FOTO U rukometnom spektaklu Zagreb u Areni Varaždin poražen od Kielcea 23:26

RUKOMET

U sjajnom ozračju varaždinske Arene, pred 5,000 sjajnih navijača čije se podrške Zagreb sjeća još od prošlogodišnjeg Final Four turnira SEHA Gazprom lige  Zagrebaši su sa 23:26 (12:11) poraženi od aktualnih prvaka Europe – Vive Tauron Kielcea.

Slab početak Zagreba, usporen, baš onakav kakvom se Kielce nadalo. Obrana Zagrebaša nije bila na pravoj razini i gosti su već nakon par minuta stigli do 0:3 i natjerali trenera Ivandiju da pozove minutu odmora. Kratak predah i taktički dogovor urodio je plodom. Obrana Zagreba je profunkcionirala u formaciji 5-1 sa Vorijem ispred Kontreca, Šušnje i Valčića i prednost Poljaka se topila sve dok Zagreb napokon nije i poveo – prvi puta sa 8:7 pogotkom Miklavčića a nakon nekoliko sjajnih reakcija Kontreca i Markovića u tranziciji. Zagreb je u jednom trenutku otišao i na +3, prvaci Europe nisu imali odgovora za njihovu agresivnu obranu a samo je Ivić i njegovih 5 važnih obrana u prvom dijelu razlog što je nakon prvih 30 minuta na semaforu pisalo ‘tek’ 12:11.

U drugom dijelu Zagreb je opet krenuo slabo a Kielce došlo do minimalnog vodstva. Nakon toga8 Zagrebaši dolaze do egala ali dalje nisu mogli. Već nakon 10 minuta aktualni prvaci Europe rutinski su kvalitetnom obranom i dobrom realizacijom počeli povećavati prednost sve do +4 pri 20:24 što Zagrebaši više nisu imali niti snage niti vremena dostići.

Na kraju 23:26 uz žal što bolja igra u prvom poluvremenu nije okrunjena većom prednosti zbog nekoliko tehničkih grešaka i nepreciznosti u realizaciji. Po 6 pogodaka Horvata i Mandalinića za Zagreb uz 8 obrana Stevanovića dok je Kielce s druge strane predvodio sjajni Filip Ivić sa 11 obrana dok je Lijewski zabio 5 a Bombač 4. Šansu za uzvrat Zagrebaši će imati već za tjedan dana u Poljskoj kada će ponovno pokušati doći do pobjede protiv europskih prvaka – danas nije išlo.

Silvio Ivandija, trener PPD Zagreba:

Zaslužena pobjeda Kielcea. Kao da smo izgorili u želji za pobjedom, promašili nekoliko čistih kontri i nakon toga bilo je teško za očekivati bolji rezultat. Želja je bila prisutna ali jednostavno nije išlo.

Lovro Šprem, igrač PPD Zagreba:

U prvom poluvremenu naša je igra bila dobra i šteta da nismo uspjeli otići na odmor sa 2 ili 3 gola razlike. Atmosfera je bila sjajna i jedino što mogu je čestitati gostima na pobjedi.

Talant Dujshebaev, trener Vive Tauron Kielcea:

Teška utakmica. Znali smo da Zagreb ima dobru, kvalitetnu momčad i da neće biti lako. Mi također nismo u najboljoj formi ali uspjeli smo doći do pobjede i moram se zahvaliti svojim igračima. Važna pobjeda nakon dva poraza.

Filip Ivić, vratar Vive Tauron Kielcea:

Sjajna atomosfera, puna dvorana i moram reći da sam presretan zbog pobjede. Lijepo se vratiti kući. Čestitam Zagrebu na borbenosti i kvalitetnoj igri ali čestitam i svojim suigračima na pobjedi nakon dva poraza. Cilj nam je i dalje prvo mjesto u skupini i smatram da je to ostvarivo.

PPD ZAGREB – VIVE TAURON KIELCE 23:26 (12:11)