Stolnoteniska “krema” u Svetom Martinu

STOLNI TENIS

U sportskoj dvorani LifeClass terme Sveti Maetin, STK Starr organizirao je Top 8 za seniore i seniorke. U konkurenciji stolnotenisača slavio je Miho Simović (Libertas Marinkolor) i to sa šest pobjeda i poraz.

Jedini poraz nanio mu je Vjekoslav Zovko sa 3:1 (Vodovod Osijek) koji je na kraju zauzeo četvrto mjesto s obzirom da je upisao tri poraza i to svi su stigli od trojice igrača Zagreba, aktualnog prvaka Hrvatske. Četiri igrača ostvarila su četiri pobjede i tri poraza, a u tom krugu najbolje je prošao Marko Vidaček (Zagreb) koji je zauzeo drugo mjesto, dok je treći bio njegov klupski suigrač Josip Arbanas.
Poredak: Simović 6-1, Vidaček 4-3, Arbanas 4-3, Zovko 4-3, Martinek 4-3, D. Zeljko 3-4, Mijatović 2-5, I. Zeljko 1-7.

Kod stolnotenisačica se igrao Top 7, s obzirom da je Klara Cakol odustala, a prvo mjesto osvojila je Mirela Đurak (Dr. Časl) s omjerom pobjeda i poraza 5-1. Jedini poraz nanijela joj je Ivana Tubikanec (Bjelovar) 3:1 koja je na kraju završila treća. Drugo mjesto uzela je Petra Petek (Varaždin) s omjerom 5-1. Susret između Đurak i Petek završio je pobjedom Zagrepčanke 3:2.
Poredak: Đurak 5-1, Petek 5-1, Tubikanec 4-2, Jazbec 3-3, Srebrnjak 3-3, Markati 1-5, Brodar 0-6.
Organizator, STK Starr je u suradnji s termama Life Class Sveti Martin osigurao nagradu za pobjednike, tako su prvoplasirani u muškoj i ženskoj konkurencij dobili vikend smještaj u termama u vrijednosti od dvije tisuće kuna.

3. HNL Sjever: Podravina i Varteks u županijskom derbiju podijelili bodove

Ilustracija

Podravina i Varteks odigrali su 2:2 u županijskom derbiju 19. kola Treće hrvatske nogometne lige Sjever. Varaždinci su na poluvremenu imali minimalnu prednost od 1:0, ali igrači Podravine u nastavku susreta ipak uspijevaju doći do izjednačenja.

Polet je u Svetom Martinu na Muri doživio visoki 4:1 poraz od vodeće Mladosti iz Ždralova, dok je Rudar s 3:1 poražen u gostima kod Bjelovara.

Preostali rezultati 19. kola: Tehničar – Virovitica 2:1, Papuk – Graničar 3:1, Podravac – Radnik 1:3.

Parovi 20. kola (subota, 24. travnja, 17 sati): Varteks – Podravina, Rudar – Polet, Graničar – Podravina, Tehničar – Mladost (Ž), Virovitica – Podravac, Radnik – Papuk.

4. NL Čakovec – Varaždin: Ivančica u Turčinu stigla do nove sigurne pobjede

Ilustracija / NK Ivančica

Odigrano je prvih pet utakmica 16. kola Četvrte nogometne lige Čakovec – Varaždin. Do nove pobjede stigla je momčad Ivančice. Ivančani su s 2:0 slavili u gostima protiv Dubravke-Zagorca.

Zelengaj je na svojem travnjaku poražen s 3:2 od Omladinca. Iako su domaćini na poluvrijeme otišli s vodstvom od 1:0 zahvaljujući pogotku Matije Soldateka, gosti u nastavku susreta okreću rezultat i odnose kući velika tri boda.

Jalžabet je s 3:0 izgubio u gostima kod Centrometala. Nedelišće i Dinamo (D) su remizirali rezultatom 1:1, a bodove su podijelili i Mladost Komet i Međimurec odigravši 2:2.

Preostale tri utakmice 16. kola igraju se u nedjelju. U 10 sati u Čakovcu domaća Sloga dočekuje Mladost (SM), dok od 16.30 igraju Nedeljanec – Dinamo (P) i Bednja – Plitvica.