Sudac iz Ribić Brega Nikola Jelić dijelit će pravdu na Euru u futsalu

Hrvatski suci Nikola Jelić i Vedran Babić dijelit će pravdu na predstojećem Europskom prvenstvu u futsalu, domaćin kojemu će od 19. siječnja do 6. veljače biti Nizozemska, stoji na stranicama HNS-a.

Jelić iz Ribić Brega i Babić našli su se među dvadesetčetvoricom najboljih europskih sudaca na Euru u futsalu, a funkciju Uefinog instruktora za suce obnašat će Varaždinac Ivan Novak.

Na Europskom prvenstvu u Nizozemskoj nastupa i hrvatska reprezentacija, koja će igrati u skupini s Rusijom, Poljskom i Slovačkom.

Podsjetimo, Jelić je prošle godine drugi put proglašen najboljim futsal sucem svijeta.

>>Nikola Jelić: Ovo je samo dodatna potvrda mukotrpnog rada

1. ŽNL: Mladost (Vž) skinula lidera, drugoplasirani N. Marof stigao na tri boda do Tuhovčana

Polet iz Tuhovca tri kola prije kraja imao je priliku stići do naslova u 1. ŽNL, no nije uspio.

Varaždinska Mladost slavila je u Tuhovcu s 1:0 pokvarivši slavlje domaćinu. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Petar Palatinuš u 70. minuti.

Drugoplasirani Novi Marof pobijedio je Mladost u Margečanu s 3:1 i tako se približio Tuhovčanima opet na tri boda. Novomarofčane je u vodstvo doveo Tomislav Harmicar u 10. minuti, dok je na 1:1 izjednačio Marget Piskač u 37. minuti. Drugoplasiranu momčad u vodstvo je opet doveo Vedran Brdar u 69. minuti, da bi konačnih 3:1 postavio Lukas Stojak golom u 74. minuti.

U preostalim utakmicama Polet je u Cestici sa 6:2 svladao Dravu-Ajax, Sloboda je u Tužnom bila bolja od varaždinske Slobode s 3:1, a Čevo je s 4:0 bilo uvjerljivo kod Mladosti u Sigecu.

Zadrugar je slavio kod Beretinca 2:0, dok su Obreš i selnička Plitvica odigrali 1:1. U idućem kolu vodeći Polet (T) igra derbi kod Obreša, dok drugoplasirani Novi Marof dočekuje Beretinec.

4. HNL: Dva kola prije kraja “mrtva” utrka za naslov između Bednje i Nedeljanca

U 4. HNL Čakovec – Varaždina nastavlja se žustra borba za naslov između vodeće Bednje i drugoplasiranog Nedeljanca.

Beletinčani su u 24. kolu pobijedili Draškovec s čak 5:0. Povela je momčad Saše Paske već u 3. minuti kada je zabio Tomislav Herceg, na 2:0 povisio je Richard u 39., da bi Filip Holi gol za 3:0 postigao u 53. minuti. Na 4:0 povisio je Richard u 59. minuti, dok je konačnih 5:0 postavio Dominik Božak golom u 72. minuti.

Beletinčani su tako zadržali bod prednost pred drugoplasiranim Nedeljancem koji je slavio kod Galeba u Oporovcu s 5:2. Nedeljančani su gubili 2:1, no preokrenuli su rezultat i upisali nova tri boda. Dva gola u pobjedu ugradio je Dejan Kučko, dok su po gol zabili Emanuel Škvarić, Tomislav Medved i Marko Kovačić.

U preostalim utakmicama, Mladost iz Sv. Marije pobijedila je Plitvicu u Gojancu s 3:1, istim rezultatom slavio je Jalžabet protiv Zelengaja, Dinamo iz Domašinca s 5:1 je bio bolji od Dubravke-Zagorac, dok su dva susreta završila bez pobjednika.

Budućnost i Naprijed u Vidovcu su odigrali 4:4, dok su Mladost Komet i Ivančica odigrali 3:3. U idućem, pretposljednjem kolu vodeća Bednja gostuje kod Dinama u Domašincu, dok Nedeljanec ugošćuje Mladost iz Sv. Marije.