U Vidovcu startao Pan Givova kup 2017., juniori Orača uvjerljivi

Malonogometni turnir

U dvorani Osnovne škole Vidovec krenulo je 12. po redu dvoransko prvenstvo u malom nogometu za registrirane klubove Pan – Givova kup 2017.

Ove godine na turniru nastupa 55 ekipa u pionirskoj, juniorskoj, seniorskoj i veteranskoj konkurenciji.

Turnir su u nedjelju, 15. siječnja, otvorili pioniri u skupini A. Prvo mjesto u skupini osvojili su nogometaši Trnja upisavši pobjedu protiv Varteksa 2 4:0 i dva remija. Bodove su podijelili s Dubravkom – Zagorac rezultatom 1:1 i Slobodom Tužno odigravši 2:2. Isti broj bodova skupili su i pioniri Dubravke – Zagorca koji su svladali Slobodu 3:2, dok su s Varteksom 2 odigrali 1:1.

U juniorskoj konkurenciji odigrano je 12 utakmica u skupinama B i C. U skupini B neporaženi su bili nogometaši tuhovečkog Poleta, koji su sa sedam osvojenih bodova zauzeli prvo mjesto. Tuhovčani su svladali Varteks 2 4:1, Bednju 1 4:0, dok su s Rudarom 47 odigrali 1:1. U skupini C kod juniora uvjerljivi su bili nogometaši Orača iz Petrijanca koji su upisali tri pobjede. Bili su bolji od Budućnosti 3:2, od Nedeljanca 1 6:1 i Bednje 2 6:0. Beletinčani su osvojili drugo mjesto pobjedama protiv Nedeljanca 1 7:1 i Vidovčana 5:1.

Turnir se nastavlja u subotu, 21. siječnja, od 14 do 22 sata i u nedjelju, 22. siječnja, od 10 do 22 sata.

Rukometašice Koke ispale u četvrtfinalu Hrvatskog kupa

Rukometašice Koke u srijedu, 27. ožujka u varaždinskoj Areni u četvrtfinalu Hrvatskog kupa ugostile su Dugo Selo ’55, a slavile su gošće s 29:24.

Bolje su u susret ušle gošće u 10. minuti vodile su 5:3, no do 15. minute Kokice su napravile seriju 4:0 i povele 7:5. U 23. minuti Varaždinke su posustale i do odlaska na odmor nisu postigle ni pogotka. Gošće su serijom 5:0 okrenule i na odmor otišle se prednošću od 13:10.

U drugom dijelu rukometašice Vladimira Canjuge uspjele su stići samo na minus jedan, ali snage za preokret nisu imale. Rukometašice iz Dugog Sela slavile su na kraju s plus pet.

Kod Varaždinki najraspoloženija je bila Lucija Jandrašić s 12 golova.

Odbojkaši Cratis Varaždina završili sezonu u Superligi

Odbojkaši Cratis Varaždina završili su sa sezonom. U drugom utakmici četvrtfinala razigravanja za prvaka Superlige poraženi su od osječke Murse 3:0.

Varaždinci su bili bolji u prvom dijelu prvog seta, vodili 14:12, no domaćin s 5 poena u nizu okreće rezultat u svoju korist. Varaždinci su priprijetili i u finišu prvog seta, ali nakon 24:24 dva posljednja poena osvajaju domaćini. I u drugom setu Varaždinci vode, do 13:11, onda Mursa radi seriju 4:0 i preuzima vodstvo. Kod 21:19 tri poena u nizu rade domaći i osvajaju set s 25:20, baš kao i treći, u kojem su gosti tek tri puta imali pozitivan rezultat.

Međimurski Centrometal uspio je izboriti polufinale pobjedom protiv Marsonije 3:1 u setovima.

Međimurce u polufinalu čeka susret protiv zagrebačke Mladosti, dok će Mursa na noge Riboli Kaštela.