kristina Dudek, u sklopu hrvatske štafete nastupile su na EP u Švicarskoj.

U kvalifikacijskoj utrci štafete na 4x100m sa Ivanom Lončarek i Nikom Župa zauzele su 15 mjesto rezultatom 45.47. Lucija i Kristina nastupile su i na kvalifikacijama štafete 4x400m zajedno sa Dorom Filipović i Marijom Hižman. Također su zauzele 15. mjesto rezultatom 3:48.10. Obje štafete rezultatima nisu ugrozile nacionalne rekorde, niti su osigurale plasman u finalne utrke ali su veliko iskustvo za mlade atletičarke.