Šest medalja na Europskom kupu za KBK Mladost

KICKBOXING

Europski kup u kickboxingu održan je u Karlovcu, a nastupilo je čak 1005 natjecatelja u tri dana natjecanja u svim disciplinama i kategorijama.

Ukupno iz 21 države i 159 klubova, a varaždinski Kickboxing klub Mladost nastupio je sa šest boraca i ostvario sljedeće rezultate: Patrik Grđan 1.mjesto, Patricija Špoljarić 1.mjesto, Irena Žunec 2. mjesto, Kristina Sokolić 2.mjesto, Ivan Horvat 3.mjesto kick light disciplina, 3.mjesto light contact disciplina, a Juraj primorac nije prošao kvalifikacije.
Osvojenim odličjima Kickboxing klub Mladost plasirao se na visoko 9. mjesto u ukupnom poretku. Natjecatelje su vodili treneri: Anđelko Mladenović i Emerik Večerić

Poraz izbornice Gotal u premijernom nastupu na klupi hrvatske ženske reprezentacije

Ivančanka Stella Gotal porazom je startala na klupi hrvatske ženske nogometne reprezentacije.

Na kvalifikacijskom gostovanju kod Italije, nositelja skupine, izabranice Stelle Gotal izgubile su rezultatom 3:0.

U svom trećem nastupu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2023. godine, Hrvatska nije uspjela iznenaditi Talijanke, koje su u Castel di Sangru upisale nova tri boda te zadržale maksimalan učinak.

Prva dva pogotka Italija je postigla već u prvih deset minuta utakmice – precizne su bile Cernoia te Girelli s bijele točke – a na konačnih 3:0 povisila je Pirone sredinom drugog poluvremena.

Hrvaticama slijedi gostovanje kod drugoplasirane Švicarske.

Varaždinske stolnotenisačice izgubile od favoriziranog Dr. Časla

Varaždinske stolnotenisačice u subotu, 23. listopada odigrale su derbi kola kod Dr. Časla. Zagrebačka ekipa slavila je s 3:1.

Po prvi put u Superligi za Zagrepačanke je zaigrala 32-godišnja Zhang Mo i pritom pokazala zašto drži 41. mjesto na svijetu. Zhang Mo svladala je Petek (3:0) i Vignjević (3:0), a treću pobjedu za Zagrepčanke osigurala je Srebrnjak koja je s 3:0 bila bolja od Franović. Jedinu pobjedu za gošće donijela je Vignjević nakon što je s 3:0 bila bolja od Cakol.

Inače, ovo je prvi poraz varaždinskih stolnotenisačica ove sezone.

– I prije prvenstva sam rekao da je ekipa dr. Časla svijet za sebe. Mi smo igrali dobar meč, dobili smo jednu partiju kada je Dragana dobila Cakol. Petra je imala šansu u prvom setu, vodila je 10:7 i 11:10, tu da se okrenula na njenu stranu možda smo mogli malo zakomplicirati situaciju. Čestitamo domaćinu na pobjedi – istaknuo je Saša Suhodolčan, trener Varaždinki.

Varaždinskim stolnotenisačicama nova ligaška uzbuđenja u Superligi slijede 20. studenog kada ugošćuju Pulu i Vrsar.