SuperSport HNL: Varaždinci poraženi na gostovanju u Rijeci

Nogometaši Varaždina upisali su gostujući poraz u utakmici 25. kola SuperSport HNL-a. Bolja od Varaždinaca bila je momčad Rijeke koja je slavila rezultatom 3:1.

Domaćini prvi dolaze do prilike. U 8. minuti snažno je pucao Danilo, a njegov pokušaj brani varaždinski golman Zelenika. Varaždinci uzvraćaju u 17. minuti, kada je Drožđek nakon povratne lopte gađao precizno, ali domaći vratar krajnjim naporom brani svoju mrežu. Drožđek je u naslovnoj ulozi i u 21. minuti, ali njegovo dodavanje nakon kontranapada ipak ne pronalazi suigrača Pilja u vrlo izglednoj prilici. Domaćini u tom periodu igre prijete u dva navrata, ali pokušaje Marina i Jankovića ponovno zaustavlja raspoloženi Zelenika.

I dok se mislilo da će se na odmor otići s početnih 0:0, Riječani uspijevaju doći do vodstva. Igrala se 45. minuta kada se na desnoj strani domaćeg napada Danilo riješio svog čuvara, a njegov ubačaj na pet metara spretno dočekuje Selahi i pogađa za prednost Rijeke od 1:0.

Kako su završili prvo, domaćini otvaraju i drugo poluvrijeme. U 53. minuti Teklić je pogriješio na sredini terena. Lopta dolazi do Obregona koji se sjurio prema varaždinskom golu. Kratkim dodavanjem pronalazi usamljenog Ampema kojem nije bilo teško pogoditi za povećanje riječko vodstva na 2:0. Pet minuta kasnije domaćini pogađaju i za 3:0. Banda je ubacio s desne strane, a njegov pokušaj prevario je cijelu varaždinsku obranu i vratara Zeleniku te je lopta neometano završila u mreži.

Blizu smanjenju zaostatka Varaždinci su bili u 64. minuti. Teklić je ubacio iz kornera, a Herrera ne uspijeva iz neposredne blizini zatresti mrežu. Počasni gol za Varaždince za konačnih 3:1 zabija Jelenić u 88. minuti.

U sljedećem kolu momčad Varaždina kod kuće dočekuje Goricu. Utakmica se igra u petak, 17. ožujka, od 17 sati.

Šafarić: Naš drugi gol “pripitomio” je Rudeš i utakmicu smo mirno priveli kraju

Nogometaši Varaždina u ponedjeljak, 22. travnja stigli su do osme prvenstvene pobjede pobijedivši Rudeš s 2:0 u 31. kolu SuperSport HNL-a.

– Bili smo koncentrirani od samoga početka. Vidjeli smo ranije kako Rudeš može biti opasan. Dogovorili smo maksimalnu koncentraciju od prve minute, iako mislim da smo kvalitetnija ekipa od protivnika, morali smo to dokazati na terenu – rekao je Nikola Šafarić, trener Varaždina i dodao da je njegova ekipa mirno susret privela kraju.

– Jako dobro smo iskontrolirali samu utakmicu. Naš drugi gol je ‘pripitomio’ Rudeš i onda smo priveli mirno utakmicu kraju. Unatoč tom dobrom početku Rudeša, nismo se pribojavali kazne. Vidjeli smo da dobro izgledamo, da dobro stojimo na terenu. Vjerovali smo da će i njihov ritam pasti. Danas je sve bilo na nama i sve je dobro odrađeno – zaključio je Šafarić.

Slijedi susret 32. kola protiv Dinama u subotu, 27. travnja u 17 sati.

Izvor: tportal

Varaždinski nogometaši pobijedili Rudeš i skočili na 6. mjesto SuperSport HNL-a

Nogometaši Varaždina upisali su osmu prvenstvenu pobjedu u sklopu 31. kola SuperSport HNL-a. Varaždinci su u ponedjeljak, 22. travnja svladali Rudeš u gostima s 2:0.

Tim slavljem varaždinski nogometaši na ljestvici su preskočili Goricu i sada s 36 bodova drže 6. mjesto lige.

Trener Šafarić protiv momčadi koja je već ispala iz lige nije mogao računati na kartonirane Jelenića, Lusavca i Boršića te ozlijeđenog Belcara.

Krenuli su u sastavu: Zelenika – Škaričić, Nekić, Ba, Vukčević – Marina, Postonjski, Mistrafović – Mitrovski, Dabro, Drožđek.

Brzo su Varaždinci zagospodarili terenom i svoju dominaciju kapitalizirali u 29. minuti. Postonjski je lijepo pogodio iz slobodnog udarca s oko 22 metra.

U drugom dijelu Varaždinci su imali pregršt prilika i Rudeš je bez problema mogao popiti pet komada. No, jedini gol varaždinski nogometaši su postigli u 59. minuti kada je Dabro zabio za konačnih 2:0.

Varaždincima slijedi susret 32. kola SuperSport HNL-a protiv Dinama. Utakmica se igra u subotu, 27. travnja u 17 sati.