Uspješni mladi karatisti doma se vratili prepuni dojmova i s čak 13 medalja!

BRAVO

Mladi karatisti iz Cestice, sa svojim kolegama iz Karte kluba Shito Ryu Varaždin, kući su se vratili s čak 13 osvojenih medalja na dva jaka, međunarodna turnira.

Na Međimurje Openu  je nastupilo čak 1200 natjecatelja iz 12 zemalja, među kojima i četiri karatista Karate kluba Shito Ryu Varaždin. Osvojili su dvije srebrne medalje i jednu broncu.

Veliki interes Cestičana za karate

Na turniru u Ljutomeru su bili još uspješniji: osvojili su čak devet odličja, od čega tri zlata, dva srebra i četiri brončane medalje.

Karate je postao sve popularniji sport u Cestici pa  30-ero djece danas trenira u Karate klubu Shito Ryu Varaždin. S početkom školske godine su počela i natjecanja, a sezona je počela da bolje ne može.

Voditelj kluba Pavao Marjanović zahvalio se načelniku Općine Cestica Mirku Korotaju  na konkretnoj podršci koju Općina pruža karate klubu što, kako je rekao, svakako utječe na rezultate mladih karatista.

-U Cestici potičemo sport od najmlađe dobi i, iako je najviše nogometnih klubova, Općina tretira sve jednako. Nikoga ne preferiramo, a potičemo sve koji pridonose zdravlju djece – rekao je načelnik Mirko Korotaj.

Nogometaši Varaždina u golijadi odigrali bez pobjednika s ukrajinskim Dnjiprom

Nogometaši Varaždina u srijedu, 10. kolovoza, na stadionu Varteksa odigrali su prijateljski susret protiv ukrajinskog Dnjipra. Završilo je 3:3.

Naime, momčad koja je prije ruske invazije na Ukrajinu u najvišem rangu ukrajinskog nogometa držala 3. mjesto odmah iza Šahtara i kijevskog Dinama, priprema se u Sloveniji. Trener Kovačević priliku je dao igračima koji su manje igrali u prvenstvu.

Već nakon prvog dijela gosti su vodili 2:0. Pogotke su postigli Luchkevych u 43. i Sarapiy u prvoj minuti sudačke nadoknade. Potom je Vugrinec smanjio golom u 56. minuti, no Kohut je tri minute kasnije postavio 3:1. Na kraju su Varaždinci stigli do remija golovima Lusavca u 67. i Banovca u 71. minuti.

Sažetak utakmice možete pogledati na linku.

Kajakaši Varteksa osvojili pet medalja na rijeci Uni u Novi Gradu

Članovi Kajak kanu kluba Varteks nastupili su na spust natjecanju na rijeci Uni u bosanskohercegovačkom Novi Gradu te osvojili pet medalja.

U kategoriji kadetkinja u kajaku jednosjedu Hana Valjak osvojila je 1. mjesto, a kadet Matija Novak bio je treći. Kod seniora u disciplini kanua jednosjeda Danijel Mijatović osvojio je 1. mjesto.

U disciplini turističkih kanua dvosjeda ekipa u sastavu Miroslav Hutinski i Nikola Novak osvojila je 1. mjesto, a Darko Tomašek i Veljko Malašić bili su drugi.