Varaždinci bili spremni platiti ulaznice za susret Hrvatske i Argentine i 1000 eura

Tenis

Iako Hrvatska nije uspjela ponoviti plasman na 1. mjesto svjetskog tenisa, navijači su preboljeli poraz i na zagrebačkim ulicama je veselo.

Argentinci slave pobjedu svoje Davis cup ekipe, a Hrvati vele da su razočarani ali ne toliko da ne bi čestitali našim dečkima na izvanrednoj borbi u finalu.

U Zagreb se danas ujutro, 27. studenog, uputio i veliki broj Varaždinaca. Krenuli su i oni koji nisu na vrijeme kupili karte, uz nadu da će pred Arenom naići na kojeg preprodavača. Cijena? Bili su spremni izdvojiti i do 500 eura. Budući da u ovim trenucima još uvijek slave pobjedu na glavnom zagrebačkom trgu, još nismo uspjeli saznali koliko ih je koštalo sudjelovanje u pokušaju Hrvatske da ponovi uspjeh finala od prije 11 godina.

Neposredno pred put, Zoran J., koji se s dvojicom sinova odlučio krenuti u Zagreb, nam je rekao: – Nemamo karte, ali se nadamo da ćemo ih kupiti i ući u Arenu. Nazivali smo sve koje poznajemo i koji imaju bilo kakvu  vezu sa tenisom, politikom, showbusinesom… ma tko bi mogao imati koju kartu, ali svi su redom rekli da od jučer navečer telefon zvoni bez prestanka. Tako da se uzdamo u dobar stari šverc. Koliko smo spremni platiti ? Ne puno… Ma, dobro… nadam se da moja žena ne čita vaš portal, tri ulaznice sam spreman platiti i 1000 eura. Puno je, ali i nije kad se ne zna hoćemo li ikad i kada imati priliku biti dio hrvatske sportske povijesti – rekao je Zoran i zaključio: – Neke stvari nemaju cijenu.

U međuvremenu smo uspjeli dobiti  Zorana. Od buke smo ga jedva čuli, a na pitanje koliko su ga koštale karte rekao je da nije uopće važno. – Nismo pobijedili, ali vrijedilo je svake lipe – rekao je i nastavio tulumariti s Argentincima, koji se sutra rano ujutro vraćaju u Južnu Ameriku.

Varaždinski rukometaši poraženi kod Poreča

Rukometaši Gradskog rukometnog kluba Varaždin 1930 u sklopu 6. kola Lige za prvaka gostovali su kod Poreča. Domaćin je pobijedio rezultatom 28:25.

Domaćin je pomalo uspavano ušao u susret što su iskoristili gosti koji su već u 8. minuti imali +3 (3:6). Porečani su brzo konsolidirali redove te s tri pogotka u nizu, poravnali rezultat na 6:6. No, već u 17. minuti Varaždin ponovno ima +3 (7:10). U 22. minuti ponovno smo na početku jer Poreč izjednačava na 11:11. S neodlučenim rezultatom 13:13, otišlo se na predah u svlačionice.

Drugi dio utakmice bolje je otvorio Poreč i otišao na +3 u 38. minuti (18:15), a zatim i na +4, odnosno +5.

Gosti su pokušali uhvatiti priključak i najbliže što su uspjeli bilo je na -2 u nekoliko navrata (21:19, 22:20, 23:21, 25:23). Zadnji 10 minuta pak, također je bilo napeto i nezvjesno jer Rudar nije dopuštao Poreču da se opusti u nijednom trenutku. Ipak, završne minute pripale su Porečanima koji su mirniji i slavili.

Najučinkovitiji u varaždinskim redovima bio je Dominik Novak s 12 golova.

Izvor: HRS

Zrinski slavio u susjedskom derbiju protiv varaždinske Koke

Rukometašice Koke odigrale su susret 21. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene. Gostovale su kod Zrinskog u Čakovcu koji je slavio s 30:26.

Čakovčanke su već u 5. minuti imale su prednost od četiri razlike (6:2). A iako je ta prednost varirala tijekom cijelog prvog dijela, ni u jednom je trenutku nisu ispustile. Nakon 30 minuta rezultat je bio 17:13.

Ništa se bitno nije promijenilo ni u nastavku utakmice. Varaždinke su pokušavale dostići zaostatak, ali najbliže što su došle bilo je minus dva u 44. minuti (19:17). Zrinski nakon toga ponovno polako diže svoju prednost koju bez većih problema održava do samog kraja. Konačni rezultat bio je 30:26 za domaću momčad.

Selena Milošević bila ja najpreciznija u pobjedničkim redovima, a zabila je osam pogodaka. Kod Koke najbolja Lucija Jandrašić sa šest.