U drugom dijelu rujna održat će Varaždinski polumaraton

Ulicama grada ponovno će prolaziti trkači. U nedjelju, 18. rujna u 10:30 sati starta Varaždinski polumaraton te utrka građana i vatrogasna utrka na 5 km, kao i dječje utrke na 500 m i 1000 m.

– Trči se ponovno na trasi koja velikim dijelom prolazi kroz najuži centar baroknog grada! S obzirom da utrke startaju na predivnom Kapucinskom trgu u centru Varaždina, osigurali smo mnogo prostora na startu i u cilju kako bi Vaš boravak u Varaždinu bio u potpunosti bezbrižan – ističu iz Trkačkog kluba Maraton 95.

Za Regionalni piše Srebrenko Posavec: Centaršutevima na visoke napadače probiti Japance

Hrvatska nogometna reprezentacija u osmini finala Svjetskog prvenstva igra protiv Japana. Bit će jako, jako teško jer čeka nas slična utakmica kao protiv Maroka.

Japanci su još više tehnički potkovaniji, agresivniji i živahniji od Marokanaca.

Čeka nas vrlo neugodan protivnik, koji svim reprezentacijama može napraviti velike probleme. To su na kraju krajeva dokazali pobjedama protiv svjetskih velesila kao što su Španjolska i Njemačka.

Nije Japan od jučer na nogometnoj mapi svijeta. Mnogo se ulaže u nogomet u njihovoj zemlji, liga im je sve jača, a time i reprezentacija. Većina igrača ipak igra u europskim ligama, najviše u Bundesligi.

No, mi ponovno moramo igrati svoju igru i posjedom stvarati razliku. Ako neće prolaziti, okrenuo bi se igri s dvojicom visokih napadača Petkovićem i Budimirom te probao forsirati ubačaje na njih.

Vidjeli smo da Španjolska nije uspjela probiti Japance kad su se oni stisnuli na 30 metara od svojeg gola. Tu prostora nije bilo za neko prebrojavanje, razigravanje. Opasnim centaršutevima na visoke napadače sigurno se da razbiti Japance, koji su ipak visinom limitirani.

Sigurno će biti druga priča ako se Japan otvori. Onda će naša kombinatorika u sredini, vic u igri i pravi potez dolaziti do izražaja.

Da ponovim. Moramo biti fokusirani ako želimo ući u četvrtfinale, a to svi želimo!

Rukometaši Varaždina 1930 u posljednjih desetak minuta ispustili pobjedu u Metkoviću

Rukometaši Varaždina 1930 poraženi su u utakmici 12. kola Paket24 Premijer lige na gostovanju u Metkoviću. Domaća Metković-Mehanika slavila je rezultatom 28:25.

Dobro su Varaždinci ušli u utakmicu nametnuvši svoj ritam, a takav pristup odmah im je donio i rezultatsku prednost. Većim dijelom prvog poluvremena vodstvo Varaždinaca kretalo se između dva i tri gola, a na odmor se otišlo s vodstvom gostiju od 15:13.

Slična slika na terenu i u nastavku susreta. U 35. minuti varaždinska momčad bježi i na četiri gola razlike (19:15). No, domaćini se ne predaju. Uspijevaju smanjivati zaostatak da bi u 49. minuti uhvatili i priključak kod rezultata 23:23.

Igra se tada dodatno zaoštrila. Isključenja u velikoj mjeri Varaždincima remete ritam, a u nervoznoj igri s mnogo promašaja s obje strane ipak se bolje snalaze domaći rukometaši koji dolaze do konačne pobjede.

U redovima Varaždinaca najučinkovitiji bio je Tin Šestak s osam golova, dok je na vratima Tin Herceg skupio 14 obrana. Bio je ovo sedmi prvenstveni poraz varaždinske momčadi koja se nalazi na 6. mjestu Lige A. U sljedećem kolu Varaždin 1930 očekuje još jedno gostovanje kod momčadi Dubrave.