Varaždinac Mateo Žugec odličan peti na Svjetskom juniorskom prvenstvu u gimnastici

Mladi reprezentativac Mateo Žugec u finalu Svjetskog juniorskog prvenstva zauzeo je odlično peto mjesto.

Finale prvog Svjetskog juniorskog prvenstva koje se ovih dana održava u mađarskom Gyoru, donijelo je još jedan veliki uspjeh za hrvatsku gimnastiku, ovoga puta onu mlađih dobnih kategorija.

Mladi Varaždinac Mateo Žugec na konju s hvataljkama je osvojio odlično peto mjesto (13.000), a svjetska medalja izmakla mu je za dlaku.

– U trenutku kada sam odradio vježbu i shvatio da s ovom ocjenom mogu doći do medalje, nakratko sam zaboravio kakav sam grozan period prolazio u treningu. Probudila se čak i nada za medaljom, a koja je bila dostižna za 0,233 boda. Da nije bilo jedne greške u shivadu, bila bi i medalja tu. Osjećam se neopisivo sretno i zadovoljno radi činjenice da sam u samom svjetskom vrhu. Vjerujem da do Olimpijade mladih ozlijeda neće predstavljati problem i da ću uspjeti doći do medalje – zadovoljan je nakon finala bio Mateo koji se sada okreće novim izazovima.

Svjetski juniorski prvak na konju s hvataljkama postao je Japanac Takeru Kitazono (13.966). Srebro je pripalo njegovom sunarodnjaku Oki Shinnosukeu (13.766), a bronca Latvijcu Edvinsu Rodevicsu (13.233).

Za Matea je ovo bilo drugo veliko natjecanje u karijeri nakon što je prošle godine u Glasgowu nastupio na Europskom juniorskom prvenstvu, gdje je zauzeo vrlo dobro 11. mjesto.

Ispred njega je sada još jedna velika međunarodna smotra. Od 21. do 27. srpnja nastupit će na Europskom olimpijskom festivalu mladih (EYOF), gdje će se ponovno pokušati plasirati u finale i krenuti u borbu za prvu međunarodnu medalju.

Županijski kup: Bednja uvjerljiva protiv Nedeljanca, slavlje i Varteksa

Odigrani su prvi susreti polufinala Županijskog nogometnog kupa, a u oba susreta u srijedu, 17. travnja slavili su domaćini.

Na stadionu Sloboda Varteks je ugostio Ivančicu i slavio s 3:1. Ivančani su poveli već u 1. minuti preko Kostelca i s minimalnim vodstvom otišli su na odmor. No, u drugom dijelu Bumbari su okrenuli rezultat. Prvo je Glavica u 55. minuti svojim golom izjednačio rezultat, da bi ih isti igrač u 68. doveo u vodstvo Varteks. Konačni rezultat postavio je Kanceljak golom u 78. minuti.

U drugoj utakmici Bednja je ugostili Nedeljanec i pobijedila s 3:0. Beletinčani su poveli u 16. minuti golom Bosilja, a na 2:0 povisio je Pomper golom u 29. minuti, da bi treći gol za Bednju postigao Kareem Donovan u 64. minuti.

Uzvratni susreti na rasporedu su u srijedu, 1. svibnja.

Dinamo je ipak bio prejak za nogometaše Varaždina

Nogometaši Varaždina u srijedu, 17. travnja na Maksimiru su odigrali susret odgođenog 5. kola SuperSport HNL-a protiv zagrebačkog Dinama, a slavili su Zagrepčani s 2:1.

Trener Šafarić izveo je sastav:  Zelenika, Škaričić, Jelenić, Lamine Ba, Boršić, Lusavec, Marina – Šego, Belcar, Poldrugač – Dabro.

Modri su poveli su poveli 26. minuti preko Martina Baturine i s minimalnom prednošću otišli na odmor. Na 2:0 povisio je Gabriel Vidović u 53. minuti. Od 63. minute Varaždin je igrao s igračem manje nakon što je isključen Luka Jelinić, no Varaždinci su postali opasniji.

Domagoj Drožđek u 72. minuti uspio je smanjiti na 2:1 što je bio konačni rezultat.

Bio je to 11. poraz varaždinskog sastava koji u idućem kolu odlazi u goste Rudešu, momčadi koja je već ispala iz najvišeg ranga hrvatskog nogometa.