Povežite se s nama

Život i društvo

Šiškrli pofarbani na crno tate Zdravka i kćeri Moire zaveli strogi žiri u 3 2 1 kuhaj

Objavljeno:

- dana

Odlične ocjene

Najpoznatiji hrvatski otac i kćer, Varaždinci Zdravko i Moira Rogina, koji se natječu za najbolji hrvatski amaterski par u tv kulinarskom showu jučer su, 5. travnja, kuhali najbolje dosad. 

Dvije devetke i desetka – 28 bodova –  je zbroj ocjena koji je dosad viđen drugi put u ovom natjecanju. Prvi put su te velike ocjene također dobili njih dvoje.

Tad su za  tv kuharskim pultom radili domaće kobasice, a jučer su spremali ramsteak sa crnim lulekima od sipinog crnila na posteljici od radića.. –  Mi bi rekli da su to šiškrli pofarbani na crno. Odlično je dobiti tako velike ocjene, ali to stvori i veliku obavezu da ih i dalje opravdate. Iako nema pravila: svi smo ćas gore, ćas dole – veli Zdravko Rogina.

Do kraja ima još dosta. Pobjedi se mogu nadati svi.

Osim laskave titule najboljih kuharskih amatera, pobjednik dobiva i 100 tisuća kuna. Zdravko i Moira su oboje odnedavno, kad su dobili otkaze u INA-i kao višak, nezaposleni pa bi im novac dobro došao.

– Naravno da je nagrada primamljiva ali svi mi smo tako zaluđeni s kuhanjem da bi nam titula najboljih bila najveća nagrada – veli Zdravko Rogina. Ako nastave skupljati ovako dobre ocjene titula i novac bi mogli završiti baš u Varaždinu. 

 

Izvor:
Foto:

Život i društvo

Premijer Plenković danas dolazi na proslave Dana grada u Varaždin i Prelog

Objavljeno:

- dana

Objavio/la:

Predsjednik Vlade Andrej Plenković posjetit će danas Krapinu, Varaždin i Prelog.

Prvo će sudjelovati na svečanoj sjednici u Krapini, a potom stiže u Varaždin gdje će  u 16 sati obići Gradsku vijećnicu Grada Varaždina u društvu gradonačelnika Nevena Bosilja.

U 16.25 sati, predsjednik Vlade sastat će se s varaždinskim biskupom mons. Božom Radošem.

U povodu Dana Grada, predsjednik Vlade sudjelovat će na svečanoj sjednici Gradskog vijeća Grada Varaždina. Nakon toga, u 18.45 sati, predsjednik Vlade sudjelovat će na svečanoj sjednici Gradskog vijeća Grada Preloga, također u povodu Dana grada.

Nastavite čitati

Život i društvo

U dvorcu Trakošćan djeca guštala u izradi palčeka, pureka i ježeka

Objavljeno:

- dana

Objavio/la:

U dvorcu Trakošćan u nedjelju je održana radionica izrade božićnih ukrasa.

Posjetitelji dvorca mogli  su sudjelovati u radionici izrade kinča, božićnih ukrasa od krep papira.

Članice Kulturno-umjetničke udruge „Magda i Luisa“ naučile su nas kako izraditi palčeke, pureke i ježeke.

Posjetitelji su također imali priliku družiti se s kostimiranim likom Luise grofice Erdödy.

Nastavite čitati

Promo

Varaždinsko online izdanje