SuperSport HNL: Varaždinci porazom u Gorici ostali bez europskog sna, domaćini osigurali opstanak

U pretposljednjem 35. kolu SuperSport HNL-a momčad Varaždina gostovala je kod Gorice. U susretu s mnogo golova slavio je domaći sastav rezultatom 5:2. Domaćini se sa Šibenikom bore za opstanak u prvoligaškom društvu, stoga ne čudi da je Gorica od prve minute krenula izrazito napadački prema varaždinskom golu.

I tek što se krenulo s centra Gorica je stigla do prednosti. Igrala se 2. minuta kada je Pršir uzeo loptu na sredini terena, dobro uposlio Ndockyta koji s desne strane pogađa suprotni kut gola vratara Zelenike. Rani pogodak osokolio je domaći sastav koji nastavlja s pritiskom prema varaždinskom golu. Takva igra donijela im je povećanje vodstva u 22. minuti. Sada je Ndockyt ubacio, Mitrović puca, ali njegov pokušaj Zelenika uspijeva odbiti. No, na odbijenu loptu natrčava Suk i lako pogađa za 2:0 Gorice.

Probudio se i Varaždin. Prvo su kombinirali Teklić i Brodić, ali bez veće opasnosti po vrata domaćeg sastava. U 34. minuti Varaždin smanjuje zaostatak na 2:1. Pilj je dao za Uratu, a ovaj povratnom loptom pronalazi Kolarića koji s par metara udaljenosti postiži pogodak. Tim se rezultatom otišlo i na odmor.

U nastavku susreta igra se većim dijelom preselila na sredinu terena. Prvu pravu priliku ima Varaždin u 65. minuti, kada je Urata ponovno pronašao Kolarića, ali strijelac prvog gola za Varaždince ovaj put nije pokazao jednaku preciznost.

I kada već Varaždinci ne uspijevaju doći do izjednačenja, domaćini zabijaju za 3:1. U 73. minuti Majstorović je pronašao Fruka, a ovaj lijepim golom svojoj momčadi ponovno donosi dva gola razlike. Deset minuta kasnije je 4:1 za Goricu, nakon gola Steenvoordena. Domaćini ne posustaju pa u 87. minuti imaju velikih 5:1 nakon još jednog pogotka Fruka. U ludoj završnici Varaždinci smanjuju zaostatak na 5:2, a strijelac je bio Težak.

Ovim porazom Varaždin se oprostio od mogućnosti za plasmanom u neki od europskih kupova, dok je Gorica osigurala mjestu u SuperSport HNL-u i sljedeće sezone. Iz lige ispada Šibenik.

U posljednjem kolu Varaždin u nedjelju, 28. svibnja, u 18 sati kod kuće dočekuje momčad Lokomotive.

Alen Runac i sljedeće četiri godine na čelu Zajednice sportskih udruga grada Varaždina

U prostorima Županijskog nogometnog saveza Varaždina, u utorak, 23. travnja održana je 49. izborna sjednica Skupštine Zajednice sportskih udruga Grada Varaždina.

Skupština je započela razrješenjem bivših članova i usvajanjem novih mandata članova za mandatno razdoblje od 2024. do 2028. godine.

Nakon predstavljanja programa za mjesto predsjednika, čelnu poziciju Zajednice sportskih udruga Grada Varaždina u sljedećem četverogodišnjem mandatu i dalje će obnašati Alen Runac, koji se na ovoj poziciji nalazi od 2016. godine.

Nakon reizbora, predsjednik Runac Skupštini je predstavio svoje kandidate za mjesto dopredsjednika, kao i novi saziv Izvršnog odbora Zajednice. Mjesta dopredsjednika tako su pripala Saši Vojnoviću i Dubravku Baneku, dok će uz njih u Izvršnom odboru sljedeće četiri godine sjediti još: Goran Vučetić, Mario Šobak, Damir Martinčević, Boris Zernec, Toni Dalić i Romano Puček.

–Ekipa koja daje rezultate se ne mijenja – kratko je objasnio Runac.

Imenovani su i članovi ostalih tijela gradske Zajednice sportskih udruga. Novi Nadzorni odbor čine predsjednik Zvonimir Kušter, predstavnik Grada Varaždina Dražen Cesar i Josip Plečko. U Etičkom povjerenstvu sjedit će: Damir Belaj, Predrag Čosić i Damir Kolarek.

Šafarić: Najbolje da pobijedimo Dinamo i Rijeku, a neka u međusobnom srazu odluče prvaka

Nogometaši Varaždina u subotu, 27. travnja u 17 sati na stadionu Varteksa igraju utakmicu 32. kola SuperSport HNL-a protiv Dinama.

U zadnjem susretu Dinamo je bio bolji s 2:1. Bio je to odgođeni susret 5. kola.

– Rekao sam svojim igračima, da smo samo kojim slučajem zamijenili dresove bila bi to drugačija utakmica, bili bismo 50 posto bolji. Taj gard pobjednika, glad za pobjedom, uvijek je na strani Dinama. No, pokazali smo da se možemo nositi s njima. Napravit ćemo dobru analizu i probati što bolje parirati Dinamu koji je u naletu, koji je moćan, no ima taj pritisak pobjede – ističe Šafarić.

Dinamo je trenutno na 2. mjestu Lige s dva boda manje od vodeće Rijeke. Nakon Varaždina Dinamo igra s Rijekom na Rujevici, a potom Rijeka dolazi u Varaždin.

– Ma teško je bilo što prognozirati u bitci za naslov. Nabolje da mi pobijedimo Rijeku i Dinamo, a oni neke sa potuku u međusobnoj utakmici – dodao je Šafarić.

No, tko bolje leži Varaždincima Rijeka ili Dinamo?

– Ma protiv obje ekipe smo konkurentni. Rijeku smo znali na Rujevici pobjeđivati i nekako bolje igraju kod nas, a Dinamo je uvijek Dinamo. Vrlo moćan. Ne možete mnogo prilika protiv njih očekivati i većinu vremena se branite, no kad dođe šansa morate biti efikasni – zaključio je Šafarić.