UŽIVO Hajduk protiv Varaždina uvjerljivo pobijedio nakon isključenja Elezija

Nogometaši Varaždina u sklopu 21. kola SuperSport HNL-a igraju protiv Hajduka. Zapadna tribina je rasprodana, a vrlo dobro je popunjena i istočna tribina. Rezultat je trenutno 4:1 za Hajduk.

Trener Kovačević protiv Hajduka izveo je sastav: Zelenika-Stanić, Jelenić, Pellumbi, Kolarić – Puclin, Elezi, Teklić – Banovec, Brodić,Šego.

Hajduk počinje u sastavu: Sentić- Awaziem, Simić, Prpić- Lovrencsics, Capan, Fossati, Melnjak, – Krovinović, Pukštaš – Livaja.

Tekstualni prijenos pratite u nastavku.

Već u 1. minuti Varaždin je zaprijetio preko Banovca, no sudac Dario Bel dosudio je prekršaj nad braničem Hajduka Prpićem.

U 12. minuti odlična prilika za Hajduk. Ubacio je Melnjak za Livaju, ovaj je proslijedio do Krovinovića, koji tuče s 13 metara, ali brani odlično Zelenika.

U 15. minuti na drugoj strani sjajno brani Sentić. Brodić se oslobodio čuvara i tukao, no vratar Hajduka, koji je prošle sezone bio na posudbi u Varaždinu, ne da se prevariti.

U 18. minuti lijepa akcija Varaždina. Puclin je izbacio Teklića duplim pasom, ovaj je dao za Brodića koji tuče preko gola.

U 23. minuti Pellumbi je potegnuo varaždinsku kontru i odapeo s 25 metara. Ipak, preko gola.

U 33. minuti Elezi iz blizine nakon gužve u kaznenom prostoru trese gredu gostiju, no sudac Bel označuje zaleđe.

U nastavku nije bilo ozbiljnijih prilika i bitka se vodila na sredini terena.

Prvo poluvrijeme završilo je 0:0.

U drugoj minuti nastavka Hajduk je poveo 1:0. Zabio je Dario Melnjak glavom nakon kornera. Lopta se odbila od grede dolje i van, no prešla je crtu.

Samo četiri minute kasnije Varaždin je izjednačio. Duel je u kaznenom prostoru glavom dobio je Banovec, lopta se dobila do Brodića koji ju je zakucao za 1:1.

U 54. minuti Elezi je oštro startao na Lovrencsicsa i sudac Bel Eleziju je dao žuti karton. Uključio se VAR i nakon što je Bel pogledao snimku, dodijelio je crveni karton veznjaku Varaždina.

U 61. minuti ubacio je Mađar Lovrencsics, ali Livajin udarac otišao je preko gola.

U 63. minuti Zelenika i greda nisu dali da udarac Pukštaša završi u varaždinskoj mreži.

U 70. minuti počela bakljada Torcide na južnoj tribini.

U 72. minuti Puclin je potegnuo na drugoj strani, no Sentić je bio koncentriran.

U 77. minuti Hajduk je ponovno poveo. Livaja je primio loptu na prsa iza varaždinske obrane i matirao Zeleniku za 2:1.

U 79. minuti 3:1 za Hajduk. Melnjak je na drugoj stativu pronašao Pukštaša koji je lijepo matirao varaždinskog vratara.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Pukštaš se drugi put upisao u strijelce za konačnih 4:1.

Varaždinski gimnastičar Mateo Žugec nastupit će u Turskoj

Varaždinski gimnastičar Mateo Žugec nastupit u Svjetskom Challenge kupu u Antalyji.

Mateo Žugec osvojio je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama prije dvije godine u alžirskom Oranu. Ovaj 22-godišnji član varaždinske Vindije u prošlosti je koristio ukazane prilike u Svjetskom kupu. Pobijedio je u Koperu te bio drugi u Varni.

– Nakon što sam prošli tjedan izborio Europsko prvenstvo, uspio sam izboriti i nastup na Svjetskom kupu u Bugarskoj. To je još jedan plus i pokazatelj forme koja raste za nastup u Antalyji. Cilj mi je finale, a naravno u finalu je sve moguće. Zdravstveno stanje je puno bolje nego što je bilo na početku sezone. Imao sam velikih problema s rukom, imao sam kroničnu upalu zgloba desne šake. Uz pomoć terapije to smo riješili, ne mogu se bolje osjećati, spreman sam – rekao je Žugec za HGS.