Siniša Fučkar: Organizacijski je klub na višem nivou, želimo osvojiti Županijski kup

Trećeligaški klubovi iz Varaždinske županije, Podravina i Varteks započeli su s pripremama za drugi dio sezone.

Prvi trening u novoj godini u Hrašćici odradili su i Bumbari s novim trenerom Zoranom Vukelićem.

– S obzirom na to da je mnogo trenera takvog ili sličnog kalibra iz Varaždinske županije zauzeto, dogovorili smo suradnju sa stručnjakom koji je vodio zagrebačke klubove. Ima mnogo iskustva, miran je, voli raditi i vidjet ćemo hoće li ga igrači moći pratiti – istaknuo je Siniša Fučkar, predsjednik Nogometnoga kluba Varteks.

Od pojačanja zasad su pristigli Ivan Sabljić iz Mladosti iz Ždralova i Dorian Mikičić iz Virovitice. Otišli su Filip Tomašković (Spartak) i Sven Jazbec (Sloboda Varaždin).

– Još smo u pregovorima s dvojicom-trojicom igrača. Imamo mladu ekipu, uz iskusnije Režića i Benka. Vrlo smo zadovoljni kad vidimo da se profilirao netko od naših mladih igrača, to nam je najveća nagrada – ističe Fučkar.

Viši nivo

Trenutno Varteks drži 8. poziciju 3. HNL Sjever, a tim rezultatom nisu zadovoljni čelni ljudi Kluba.

– Odlično smo krenuli, no tada su počele izolacije, zaraze koronavirusom, i to nas je omelo. Cilj je osvojiti Županijski kup, a u Prvenstvu biti što više na ljestvici – otkrio je predsjednik NK Varteks.

U Varteksu trenira oko 300 nogometaša i nogometašica, koje vodi sedam trenera.

Organizacijski je Klub podignut na viši nivo otkad su profesionalno zaposleni Mojca Jan kao tajnica i direktor svih selekcija Marko Trojak. Od infrastrukture nedavno su uređene svlačionice i rekonstruirano je grijanje.

Također, u planu je gradnja tribine na igralištu u Hrašćici i rekonstrukcija travnjaka.

– Naravno, to sve ovisi o Gradu Varaždinu. S njima konstantno razgovaramo i to je u planu. Tada bi Klub imao domaćinski teren jer smo sve svoje domaće utakmice igrali na stadionu Sloboda, a automatski bismo imali uvjete za 2. HNL – zaključio je Fučkar.

Županijski kup: Bednja uvjerljiva protiv Nedeljanca, slavlje i Varteksa

Odigrani su prvi susreti polufinala Županijskog nogometnog kupa, a u oba susreta u srijedu, 17. travnja slavili su domaćini.

Na stadionu Sloboda Varteks je ugostio Ivančicu i slavio s 3:1. Ivančani su poveli već u 1. minuti preko Kostelca i s minimalnim vodstvom otišli su na odmor. No, u drugom dijelu Bumbari su okrenuli rezultat. Prvo je Glavica u 55. minuti svojim golom izjednačio rezultat, da bi ih isti igrač u 68. doveo u vodstvo Varteks. Konačni rezultat postavio je Kanceljak golom u 78. minuti.

U drugoj utakmici Bednja je ugostili Nedeljanec i pobijedila s 3:0. Beletinčani su poveli u 16. minuti golom Bosilja, a na 2:0 povisio je Pomper golom u 29. minuti, da bi treći gol za Bednju postigao Kareem Donovan u 64. minuti.

Uzvratni susreti na rasporedu su u srijedu, 1. svibnja.

Dinamo je ipak bio prejak za nogometaše Varaždina

Nogometaši Varaždina u srijedu, 17. travnja na Maksimiru su odigrali susret odgođenog 5. kola SuperSport HNL-a protiv zagrebačkog Dinama, a slavili su Zagrepčani s 2:1.

Trener Šafarić izveo je sastav:  Zelenika, Škaričić, Jelenić, Lamine Ba, Boršić, Lusavec, Marina – Šego, Belcar, Poldrugač – Dabro.

Modri su poveli su poveli 26. minuti preko Martina Baturine i s minimalnom prednošću otišli na odmor. Na 2:0 povisio je Gabriel Vidović u 53. minuti. Od 63. minute Varaždin je igrao s igračem manje nakon što je isključen Luka Jelinić, no Varaždinci su postali opasniji.

Domagoj Drožđek u 72. minuti uspio je smanjiti na 2:1 što je bio konačni rezultat.

Bio je to 11. poraz varaždinskog sastava koji u idućem kolu odlazi u goste Rudešu, momčadi koja je već ispala iz najvišeg ranga hrvatskog nogometa.