FOTO Varaždin i Novigrad ponovno podijelili bodove, u srijedu poslastica protiv Cibalie u Kupu

2. HNL

Iako su Varaždinci tijekom cijelog susreta protiv Novigrada imali terensku inicijativu te su stvorili puno više izglednih prilika, utakmica je završila s nepopularnih 0:0. Isti akteri tako su još jednom podijelili bodove, nakon što je u 1. kolu u Novigradu bilo 1:1.

Lijepo vrijeme zasigurno je pomoglo da se utakmica na gradskom stadionu odigra pred oko 1.700 gledatelja.

Prvu izglednu priliku imali su Varaždinci u 9. minuti. Nakon kornera s lijeve strane kojeg je izveo Jertec, Bamidele puca glavom, ali gostujući igrač vadi loptu s crte. U 15. minuti nakon odbijene lopte snažno s 20 metara puca Dejan Glavica, ali vratar Nemec brani. Samo minutu kasnije udarac iz daljine iskušava i Bamidele, ali lopta odlazi malo iznad grede.

Dobru priliku propustio je i Golubar u 38. minutu nakon proigravanja Jerteca. Veznjak Varaždina zaobišao je vratara, ali njegova povratna lopta završava u nogama gostujućih igrača. Pred sam odlazak na odmor još se jednom u prilici našao Glavica, čiji udarac ponovno odlazi tik uz vratnicu.

Jedinu priliku za goste propustio je Pilj u 27. minuti, kada je njegov dobar udarac obranio vratar Nevistić.

Varaždinci bolje otvaraju i nastavak susreta. U 49. minuti Golubar nakon kornera puca glavom iz blizine, ali gostujući vratar odbija loptu s gol linije. U 56. minuti trese se mreža Novigrada. Bamidele ubacuje s desne strane, Golubar pogađa gol, ali pomoćni sudac podiže zastavicu signalizirajući zaleđe.

Glavica se u 80. minuti našao u iznenadnoj prilici, kada mu je loptu u prostor ubacio Erić, no, varaždinski napadač ne uspijeva pronaći put do mreže. Publika je na kratko zanijemila nakon snažnog udarca Doćija s više od 25 metara, ali njegov pokušaj prolazi tik uz lijevu vratnicu.

U dva je navrata pred sam kraj utakmice iz slobodnog udarca prijetio i Jertec, ali Varaždinci nisu uspjeli bolju igru i terensku inicijativu okruniti pogotkom vrijednim tri nova boda. Bio je to četvrti remi Varaždina u posljednjih pet kola.

– Najviše mi je žao naših navijača. Željeli smo pobjedu, tražili smo gol… Pokušali smo izmjenama doći do željenog cilja. Puno je utakmica odigrano u posljednjih nekoliko tjedana pa se malo osjeća već i umor. Šteta zbog poništenog pogotka za kojeg vjerujem da je bio regularan, da moji igrači nisu bili u zaleđu. Okrećemo se sljedećim susretima, a prvi je već u srijedu protiv Cibalie – rekao je nakon susreta Mario Kovačević, trener Varaždina.

– Ovo je za nas bila teška utakmica, s obzirom da smo ušli u krizu rezultata. Prezadovoljan sam u konačnici osvojenim bodom – kratak je bio trener gostiju, Nino Bule.

Već u srijedu nogometaši Varaždina u utakmici šesnaestine finala Kupa Hrvatske, na domaćem travnjaku dočekuje momčad prvoligaša Cibalie iz Vinkovaca. Utakmica se igra u 18 sati. Prvenstvo 2. HNL nastavlja se utakmicama 13. kola sljedeće subote, a Varaždinci gostuju u Zagrebu protiv Kustošije.

Izvor: Foto: Marta Konjačić

Varaždinske odbojkašice senzacionalno pobijedile zagrebačku Mladost

Senzacionalnu pobjedu ostvarile su odbojkašice Kitra Varaždin u 13. kolu 1. Hrvatske odbojkaške lige. Slavile su protiv vodeće ekipe Lige zagrebačke Mladosti II s 3:0 u setovima.

Prvi set osvojile su rezultatom 25:21, do drugog su stigle rezultatom 25:22, a identičnim rezultatom završio je i treći set. Ovom pobjedom varaždinske odbojkašice skočile su na 9. poziciju Lige s 20 osvojenih bodova.

Njihovi kolege odbojkaši, koji se natječu u Superligi, bili su slobodni prošlog vikenda, a sljedeći prvenstveni susret igraju u subotu, 13. ožujka. U varaždinsku Arenu stiže zagrebačka Mladost, drugoplasirana momčad Superlige

Još nije poznato kad će se nastaviti 3. HNL Sjever, 4. HNL ČK-VŽ i ostale županijske lige

Prema odlukama Nacionalnog stožera civilne zaštite RH dozvoljena su sportska natjecanja u prvom i drugom rangu. Mnogi nogometni klubovi iz Varaždinske županije s pripremama su počeli u veljači, jer se predviđalo da će u ožujku moći nastaviti s prvenstvenim natjecanjima.

Trećeligaši Podravina i Varteks cijele pripreme koncipirali su kao da će im nastavak Prvenstva početi 6. i 7. ožujka, no to se nije dogodilo.

Hoće li sedmoplasirani Varteks u subotu, 13. ožujka, ugostiti Rudar i Podravina u Ludbregu dočekati Podravac iz Virja, odlučuje Nacionalni stožer.

I u nižim ligama, odnosno od 4. HNL Čakovec – Varaždin do 3. županijske nogometne lige, s nestrpljenjem iščekuju zeleno svjetlo Nacionalnog stožera civilne zaštite.

– Kad će početi natjecanje u 3. HNL, 4. HNL te županijskim ligama Varaždinske županije, ovisi o odlukama Nacionalnog stožera. Zasad još ništa ne znamo – ističe Nino Vugrinec, tehnički tajnik Županijskog saveza Varaždin.

Naime, predstavnici Hrvatskoga nogometnog saveza već su prije sastavili dopis Nacionalnom stožeru i iznijeli argumente zašto bi se natjecanja od 3. HNL pa naniže trebala održati.

– Nismo išli pojedinačno kao Županijski savez prema Nacionalnom stožeru, već krovna nogometna organizacija pregovora za sve županijske saveze. Iznijeli su argumente da u nogometnim klubovima nije bilo mnogo zaraženih, a što će odlučiti Nacionalni stožer, znat ćemo u sredinom ovog tjedna. Uglavnom, nastavak Prvenstva trebao bi biti bez gledatelja – objasnio je Vugrinec.

I dok se čeka odluka Nacionalnog stožera, klubovi čekaju zapeti kao puške. U 4. HNL Čakovec – Varaždin bitka za naslov vodi se između dva varaždinska i tri međimurska kluba. Uvjerljivo vodeća je Bednja s 27 bodova, slijede Međimurec i Mladost Komet s po 20 te Nedeljanec i palovečki Dinamo s po 18 osvojenih bodova.

U 1. ŽNL prvo mjesto drži Obreš s devet pobjeda i remijem, odnosno 28 osvojenih bodova. Drugoplasirana je Budućnost s 24 boda, a trećeplasirana Drava-Ajax s 21 bodom.

U 2. ŽNL na prvome mjestu je Zadrugar s 30 bodova, dok pet bodova manje ima drugoplasirani Orač. U 3. ŽNL Skupina Varaždin na prvome mjestu je Podravac iz Svibovca Podravskog, a u ludbreškoj 3. ŽNL vodeća je Struga Rovokop.