FOTO Sesvete pred oko 2.000 gledatelja na stadionu Varteksa nadigrale Varaždin i slavile

2. HNL

Nogometaši Varaždina doživjeli su prvi ovosezonski poraz u 2. HNL. Na stadionu Varteksa slavile su Sesvete rezultatom 2:0.

Prvo poluvrijeme varaždinski nogometaši odigrali su za zaborav. Jedinu polupriliku imao je Dejan Glavica koji je u 31. minuti iskosa pucao preko gola.

Gosti su prvu pravu priliku imali u 21. minuti kada je Josip Slišković s desetak metara nakon kornera pucao pored gola. U 24. minuti Toni Kolega je iščeprkao loptu Karlu Sambolcu, ubacio, no Samuel Bamidele je izbacio u korner. Gol Sesvećana stigao je u 39. minuti. Nakon odlične akcije i nabacivanja po lijevoj strani, s desetak metar je ljevicom pod gradu zakucao Ivan Mamut. Samo dvije minute kasnije stigao je i drugi gol gostiju. Ovaj put kapetan Marijo Dučkić je s ruba šesnaesterca iskosa unutarnjom stranom stopala pogodio u suprotni gornji kut vratiju.

Probudili se Varaždinci

U drugom dijelu trener Kastel napravio je dvije zamjene. Umjesto Glavice ušao je Mario Sačer, a indisponiranog Hranilovića zamijenio je Matija Kolarić, što je donijelo prigode Varaždincima.

Baš je Kolarić s dvadesetak metara opasno zaprijetio, no gostujuća obrana njegov pokušaj odbila je u korner. U 55. minuti u odličnoj prigodi našao se Josip Golubar, koji ipak nije dobro zahvatio loptu te je ona otišla pokraj gola. Samo dvije minute kasnije Šimek je ljevicom probao sa ruba šesnaesterca, ali preko gola.

U 64. minuti Golubar se sjurio u srce šesnaesteraca, no sesvetski stoperi otklonili su opasnost. U 71. minuti iz kontranapada gosti su imali vrlo izglednu prigodu, ali Kolegin pokušaj s desetak metara otišao je preko gola. Gosti su dobru priliku imali i šest minuta kasnije, no pokušaj Mamuta glavom završio je pokraj gola. U 82. minuti čistu prigodu za Varaždin prokockao je Nenad Erić, koji se našao oči u oči sa vratarem Filipovićem, no lopta je završila pokraj gola. Minutu kasnije Toni Petrović je s desetak metara pucao ravno u vratara Sesveta. U 89. minuti odlično je pokušao Kolarić, ali ponovno je na visini zadatka bio Filipović.

Varaždinci su tako upisali prvi ovosezonski poraz u 2. HNL, dok u sljedećem kolu odlaze goste kod Lučkog.

Izvor: Foto: Ivan Agnezović

Kastel prije Hajduka: U Split se ne idemo samo braniti

Nakon poraza od Osijeka od 3:2, nogometaše Varaždina u subotu, 6. ožujka, čeka utakmica 24. kola 1. HNL protiv Hajduka.

Naime, u zadnjem srazu istih momčadi slavio je Varaždin s 4:2 kod kuće. Od tada mnogo se toga promijenilo u splitskom klubu. Stigao je novi trener Paulo Tramezzani, a i nekoliko dobrih pojačanja.

– Sigurno to više nije taj Hajduk. Pojačali su se s Livajom, Fossatijem i Kačaniklićem. Igraju s trojicom u zadnjoj liniji. Digli su se nakon pobjede kod Rijeke, pa nas čeka jedna zahtjevna utakmica – rekao je Zoran Kastel, trener Varaždina.

U Splitu neće nastupiti ozlijeđeni Đurasek i Peco, a Grgec ima tri žuta kartona. U varaždinsku momčad se vraćaju kapetan Stolnik i prvi napadač Obregon.

– Sigurno da se ne možemo samo braniti u Splitu, a želimo do pozitivnog ishoda. Moramo se otvarati prema naprijed. Glavne opasnosti su Livija, Umut i Teklić i jako je bitno kako ćemo reagirati na ta tri igrača – zaključio je Kastel.

Pobjeda i poraz ženske ekipe STK Starra

Natjecateljskim obvezama prekinutim jesenas zbog pandemije koronavirusa proteklih su se dana vratile i stolnotenisačice STK Starra.

Bruna Borovec, Ivona Štriga i Gordana Krupski tako su proteklog vikenda odigrale dva zaostala susreta ženske HEP Superlige protiv STK Crikvenica i STK Malinska.

U prvome su protiv adekvatne ekipe u Crikvenici ubilježile pobjedu od 3:1, dok su nakon toga u drugom susretu istog dana na Krku poražene rezultatom 3:2.

Varaždinke će dolazeći vikend odigrati još dva zaostala susreta protiv ženskih ekipa Dr. Časl i STK Duga Resa, a oba se susreta igraju u subotu u Varaždinu.