UŠR Višnjica pobjednik 1. Laško lige Žarovnica 2022.

PIŠE: Ljudevit Cikač

Zadnja dva kola 1. Laško malonogometne lige Žarovnica 2022., igrana u sportskoj dvorani u Lepoglavi, ponudila su rijetko viđenu, infarktnu završnicu.

Naime, iako im je za naslov trebala jedna pobjeda, MNK Drvodjelac izgubio je obje utakmice, DŠR Žarovnica je također propustila veliku prigodu da bude pobjednik Lige, izgubivši jednu utakmicu.

A kako te dvije momčadi nisu iskoristile svoje ‘meč-lopte’, do naslova prvaka stigla je, potpuno zasluženo, ekipa UŠR Višnjice, usprkos tome što je u zadnjem kolu bila – slobodna.

No, krenimo redom. U derbiju 20. kola, koji se kasnije pokazao ključnim za naslov, UŠR Višnjica je s 3:1 pobijedila MNK Drvodjelac, Elektromont M & Caffe bar Cvetlin je s 2:1 bio bolji od UŠR Vrbno, a DŠR Žarovnica je s 4:3 pobijedila Klesarstvo Martinčević – Novaki.

DŠR Žarovnica je u tom trenutku postala glavni kandidat za titulu prvaka, s obzirom na to da je pred zadnje kolo imala bod više od Drvodjelca, a dva manje, ali i susret manje od UŠR Višnjice, koja je u zadnjem kolu bila slobodna.

No nogomet je još jednom pokazao sve svoje čari i, na veliko iznenađenje, u zadnjem su kolu i MNK Drvodjelac i DŠR Žarovnica doživjeli neočekivane poraze.

Drvodjelac od UŠR Vrbno rezultatom 3:4, a DŠR Žarovnica od Elektromont M & Caffe bar Cvetlin s 0:5, te je, iako u posljednjem kolu slobodna, UŠR Višnjica, potpuno zasluženo, stigla do titule prvaka prvog izdanja Laško malonogometne lige.

U utakmici za prestiž, posljednjeg, 21. kola, The Best of Cojones je rezultatom 7:4 pobijedio Klesarstvo Martinčević – Novaki.

Kako smo naveli, prvak je UŠR Višnjica s 34 boda, druga je DŠR Žarovnica s 32, MNK Drvodjelac, koji je vodio gotovo tijekom cijele lige, na kraju je završio treći s 31 bodom, četvrti  Elektromont M & Caffe bar Cvetlin ima 29, peto Klesarstvo Martinčević – Novaki 23, šesti je UŠR Vrbno s 18 bodova, a sedmi The Best of Cojones s 13.

Najbolji strijelac lige je Krunoslav Pečevski, najbolji golman Dejan Rogina, obojica iz MNK Drvodjelac.

Nagrade najboljim ekipama i pojedincima bit će uručene po završetku Kup natjecanjaa, u kojem će sudjelovati momčadi koje su igrale i u Laško malonogometnoj ligi.

Županijski kup: Bednja uvjerljiva protiv Nedeljanca, slavlje i Varteksa

Odigrani su prvi susreti polufinala Županijskog nogometnog kupa, a u oba susreta u srijedu, 17. travnja slavili su domaćini.

Na stadionu Sloboda Varteks je ugostio Ivančicu i slavio s 3:1. Ivančani su poveli već u 1. minuti preko Kostelca i s minimalnim vodstvom otišli su na odmor. No, u drugom dijelu Bumbari su okrenuli rezultat. Prvo je Glavica u 55. minuti svojim golom izjednačio rezultat, da bi ih isti igrač u 68. doveo u vodstvo Varteks. Konačni rezultat postavio je Kanceljak golom u 78. minuti.

U drugoj utakmici Bednja je ugostili Nedeljanec i pobijedila s 3:0. Beletinčani su poveli u 16. minuti golom Bosilja, a na 2:0 povisio je Pomper golom u 29. minuti, da bi treći gol za Bednju postigao Kareem Donovan u 64. minuti.

Uzvratni susreti na rasporedu su u srijedu, 1. svibnja.

Dinamo je ipak bio prejak za nogometaše Varaždina

Nogometaši Varaždina u srijedu, 17. travnja na Maksimiru su odigrali susret odgođenog 5. kola SuperSport HNL-a protiv zagrebačkog Dinama, a slavili su Zagrepčani s 2:1.

Trener Šafarić izveo je sastav:  Zelenika, Škaričić, Jelenić, Lamine Ba, Boršić, Lusavec, Marina – Šego, Belcar, Poldrugač – Dabro.

Modri su poveli su poveli 26. minuti preko Martina Baturine i s minimalnom prednošću otišli na odmor. Na 2:0 povisio je Gabriel Vidović u 53. minuti. Od 63. minute Varaždin je igrao s igračem manje nakon što je isključen Luka Jelinić, no Varaždinci su postali opasniji.

Domagoj Drožđek u 72. minuti uspio je smanjiti na 2:1 što je bio konačni rezultat.

Bio je to 11. poraz varaždinskog sastava koji u idućem kolu odlazi u goste Rudešu, momčadi koja je već ispala iz najvišeg ranga hrvatskog nogometa.