Uspješan rukometni vikend: Koka deklasirala Sinj, Dabrovi slavili u Dubrovniku

Rukometašice Koke slavile su u utakmici 15. kola Prve hrvatske rukometne lige za žene. Varaždinke su s visokih 41:26 bile bolje na gostovanju od ekipe Sinja. U kojem će smjeru ići utakmica moglo se naslutiti već po uvodnim minutama. Naime, u 9. minuti Koka ima prednost od 6:2, dok je desetak minuta kasnije već 17:7 za varaždinsku ekipu. Na odmor se otišlo s vodstvom Koke od 21:13.

Slična igra i u nastavku susreta, a prednost Koke svake je minute bila sve veća. U 40. minuti Varaždinke domaćem sastavu po prvi puta bježe na ogromnih 12 golova prednosti (28:16). Tea Jalušić još je jednom bila najučinkovitija varaždinska rukometašica s 11 golova iz 12 pokušaja. Devet golova postigla je Katarina Mrazović, a šest Suzana Furjan. U sljedećem kolu (subota, 27, veljače, 17 sati) Koka dočekuje ekipu Virovitice.

Uspješni su bili i igrači Varaždina 1930, koji su gostujućom pobjedom protiv Dubrovnika rezultatom 35:28 stigli na korak do sigurnog plasmana u Ligu za prvaka rukometne Premijer lige. Nakon početnog vodstva Dubrovnika od 3:0, većim dijelom prvog poluvremena vodila se izjednačena borba. Varaždinci su tek u jednom navratu u 23. minuti uspjeli pobjeći domaćinima na dva gola razlike (14:12), da bi se na odmor otišlo minimalnim vodstvom Dabrova od 17:16.

Utakmica se prelomila sredinom nastavka. Dobrom igrom u obrani i serijom uspješnih napada, Dabrovi dolaze do prednosti od 29:23. Bila je to razlika koju domaćini do kraja susreta više nisu uspjeli dostići. U sljedećem kolu momčad Varaždina 1930 kod kuće dočekuje vinkovačku Spačvu.

Prebio roditelje kod Novog Marofa, a sud mu je kao olakotnu okolnost uzeo njegovo pijanstvo

nasilje, bijes, policija,

Općinsko državno odvjetništvo u Varaždinu podnijelo je žalbu protiv prvostupanjske presude Općinskog suda u Varaždinu kojom je 40-godišnjak proglašen krivim zbog počinjenih kaznenih djela prijetnje i tjelesne ozljede te osuđen uvjetnom osudom s utvrđenom jedinstvenom kaznom zatvora u trajanju od jedne godine i rokom kušnje od tri godine.

On je proglašen krivim zbog počinjenih navedenih kaznenih djela u srpnju prošle godine u mjestu kraj Novog Marofa na štetu svojih roditelja.

Prvostupanjski sud izrekao je okrivljeniku pojedinačne kazne uz primjenu propisa o ublažavanju zakonom propisanih kazni za ta kaznena djela.

Državno odvjetništvo smatra da su izrečene kazne neadekvatne i neprimjereno blage s obzirom na utvrđene okolnosti u odnosu na okrivljenika.

– U žalbi se ističe da je sud pogrešno i neosnovano utvrdio kao olakotno za okrivljenika da je kaznena djela počinio u alkoholiziranom stanju. Naime, državno odvjetništvo smatra kako se dovođenje u alkoholizirano stanje ni u kom slučaju ne može smatrati olakotnom okolnošću za počinitelje kaznenih djela, već se radi o važnoj otegotnoj okolnosti. U žalbi je predloženo da se okrivljeniku izrekne stroža bezuvjetna kazna zatvora – stoji na stranicama Državnog odvjetništva.

Karlo Kovačić zlatni, a Leo Jantolek srebrni na Prvenstvu Hrvatske

U Sesvetskom Kraljevcu u subotu, 20. travnja održalo se Prvenstvo Hrvatske za dječake u grčko-rimskom stilu hrvanja u kategoriji U-13.

U konkurenciji 146 hrvača iz 22 hrvatska kluba, HK Ludbreg predstavio se s četiri mlade nade.

Karlo Kovačić osvojio je zlato u kategoriji do 59 kg, dok je Leo Jantolek bio srebrni u kategoriji do 28 kg. Franko Kern bio je peti do 49 kg, a Martin Horvat osvojio je 12. mjesto u kategoriji do 44 kg.