Povežite se s nama

Međimurje

Svjetski poznata blogerica Ashley Colburn snimila promotivni turistički film o Čakovcu

Objavljeno:

- dana

VELIKA PROMOCIJA

Najljepši dar za kraj godine građanima Čakovca pružila je svjetski poznata blogerica Ashley Colburn, dobitnica prestižne nagrade Emmy za najbolji dokumentarni turistički film.

Colburn je materijale za promotivni video o Čakovcu snimila tijekom atraktivnih ljetnih događanja u gradu.

Na samom početku videa Colburn naglašava da je Čakovec idealno utočište za bijeg od užurbane gradske vreve, mjesto koje obiluje divnim parkovima, stazama za bicikliranje i opuštajućom prirodom. Gledatelji u njezinu promotivnom videu mogu uživati u kadrovima Staroga grada Zrinskih, živopisnim vinarijama i tradicionalnim međimurskim suvenirima. Posebna pozornost posvećena je uspješnoj čakovečkoj manifestaciji Porcijunkulovo, koja je šarenim kišobranima, bogatom gastronomskom i kulturološkom ponudom te brojnim izvođačima ljetos privukla više od 300 tisuća posjetitelja. Ashley Colburn gledatelje vodi i kroz druge gradske festivale, koji zadovoljavaju i najrazličitije ukuse.

– Ukratko, ovo je uistinu najljepši dar svim građanima Čakovca i dokaz da itekako možemo biti ponosni na svoj grad. Činjenica da je svjetski poznata blogerica odabrala upravo Čakovec, kao jedini grad uz Zagreb sa sjevernog područja Hrvatske, puno nam znači. Vjerujem da je ovo dodatan poticaj i Hrvatskoj turističkoj zajednici da prepozna veliki potencijal Grada Čakovca i sjevera Hrvatske – izjavio je gradonačelnik Čakovca Stjepan Kovač.

Za Ashley Colburn Čakovec je grad koji se nikako ne smije propustiti.

– Čakovec je skriveni biser sjevera Hrvatske – zaključuje je Colburn na kraju videa.

Izvor: Privatna arhiva
Foto:

Međimurje

Usred noći 27-godišnji vozač stisnuo papučicu gasa i Malom Suboticom projurio sa 133 km/h

Objavljeno:

- dana

Objavio/la:

Policijski službenici Policijske uprave međimurske u razdoblju od 15. do 21. travnja 2024. godine proveli su pojačane aktivnosti iz akcije “Nadzor brzine kretanja vozila”.

Tijekom akcije utvrđeno je ukupno 262 prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, od čega:

  • 142 prekršaja nepropisne brzine kretanja,
  • devet prekršaja upravljanja vozilima pod utjecajem alkohola,
  • sedam prekršaja nepropisnog zaustavljanja i parkiranja,
  • pet prekršaja nepropisne uporabe svjetala u prometu,
  • sedam prekršaja nepropisne uporabe mobitela tijekom vožnje,
  • jedan prekršaj tehničke neispravnosti vozila,
  • šest prekršaja upravljanja neregistriranim vozilom,
  • tri prekršaja upravljanja vozilom nakon isteka važenje prometne dozvole za više od 15 dana,
  • jedna prekršaj upravljanja za vrijeme izrečene zabrane upravljanja motornim vozilima,
  • 56 prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa te,
  • 25 ostalih prekršaja.

Najveća brzina od 133 km/h utvrđena je u subotu, 20. travnja, u 2:44 sati u Maloj Subotici, Glavnoj ulici (brzina ograničena na 50 km/h), kod 27-godišnjeg vozača osobnog automobila, čakovečkih registarskih oznaka. Odredbom članka 53. Zakona o sigurnosti prometa, vozač koji se u naselju kreće brzinom koja je za više od 50 km/h veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine, kaznit će se novčanom kaznom u iznosu od 1320 do 2650 eura ili kaznom zatvora do 60 dana. Također, za spomenuti prekršaj predviđena je i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od 3 do 12 mjeseci.

Nastavite čitati

Međimurje

Autohtoni doživljaji kod Spomen doma rudarstva Cimper

Objavljeno:

- dana

Objavio/la:

U sklopu turističko – volonterskog programa Turističke zajednice Međimurske županije „Z cugom v zeleno Međimurje“, turistima – volonterima predstavilo se i Mursko Središće i Spomen dom rudarstva „Cimper“.

Grad Mursko Središće, Centar za kulturu „Rudar“ i Turistička zajednica područja „Mura i gorice“ uz podršku Društva žena Mursko Središće i Udruge međimurska žganica „Tepka“ turistima – volonterima su približeni autohtoni sadržaji koje mogu upoznati samo ovdje.

Po razgledu interpretacijskog centra Spomen dom rudarstva „Cimper“, krenulo se u radionicu izrade tradicijske maske cimeri, maske koja svoje korijene ima upravo u rudarskoj mitologiji. Radionicu su držale članice „Društva žena Mursko Središće“, koje i baštine tradiciju izrade maske. Nekoliko metara dalje pekla se prava međimurska žganica, što su prezentirali članovi Udruge međimurska žganica „Tepka“, a u drugom kraju parkića ispred Spomen doma kuhao se pravi međimurski grah, za što je na području Murskog Središća već tradicionalno zadužen Rudi Mesarić.

Ovaj oblik volonterskog turizma jedinstvena je prilika da se uz razgledavanje povijesnih vrijednosti osjeti i sudjeluje u pravim autohtonim aktivnostima ovog kraja.

Nastavite čitati

Promo

Varaždinsko online izdanje