FOTO U rukometnom spektaklu Zagreb u Areni Varaždin poražen od Kielcea 23:26

RUKOMET

U sjajnom ozračju varaždinske Arene, pred 5,000 sjajnih navijača čije se podrške Zagreb sjeća još od prošlogodišnjeg Final Four turnira SEHA Gazprom lige  Zagrebaši su sa 23:26 (12:11) poraženi od aktualnih prvaka Europe – Vive Tauron Kielcea.

Slab početak Zagreba, usporen, baš onakav kakvom se Kielce nadalo. Obrana Zagrebaša nije bila na pravoj razini i gosti su već nakon par minuta stigli do 0:3 i natjerali trenera Ivandiju da pozove minutu odmora. Kratak predah i taktički dogovor urodio je plodom. Obrana Zagreba je profunkcionirala u formaciji 5-1 sa Vorijem ispred Kontreca, Šušnje i Valčića i prednost Poljaka se topila sve dok Zagreb napokon nije i poveo – prvi puta sa 8:7 pogotkom Miklavčića a nakon nekoliko sjajnih reakcija Kontreca i Markovića u tranziciji. Zagreb je u jednom trenutku otišao i na +3, prvaci Europe nisu imali odgovora za njihovu agresivnu obranu a samo je Ivić i njegovih 5 važnih obrana u prvom dijelu razlog što je nakon prvih 30 minuta na semaforu pisalo ‘tek’ 12:11.

U drugom dijelu Zagreb je opet krenuo slabo a Kielce došlo do minimalnog vodstva. Nakon toga8 Zagrebaši dolaze do egala ali dalje nisu mogli. Već nakon 10 minuta aktualni prvaci Europe rutinski su kvalitetnom obranom i dobrom realizacijom počeli povećavati prednost sve do +4 pri 20:24 što Zagrebaši više nisu imali niti snage niti vremena dostići.

Na kraju 23:26 uz žal što bolja igra u prvom poluvremenu nije okrunjena većom prednosti zbog nekoliko tehničkih grešaka i nepreciznosti u realizaciji. Po 6 pogodaka Horvata i Mandalinića za Zagreb uz 8 obrana Stevanovića dok je Kielce s druge strane predvodio sjajni Filip Ivić sa 11 obrana dok je Lijewski zabio 5 a Bombač 4. Šansu za uzvrat Zagrebaši će imati već za tjedan dana u Poljskoj kada će ponovno pokušati doći do pobjede protiv europskih prvaka – danas nije išlo.

Silvio Ivandija, trener PPD Zagreba:

Zaslužena pobjeda Kielcea. Kao da smo izgorili u želji za pobjedom, promašili nekoliko čistih kontri i nakon toga bilo je teško za očekivati bolji rezultat. Želja je bila prisutna ali jednostavno nije išlo.

Lovro Šprem, igrač PPD Zagreba:

U prvom poluvremenu naša je igra bila dobra i šteta da nismo uspjeli otići na odmor sa 2 ili 3 gola razlike. Atmosfera je bila sjajna i jedino što mogu je čestitati gostima na pobjedi.

Talant Dujshebaev, trener Vive Tauron Kielcea:

Teška utakmica. Znali smo da Zagreb ima dobru, kvalitetnu momčad i da neće biti lako. Mi također nismo u najboljoj formi ali uspjeli smo doći do pobjede i moram se zahvaliti svojim igračima. Važna pobjeda nakon dva poraza.

Filip Ivić, vratar Vive Tauron Kielcea:

Sjajna atomosfera, puna dvorana i moram reći da sam presretan zbog pobjede. Lijepo se vratiti kući. Čestitam Zagrebu na borbenosti i kvalitetnoj igri ali čestitam i svojim suigračima na pobjedi nakon dva poraza. Cilj nam je i dalje prvo mjesto u skupini i smatram da je to ostvarivo.

PPD ZAGREB – VIVE TAURON KIELCE 23:26 (12:11)

PPD ZAGREB

Stevanović 8, Skok 2; I. Vujić 1, S.Vujić, Kontrec 3, Vori 2, Šprem, Šebetić 1, Marković, Horvat 6(2), Šušnja, J. Valčić, Jotić, T.Valčić, Mandalinić 6, Miklavčič 3. Trener Silvio Ivandija.

VIVE TAURON KIELCE

Szmal, Ivić 11; Reichmann, Kus, Aguinagalde 3, Bielecki 2(1), Jachlewski 2, Štrlek 3, Lijewski 5, Jurkiewicz, Paczkowski 2, Zorman 2, Bombač 4(1), Đukić 3. Trener Talant Dujshebaev.

Izvor: Foto: Damir Ivančić

Pobjeda i poraz ženske ekipe STK Starra

Natjecateljskim obvezama prekinutim jesenas zbog pandemije koronavirusa proteklih su se dana vratile i stolnotenisačice STK Starra.

Bruna Borovec, Ivona Štriga i Gordana Krupski tako su proteklog vikenda odigrale dva zaostala susreta ženske HEP Superlige protiv STK Crikvenica i STK Malinska.

U prvome su protiv adekvatne ekipe u Crikvenici ubilježile pobjedu od 3:1, dok su nakon toga u drugom susretu istog dana na Krku poražene rezultatom 3:2.

Varaždinke će dolazeći vikend odigrati još dva zaostala susreta protiv ženskih ekipa Dr. Časl i STK Duga Resa, a oba se susreta igraju u subotu u Varaždinu.

U Novom Marofu održan službeni trening hrvatske streličarske reprezentacije

U Poreču će se sredinom ovog mjeseca održati Europsko Grand Prix natjecanje na kojem će snage odmjeriti 190 streličarki i streličara iz 23 države.

Među njima je i 15-ak hrvatskih reprezentativki i reprezentativaca koji su službeni trening odradili u subotu na streličarskom terenu sportskog parka u Novom Marofu.

Hrvatski izbornik Dubravko Buden bio je zadovoljan i uvjetima treninga i postignutim rezultatima.

– Ovdje u Novom Marofu imali smo dobre uvjete i odradili kvalitetan trening. Inače, naši su najbolji streličari uvijek spremni za dobre rezultate i taj dio nije upitan, ali budući da je propalo godinu dana internacionalnih natjecanja koja nismo imali, teško je prognozirati situaciju, odnosno kakve će rezultate postići. Ne znamo kako je bilo u ostalim europskim zemljama, ali generalno smo svi u minusu jer nije bilo natjecanja – rekao je Buden.

Na popisu izbornika su i streličari iz Varaždinske županije: Lovro Černi (Grebengradski streličari – Novi Marof), Amanda Mlinarić i Alen Remar (Varaždinski streličarski klub) te Tihana Kovačić (Navaho – Jalžabet).

– Lovro Černi od ove je godine naš seniorski reprezentativac. Bit će u nastavku dosta natjecanja pa nam je bilo bitno da se čim prije krene s ovako kvalitetnim pripremama, a uvjete, srećom, imamo jer je ovaj teren u sportskom parku uređen prošle godine – rekao je Zoran Marenčić, trener u klubu Grebengradski streličari.

Trening ponajboljih hrvatskih streličara pratio je i novomarofski gradonačelnik Siniša Jenkač.

– Još se jednom pokazala opravdanom investicija u uređenje našeg sportskog parka u Novom Marofu. Nakon punih 40 godina uredili smo ovaj dio grada u sklopu kojeg je nekoliko sportskih terena, uključujući veliko nogometno igralište, zatim malonogometno asfaltirano te košarkaško igralište, kao i igralište za djecu i “street workout park”. S uređenjem nastavljamo i to kroz projekt novih podloga na asfaltiranim igralištima i projekt Živjeti zdravo, kroz koji ćemo stazu za hodanje opremiti novim spravama. Osim brojnih sportaša, velikih i malih, ove terene koriste i rekreativci svih generacija. Posebno mi je drago što smo imali priliku i uvjete ugostiti hrvatsku streličarsku reprezentaciju koja je ovdje odradila trening, a reprezentativci su, unatoč vjetrovitom vremenu, postigli dobre rezultate. Ovakve stvari mnogo znače za sportaše i općenito za sport u Novom Marofu te doprinose promociju sporta među našim najmlađima – rekao je Jenkač, poželjevši našim reprezentativcima puno uspjeha na Europskom Grand Prix natjecanju.