Uskoro počinje nova stolnoteniska sezona HSTS-a, Varaždin je jedan od domaćina natjecanja

Regijskim kvalifikacijskim natjecanjem mlađih kadeta i mlađih kadetkinja 27. rujna započinje nova stolnoteniska sezona HSTS-a.

Zbog koronavirusa je ovogodišnji kalendar umnogome izmijenjen u odnosu na ranije sezone.

Svi igrači do kraja kalendarske 2020. godine igraju u kategoriji kojoj su pripadali u sezoni 2019/20. i svi igrači do kraja kalendarske godine nastupaju za klubove za koji su registrirani za sezonu 2020/21.

Prijavljeni gradovi domaćini natjecanja su Pula, Osijek i Varaždin.

Prva HL započinje gostovanjem u Koprivnici 3. listopada.

– Sve dok su na snazi posebne mjere tijekom koronavirusa za treniranje u zatvorenim sportskim objektima, ne upisujemo novu djecu u stolnotenisku školu. Naime, trenutno u dvorani trenira 20-ak naših članova, od toga njih 11 je u rasponu od 6 do 14 godina i oni treniraju svakodnevno 1,5 – 2 sata u tri grupe. Termini treniranja u dvorani su nam ograničeni – rekao je Velimir Šagi, trener iz STK-a „MGK-Drava“ Žabnik.

Za vrijeme treninga poštuju se preporuke HZJZ-a o treniranju u zatvorenim sportskim objektima (mjerenje temperature, dezinfekcijska sredstva, evidencija prisustva, zaštitne maske za sve osim trenera i igrača/igračica i dr.).

S boljom epidemiološkom situacijom i popuštanjem mjera HZJZ-a ponovno će se vršiti upisi nove djece u stolnotenisku školu.

– Nadajući se dobroj epidemiološkoj situaciji i zdravlju naših članova, rukovodstvo Kluba želi im svima sretnu i uspješnu nadolazeću sezonu! – poručuju iz Kluba.

Prva HNL: Varaždinci poraženi na gostovanju na Poljudu

Ilustracija

Nogometaši Varaždina doživjeli su novi prvenstveni poraz. Na gostovanju na Poljudu s 2:0 slavila je momčad Hajduka.

Domaćini su rano stigli do prednosti. U 8. minuti Livaja je ubacio loptu u kazneni prostor, koju varaždinska obrana nakratko odbija, ali samo do Čoline koji udarcem po zemlji pogađa lijevu stranu gola vratara Horkaša. Doduše, dugo je trajala provjera regularnosti pogotka. Naime, u trenutku udarca ispred Horkaša je pretrčao Livaja koji je bio u zaleđu, ali VAR provjerom sudac Pajač procijenio je da je pogodak regularan.

Pitanje pobjednika riješeno je u petoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Sada je Jurić ubacio loptu, a varaždinski nogometaš Memija potpuno neometan loptu je poslao prema svome golu gdje nije bilo istrčalog vratara Horkaša.

U nastavku susreta borba se odvijala uglavnom između dva kaznena prostora. Završetak utakmice obje su momčadi dočekale s igračem manje. Prvo je u 88. minuti isključen Hajdukov igrač Fossati, a nedugo potom zbog drugog žutog kartona i nogometaš Varaždina Gurea Djou.

U sljedećem kolu Varaždin kod kuće dočekuje Dinamo. Utakmica se igra u nedjelju, 14. ožujka, od 15 sati.

Kastel prije Hajduka: U Split se ne idemo samo braniti

Nakon poraza od Osijeka od 3:2, nogometaše Varaždina u subotu, 6. ožujka, čeka utakmica 24. kola 1. HNL protiv Hajduka.

Naime, u zadnjem srazu istih momčadi slavio je Varaždin s 4:2 kod kuće. Od tada mnogo se toga promijenilo u splitskom klubu. Stigao je novi trener Paulo Tramezzani, a i nekoliko dobrih pojačanja.

– Sigurno to više nije taj Hajduk. Pojačali su se s Livajom, Fossatijem i Kačaniklićem. Igraju s trojicom u zadnjoj liniji. Digli su se nakon pobjede kod Rijeke, pa nas čeka jedna zahtjevna utakmica – rekao je Zoran Kastel, trener Varaždina.

U Splitu neće nastupiti ozlijeđeni Đurasek i Peco, a Grgec ima tri žuta kartona. U varaždinsku momčad se vraćaju kapetan Stolnik i prvi napadač Obregon.

– Sigurno da se ne možemo samo braniti u Splitu, a želimo do pozitivnog ishoda. Moramo se otvarati prema naprijed. Glavne opasnosti su Livija, Umut i Teklić i jako je bitno kako ćemo reagirati na ta tri igrača – zaključio je Kastel.