Šibenik nogometašima Varaždina nanio šesti poraz zaredom

Ni 11. kolo 1. HNL nije donijelo bodove Varaždincima. Bolji su na stadionu Varteksu u subotu bili Šibenčani s 3:1.

U 8. minuti šok u Varaždinu. Napadač Šibenika Deni Jurić majstorski je iz okreta pogodio u drugi kut nakon asistencije Mese za gostujuće vodstvo.

U 11. minuti na drugoj strani u dobroj šansi našao se Vinko Petković. Njega je uposlio Jorge Obregon, ali Petković je pucao pored gola. U 21. minuti opet je Petković bio u glavnoj ulozi. Ovaj put probao je udarcem iskosa iznenaditi Labrovića. Ipak, šibenski vratar bio je spreman.

U 26. minuti veznjak Varaždina Neven Đurasek se zaigrao na 20 metara od svojeg gola. Mario Ćurić mu je oduzeo loptu i dao za Jurića koji je zabio svoj drugi gol.

Minutu kasnije iz slobodnjaka je probao Domagoj Drožđek, a u 29. minuti Obregon je bio u mat situaciji. Pucao je glavom s pet metara na ubacivanje Stolnika, no ponovno je Labrović bio na visini zadatka. U 32. minuti sudac Marin Vidulin pokazao je na bijelu točku nakon igranja rukom Stefana Milića u kaznenom prostoru, no nakon VAR provjere suđeno je zaleđe gostiju.

Najbliže pogotku Varaždinci su bili u prvoj minuti sudačke nadoknade. Ono što je promašio Đurasek spada u rubriku vjerovali ili ne. Vrata su bila prazna, ali veznjak Varaždina je glavom pogodio gredu.

Varaždinci igrali, Šibenčani zabijali

U drugom dijelu trener Samir Toplak ove je Benka umjesto Grgeca te Elezija umjesto Kolarića te su se postavili u formaciji 4-4-2. U 54. minuti opet su Varaždinci blizu smanjenja. Opet se ispriječila se spojnica prečke i stative gdje odsjeo Petkovićev udarac glavom.

U 58. minuti opet muk i opet Jurić koji je na spavanju uhvatio varaždinskog vratara Dinka Horkaša s 20 metara za 3:0.

Tračak nade Varaždincima donio je Benko koji je majstorski glavom u 70. minuti zabio za smanjenje. Pritisak Varaždina se nastavio pa je blizu drugog gola bio Drožđek u 73., ali Labrović je opet obranio.

Probao je Toplak s Pecom i Skorupom u samoj završnici, no rezultat je ostao 3:1 za momčad Krunoslava Rendulića.

Nakon dulje pauze Enes Garibović osvojio drugo mjesto u Tuzli

U Tuzli je održan međunarodni karate turnir „Tuzla Open 2021“ gdje varaždinski karatist Enes Garibović osvojio drugo mjesto.

Nastupilo je preko 800 natjecatelja iz BiH, Hrvatske, Makedonije, Srbije, Slovenije i Crne Gore.

Nakon poduže natjecateljske pauze koju je nametnula pandemija, seniorska reprezentacija Hrvatske otputovala je na turnir, u čijem sastavu je bio i član Karate kluba Varaždin, Enes Garibović.

Enes Garibović nastupio je u kategoriji seniori -75 kg, i nakon četiri dobivene borbe osvaja 1. mjesto. Finalisti svake težinske kategorije plasirali su se u otvorenu seniorsku kategoriju, seniori open, te je time Enes nastupio i u otvorenoj kategoriji seniori open, gdje se nakon dvije pobjede plasirao u finale, u kojem tijesno gubi i osvaja 2. mjesto.

Dan ranije, u petak 26.02.2021., u Daruvaru su organizirani mečevi između reprezentacije Hrvatske i reprezentacije Srbije. Enes Garibović u kategoriji seniori -75 kg je ostvario sve tri pobjede u isto toliko mečeva.

Međunarodni turnir u Tuzli i mečevi s reprezentacijom Srbije u Daruvaru, odlična su priprema i uvertira u nastavak natjecateljske sezone, u kojoj se očekuje Europsko prvenstvo krajem svibnja, kvalifikacije za Olimpijske Igre u lipnju, Olimpijske Igre u srpnju te Svjetsko prvenstvo u studenom ove godine.

Rukometašice Koke zabile čak 47 golova Virovitičankama

Rukometašice Koke stigle su do rekordne pobjede u sklopu 16. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene. Pobijedile su Viroviticu s 47:25.

Bila je to jednosmjerna utakmica od samoga početka i već nakon prvoga dijela varaždinska ekipa imala je plus 11 (23:12). U istom ritmu Kokice su nastavile u drugom dijelu, pa su na kraju stigle do rekordnih 18 golova razlike. Pri tome su zabile čak 47 pogodaka što se nije dogodilo ove sezone.

S osam pogodaka Katarina Mrazović bila je najefikasnija u domaćim redovima.

Bila je to sedma prvenstvena pobjeda petoplasirane Koke, koja u idućem kolu igra kod Sesveta.