STK Starr s jednim porazom i jednom pobjedom igra odlučujući meč za treći krug ETTU Cupa

STOLNI TENIS

U vrlo napornom tjednu, u kojem će odigrati čak šest susreta igrači STK Starr spremaju za sutra novi sportski podvig.

U drugom krugu ETTU Cupa koji se igra u Pragu STK Starr je izgubio prvi susret s češkim klubom SF SKK El Nino Praha 3:0.  Jakub Kleprlik – Dario Kraljić 3:1 (5:11, 11:3, 11:2, 11:4), David Reitspies – Nikola Horvat (11:8, 11:7, 11:4), Ondrej Bajger – Ronald Ređep 3:2 (11:3, 9:11, 5:11, 11:7, 11:9).

– Prvi susuret igrali smo bez našeg prvog igrača zbog umora i bolesti, ovaj tjedan odigrat ćemo šest susreta što je iznimno iscrpljujuće i još plus toga proveli smo više od 20 sati u kombiju putujući. Dali smo zato priliku mladima i oni su je iskoristili i odlično odigrali mečeve ali Češki klub je vjerojatno najjači u našoj skupini pa smo se usredotočili na druge dvije ekipe, jer i drugoplasirana ekipa iz skupine prolazi u sljedeći krug ETTU Cupa, dodao je Ronald Ređep predsjednik i igrač STK Starr.

U drugom susretu pobijedili su španjolsku ekipu Irun Leka Enea Tenis de Mesa 3:1. Pojedinačni rezultati su bili sljedeći: Jia Zeng : Rodrigo Cano 3:0 (11:6, 11:6, 11:9), Ronald Ređep . Daniel Palacios 3:2 (3:11, 11:9, 9:11, 11:2, 13:11), Nikola Horvat  Đorđje Borčić 1:3 (12:14, 3:11, 11:8, 4:11), Jia Zeng . Daniel Palacios 3:1 (11:5, 11:5, 9:11, 11:5).

– Nako pobjede nad Španjolcima otvara nam se mogućnost za prolazak skupine i ulazak u treći krug ETTU Cupa. Sutra u 10 sati pred nama je odlučujući meč s  belgijskom ekipom TT Vedrinamur. Sutra ćemo „poginuti“ u dvorani. Cilj nam je ulazak u treći krug i postizanje najboljeg stolnoteniskog rezultata varaždinskog kluba svih vremena, pa čak i jednog od  najboljih rezultata svih vremena koji je postigao neki varaždinski sportski kolektiv u olimpijskom sportu u ovako jakoj konkurenciji, naglasio je Ređep.

Sutrašnji meč, nedjelja 30. listopad s početkom u 10 sati, također će biti izravno prenošen putem streama na internetu na adresi: