Uvjerljiva pobjeda GRK Varaždin 1930 nad ekipom Umaga

RUKOMET

U 8. kolu Premijer lige rukometaši GRK Varaždin 1930 pobijedili su u sportskoj dvorani Graberje ekipu Umaga 34:23 (16:14)

Odličnom igrom, posebice u drugom poluvremenu rukometaši GRK Varaždin 1930 pobijedili su uvjerljivo vrlo dobru momčad Umaga rezultatom 34:23 i tako stigli do pete i vrlo važne pobjede u ovom prvenstvu koja ih je smjestila na treće mjesto prvenstvene ljestvice Premijer lige.

Iznenadio je trener Vlado Vujović na početku. Zaigrao je 5:1 obranu u kojoj je Šipić izlazio na Lukačeca, a kasnije i na Severca. No Umažani su u početku stvorili prednost 3:1, koju su domaći do 12. minute okrenuli u svoju korist (5:3). Cijelo prvo poluvrijeme bila je to žestoka borba u kojoj su Daborvi držali jedan do dva gola prednosti da bi onda u nastavku jednostavno eksplodirali.

U prve dvije minute nastavka Šipić i Laljek, iz dvije brze kontre, napravili su plus četiri i tu je bio početka kraja gostiju. Više nisu mogli pratiti žestok ritam Varaždina. U periodu od 30. do 40. minute napravili su seriju 9:2, otišli na 25:16 i „pomeli“ Umag sa parketa u Graberju. Sve ostalo bila je čista revija.

Izjave nakon utakmice:

Bruno Levak, igrač Varaždina: Cijeli tjedan kvalitetno smo se pripremali za ovu utakmicu i to nam se isplatilo. U nastavku smo stisli u obrani, „povukli“ kontru što se pokazalo i na konačnom rezultatu.

Vlado Vujović, trener GRK Varaždina: Izuzetno važna pobjeda i izuzetno vrijedni bodovi u utakmici koje sam se, da budem iskren, pribojavao. No na osnovu zadnja dva odrađena treninga, gdje su dečki radili odlično, porastao mi je optimizam. Prvo poluvrijeme smo iscrpili protivnika koji nam u nastavku više nije mogao parirati. Počeli smo furiozno i mislim da smo za desetak minuta riješili pitanje pobjednika. Nadam se da smo ovom pobjedom uhvatili pozitivan ritam kojeg ćemo zadržati u preostale dvije ovogodišnje utakmice, protiv Zameta sljedeće srijede, a potom i za Vinkovce.

GRK Varaždin – Umag 34:23 (16:14)

Varaždin – dvorana Graberje. Gledatelja: 150. Suci: Jurinović, Mrvica
GRK Varaždin: Špikić (5), Meštrić (3), Šipić 5, Zobec 2, Trojko, Vujović 1, Vidaček 1, Šuker, Tokić 3, Laljek 9, Huđ 4, Hirš, Levak 6, Vincek, Obranović, Grbac 3.
Umag: Sorić, Milinković (6), Slavić (5), Ravnić 3, Maros, Horozović 3, Lukačec 3, Maršan 1, Severac 6, Matanović 2, Udovičić, Beliga 2, Gorenac, Sinčić 2, Vešligaj 1.
Sedmerci: Varaždin 6/6, Umag 1/1. Isključenja: Varaždin 10 minuta, Umag 10. minuta.
Lukac

Michele Šego s mladim Vatrenima izborio nastup na Euru

Hrvatska U-21 reprezentacija izborila je nastup na Europskom prvenstvu.

Nakon što su u prvoj utakmici bili bolji s 2:1, izabranici Igora Bišćana u uzvratu su bili pred ispadanjem.

Sve do 84. minute bilo je 2:0 za Dance, ali onda je Igor Matanović pogodio za produžetke. Ondje nije bilo pogodaka pa je odluka pala u raspucavanju jedanaesteraca, gdje je Hrvatska nakon šest serija pobijedila 5:4. Junak pobjede je vratar Dominik Kotarski, koji je obranio dva penala.

Napadač Varaždina za mladu reprezentaciju Michele Šego igrao je do 56. minute kada ga je zamijenio Stipe Biuk.

Euro U-21 na rasporedu je od 21. lipnja do 8. srpnja 2023. godine, a igrat će se na osam stadiona u pet gradova. U Rumunjskoj će se utakmice igrati u Bukureštu i Cluj-Napoci, te u gruzijskim gradovima Tbilisiju, Batumiju i Kutaisiju.

FOTO Talijan Jonathan Milan pobjednik prve etape utrke CRO Race kojoj je cilj bio u Ludbregu

Talijan Jonathan Milan pobjednik je prve etape biciklističke utrke CRO Race koja se vozila od Osijeka do Ludbrega.

Johnathan je tako obukao crveni dres vodećeg u generalnom plasmanu, plavi dres vodećeg u bodovnom poretku te bijeli dres najbržeg mladog vozača.

Zeleni je dres pripao Oscaru Onleyu.

Milan je ciljem prošao u vremenu od 5:31:48 sati, ispred sunarodnjaka Sache Modola (Bardiani CSF Faizanè) i Mirca Maestrija (Eolo-Kometa). U vrlo brzom spuštanju prema „središtu svijeta“, nakon posljednjeg uspona dana na Ludbreške Vinograde, Milan je profitirao od odličnog rada svoje momčadi te na cilju slavio s nekoliko dužina bicikla prednosti u odnosu na najbliže pratitelje za svoju prvu profesionalnu pobjedu u karijeri.

– Osjećaj je nevjerojatan. Sredinom sezone imao sam zdravstvenih problema koji su sada iza mene. Nakon nekoliko plasmana na pobjednička postolja u Njemačkoj i Poljskoj, napokon sam pobijedio. Zahvaljujem i svojim momčadskim kolegama Carusu i Mohoriču na sjajnom radu na usponima – rekao je Milan.

Gradonačelnik Dubravko Bilić nije krio zadovoljstvo jer je Ludbreg domaćin ove utrke.

– Velika je čast za nas što možemo predstaviti naš grad putem televizijskih ekrana diljem svijeta. Naime, ovo događanje izravno prenosi 150 televizija i jako smo ponosni. Sve je to kruna našeg rada, kako u turizmu tako i u promociji biciklizma kao jedne turističke grane koja može biti prilično atraktivna za grad Ludbreg. Uredili smo prošle godine pet biciklističkih staza i želja nam je da biciklizam odnosno cikloturizam bude jedna od važnijih grana našeg turizma – poručio je ludbreški gradonačelnik Dubravko Bilić.