Šibenik nogometašima Varaždina nanio šesti poraz zaredom

Ni 11. kolo 1. HNL nije donijelo bodove Varaždincima. Bolji su na stadionu Varteksu u subotu bili Šibenčani s 3:1.

U 8. minuti šok u Varaždinu. Napadač Šibenika Deni Jurić majstorski je iz okreta pogodio u drugi kut nakon asistencije Mese za gostujuće vodstvo.

U 11. minuti na drugoj strani u dobroj šansi našao se Vinko Petković. Njega je uposlio Jorge Obregon, ali Petković je pucao pored gola. U 21. minuti opet je Petković bio u glavnoj ulozi. Ovaj put probao je udarcem iskosa iznenaditi Labrovića. Ipak, šibenski vratar bio je spreman.

U 26. minuti veznjak Varaždina Neven Đurasek se zaigrao na 20 metara od svojeg gola. Mario Ćurić mu je oduzeo loptu i dao za Jurića koji je zabio svoj drugi gol.

Minutu kasnije iz slobodnjaka je probao Domagoj Drožđek, a u 29. minuti Obregon je bio u mat situaciji. Pucao je glavom s pet metara na ubacivanje Stolnika, no ponovno je Labrović bio na visini zadatka. U 32. minuti sudac Marin Vidulin pokazao je na bijelu točku nakon igranja rukom Stefana Milića u kaznenom prostoru, no nakon VAR provjere suđeno je zaleđe gostiju.

Najbliže pogotku Varaždinci su bili u prvoj minuti sudačke nadoknade. Ono što je promašio Đurasek spada u rubriku vjerovali ili ne. Vrata su bila prazna, ali veznjak Varaždina je glavom pogodio gredu.

Varaždinci igrali, Šibenčani zabijali

U drugom dijelu trener Samir Toplak ove je Benka umjesto Grgeca te Elezija umjesto Kolarića te su se postavili u formaciji 4-4-2. U 54. minuti opet su Varaždinci blizu smanjenja. Opet se ispriječila se spojnica prečke i stative gdje odsjeo Petkovićev udarac glavom.

U 58. minuti opet muk i opet Jurić koji je na spavanju uhvatio varaždinskog vratara Dinka Horkaša s 20 metara za 3:0.

Tračak nade Varaždincima donio je Benko koji je majstorski glavom u 70. minuti zabio za smanjenje. Pritisak Varaždina se nastavio pa je blizu drugog gola bio Drožđek u 73., ali Labrović je opet obranio.

Probao je Toplak s Pecom i Skorupom u samoj završnici, no rezultat je ostao 3:1 za momčad Krunoslava Rendulića.

Varaždinski gimnastičar Mateo Žugec nastupit će u Turskoj

Varaždinski gimnastičar Mateo Žugec nastupit u Svjetskom Challenge kupu u Antalyji.

Mateo Žugec osvojio je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama prije dvije godine u alžirskom Oranu. Ovaj 22-godišnji član varaždinske Vindije u prošlosti je koristio ukazane prilike u Svjetskom kupu. Pobijedio je u Koperu te bio drugi u Varni.

– Nakon što sam prošli tjedan izborio Europsko prvenstvo, uspio sam izboriti i nastup na Svjetskom kupu u Bugarskoj. To je još jedan plus i pokazatelj forme koja raste za nastup u Antalyji. Cilj mi je finale, a naravno u finalu je sve moguće. Zdravstveno stanje je puno bolje nego što je bilo na početku sezone. Imao sam velikih problema s rukom, imao sam kroničnu upalu zgloba desne šake. Uz pomoć terapije to smo riješili, ne mogu se bolje osjećati, spreman sam – rekao je Žugec za HGS.

Rukometašice Koke ispale u četvrtfinalu Hrvatskog kupa

Rukometašice Koke u srijedu, 27. ožujka u varaždinskoj Areni u četvrtfinalu Hrvatskog kupa ugostile su Dugo Selo ’55, a slavile su gošće s 29:24.

Bolje su u susret ušle gošće u 10. minuti vodile su 5:3, no do 15. minute Kokice su napravile seriju 4:0 i povele 7:5. U 23. minuti Varaždinke su posustale i do odlaska na odmor nisu postigle ni pogotka. Gošće su serijom 5:0 okrenule i na odmor otišle se prednošću od 13:10.

U drugom dijelu rukometašice Vladimira Canjuge uspjele su stići samo na minus jedan, ali snage za preokret nisu imale. Rukometašice iz Dugog Sela slavile su na kraju s plus pet.

Kod Varaždinki najraspoloženija je bila Lucija Jandrašić s 12 golova.