Senzacionalan rezultat Jane Koščak: sa 17 godina srušila seniorski rekord Hrvatske u sedmoboju

Jana Koščak ne prestaje oduševljavati. U prvom seniorskom sedmoboju u karijeri, i to odmah na blještavoj pozornici najprestižnijeg svjetskog višebojskog mitinga u austrijskom Götzisu, osvojila je visoko deveto mjesto sa 6293 boda.

Najbolji je to rezultat u povijesti jedne mlađe juniorke (U-18) u seniorskom sedmoboju, dakle i neslužbeni svjetski rekord!

Obilato je time nadmašila i hrvatski seniorski (i juniorski) rekord koji je dosad držala njezina starija sestra Klara (5615), a ispunila je i ono što joj je bio glavni cilj – uhvatila je normu za Europsko juniorsko prvenstvo u kolovozu u Jeruzalemu. Na kojem će, u to nema sumnje, biti prva favoritkinja za zlato.

O kako jakom natjecanju se radilo i u kakvom je uglednom društvu Jana imala seniorsku premijeru, dočarat će podatak da je pobjednica, Amerikanka Anna Hall, skupila fantastičnih 6988 bodova! Osvajačica bronce na lanjskom Svjetskom prvenstvu došla je time na peto mjesto svih vremena.

Ispred Jane su, između ostalih, završile i Britanka Katarina Johnson-Thompson, svjetska prvakinja iz 2019, Poljakinja Adriana Sulek, svjetska dvoranska doprvakinja, te Finkinja Saga Vanninen, dvostruka svjetska juniorska prvakinja.

Izvor: Sportske novosti

Karlo Kovačić zlatni, a Leo Jantolek srebrni na Prvenstvu Hrvatske

U Sesvetskom Kraljevcu u subotu, 20. travnja održalo se Prvenstvo Hrvatske za dječake u grčko-rimskom stilu hrvanja u kategoriji U-13.

U konkurenciji 146 hrvača iz 22 hrvatska kluba, HK Ludbreg predstavio se s četiri mlade nade.

Karlo Kovačić osvojio je zlato u kategoriji do 59 kg, dok je Leo Jantolek bio srebrni u kategoriji do 28 kg. Franko Kern bio je peti do 49 kg, a Martin Horvat osvojio je 12. mjesto u kategoriji do 44 kg.

Varteks pobijedio Međimurje i skočio na 3. mjesto 3. NL Sjever

Nogometaši Varteksa u utorak, 23. travnja na stadionu Sloboda odigrali su susret 21. kola 3. NL Sjever i slavili su s 3:1.

Varteks je vodstva stigao u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Jakupak umjesto centaršuta, na dodavanje Renana, ulazi u kazneni prostor i pogađa za vodstvo na poluvremenu.

U 62. minuti Dolovski upućuje jednu ‘okomicu’ prema Havojiću, ali obrana gostiju griješi, u trk kreće Havojić, i na kraju lopta bez intervencija ulazi u gol, za povećanje vodstva i veliko slavlje na tribinama stadiona Slobode. Strijelac je službeno Dolovski.

Varteks je kontrolirao igru, a Petar Havojić stavlja točku na i odlične utakmice Bumbara, u 85. minuri. Najveći dio posla je obavio Glavica, istrpio duele, i uposlio Havojića, koji je samo pospremio loptu u mrežu.

Počasni gol za Međimurje postiže Niko Ivančić, Varaždinac u dresu Međimurja, nekad član omladinskih kategorija Varteksa. Bila je to lijepa akcija Drka i Ivančića, gdje mladi napadač iz drugog pokušaja svladava Banfića.

Čestitam igračima, stvarno mislim da su danas odigrali dobro, i mislim da smo kontrolirali utakmicu cijelim tijekom. Čeka nas Polet, tu je i kup, a drago mi je da su danas i igrači iz Škole nogometa dobili prigodu – kazao je Marko Trojak, pomoćni trener Varteksa.

Da je Varteks bio bolji priznao je i trener gostiju Antun Jukić, nekad i trener Varteksa.

– Čestitam Varteksu na pobjedi, u ovom trenu su oni ipak bolja ekipa, pogotovo, kad se igra u tjednu, a mi u niti jednoj utakmici u tjednu ne možemo biti pravi, jer nam nema igrača koji studiraju ili rade. To je jedan od razloga koji utječu na uvjerljivu pobjedu Varteksa, koji je zasluženo pobijedio – kazao je trener Međimurja.

Ovom pobjedom Varteks je za jedan bod preskočio Pitomaču, te se vratio na 3. mjesto tablice, a slijedi im gostovanje u Svetom Martinu na Muri, kod Poleta. Nakon toga uvzrat kupa u Ivancu, te direktne utakmice s Rudarom, kod kuće, te Pitomačom, na gostovanju, koje će vjerojatno i odlučiti konačni poredak na tablici.