STK Starr viceprvak Europske Superlige

STOLNI TENIS

U sportskoj dvorani LifeClass terme Sveti Martin odigran je uzvratni susret finala Europske Superlige između STK Starr, koji je u ovom natjecanju nastupao pod imenom LifeClass RC Starr Varaždin i slovačkog SK Vydrany.

Gosti su pobijedili 5:4, a s obzirom da su u slovačkoj pobijedili 6:4 izborili su naslov prvaka Europske Superlige dok je varaždinski klub tako postao viceprvak Europske Superlige.

Za domaćine su nastupili: Zeng Jia, Ronald Ređep, Tomislav Zubčić, Nikola Horvat, Frane Runjić i Samuel Mabey. Za slovačku momčad nastupili su:  Oleksandr Didukh, Zoltan Lelkes, Samuel Novota i Peter Musko.

Najprije su igrani parovi i Zubčić/Zeng bili su bolji od slovačkog para Didukh/Musko 3:2. Prvi pojedinačni meč pripao je gostima Zubčić – Didukh 2:3, zatim Zeng dobiva Lelkesa 3:0, Ređep i Novota igraju 1:3, Zeng pobjeđuje Didukha 3:1, zatim Zubčić – Novota 1:3, Ređep – Lelkes 3:1, Zeng – Novota 2:3 i Ređep – Didukh 0:3.

Mečevi su ponovo bili vrlo izjednačeni i odlučivali su jedan ili dva poena po setu. Varaždinskom sastavu, koji tek drugu sezonu igra ove renomiranu europsku ligu osvajanje drugog mjesta može biti veliki uspjeh. Susret je uživo prenošen live streamom na www.stolni-tenis.com.hr a Sportska televizija objavit će snimku mečeva sutra od 19,20 sati.

Osim toga STK Starr izborio je i finale hrvatske Superlige. Drugi finalist je sastav STK Libertas Marinkolor Dubrovnik. Početak finalne serije je 10. svibnja u Varaždinu, a drugi susret se igra 13. svibnja u Dubrovniku gdje će se igrati i eventualna majstorica 16. svibnja.

STK Starr igra i na Final four završnici stolnoteniskog Kupa, gdje se u polufinalu ponovo sastaje s STK Libertas Marinkolor Dubrovnik.

Slobodaši Jana Koščak i Janko Kišak popravili državne rekorde kod kadeta

Atletičari Slobode u nedjelju, 26. rujna nastupili su kadetskom dvomeču između reprezentacija Hrvatske i Slovenije u organizaciji Hrvatskog atletskog saveza i Atletske zveze Slovenije.

Hrvatski kadeti slavili su u ekipnom poretku s osvojenih 368 bodova, a petero predstavnika AK Sloboda postiglo je iznimne rezultate, od kojih su dva novi rekordi Hrvatske. Najvrijednije rezultate natjecanja postigli su Jana Koščak i Janko Kišak. Jana Koščak pobijedila je u bacanju koplja s hitcem od 46,59 m te u utrci 100 m s preponama s rezultatom od 14,16 sec, što je ujedno i novi kadetski rekord Hrvatske!

Štafeta 4x100m za kadetkinje u sastavu Nikpalj, Penezić, Pavlović i Koščak uzela je zlato s rezultatom 48.77 sec. Jana je s tri osvojene zlatne medalje bila najuspješnija sudionica ovog natjecanja.

Janko Kišak poboljšao je vlastiti državni rekord na 100 m prepone s rezultatom 13,05 sec, dok je u skoku u dalj ostvario novi osobni rekord sa skokom od 6,73 m. Janko je slavio u obje pojedinačne discipline, dok je u štafeti 4×100 m zauzeo drugo mjesto. Luka Leščak osvojio je brončanu medalju u skoku s motkom za kadete s preskočenih 290 cm. Neli Belač zauzela je 3. mjesto u utrci 1500m zapreke s rezultatom 6:24,44, dok je Helena Posavec nastupala na 300 m prepone gdje je zauzela 5. mjesto s 48,88sec.

Važno je istaknuti da su Neli, Helena i Luka rođeni 2007. godine te još sljedeću sezonu mogu nastupati kao članovi kadetske reprezentacije Hrvatske.

Odličan nastup varaždinskog borca Patrika Vučkovića

Četvero kadeta Fight Cluba Kovačić nastupilo je na Prvenstvu Hrvatske u savate assautu.

Tristan Talan osvojio je srebro, Elvis Šipek također srebro, Hana Komes broncu, a Patrik Vučković zlato. Patrik je na putu do zlata pobijedio tri odlična borca. Vito Lukačić, Melani Šipek i Viktorija Mikulec ostali su bez borbe.

Također, u Zagrebu je održano Prvenstvo Hrvatske u boksu za žene. Lea Paska u kategoriji do 70 kg nije imala protivnicu. Ekipa se dalje priprema za Prvenstvo Zagreba u boksu te Kup Hrvatske za juniore i seniore.