Varaždinci među uspješnijim bowling veteranima

PRVENSTVO U VARAŽDINU

Na stazama Bowling centra Medonja u TC Lumini kraj Varaždina, u subotu je odigrano Prvenstvo Hrvatske na kojem je nastupilo 16 najboljih veterana bowlingaša.

U izjednačenoj konkurenciji od domaćih igrača najbolji je rezultat postigao Ivan Kreš zaigravši u finalu protiv Zorana Draženovića iz Zagreba koji je na kraju slavio titulu veteranskog prvaka Hrvatske.

Treće mjesto podijelili su Mato Jurić i Zoran Prelec. Uz Kreša, od varaždinskih igrača solidan su plasman ostvarili Vladimir Petković koji je bio peti te Dražen Dretar osvajanjem sedmog mjesta u ukupnom poretku. Obojici igrača BK Stadiuma, koji će uskoro promijeniti ime u BK Medonja, polufinale je izmaklo za tek nekoliko čunjeva.

Slijedeće nedjelje u Bowling centru Medonja u Luminiju na rasporedu je prvenstvo Hrvatske za parove.

Varteks pobijedio Međimurje i skočio na 3. mjesto 3. NL Sjever

Nogometaši Varteksa u utorak, 23. travnja na stadionu Sloboda odigrali su susret 21. kola 3. NL Sjever i slavili su s 3:1.

Varteks je vodstva stigao u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Jakupak umjesto centaršuta, na dodavanje Renana, ulazi u kazneni prostor i pogađa za vodstvo na poluvremenu.

U 62. minuti Dolovski upućuje jednu ‘okomicu’ prema Havojiću, ali obrana gostiju griješi, u trk kreće Havojić, i na kraju lopta bez intervencija ulazi u gol, za povećanje vodstva i veliko slavlje na tribinama stadiona Slobode. Strijelac je službeno Dolovski.

Varteks je kontrolirao igru, a Petar Havojić stavlja točku na i odlične utakmice Bumbara, u 85. minuri. Najveći dio posla je obavio Glavica, istrpio duele, i uposlio Havojića, koji je samo pospremio loptu u mrežu.

Počasni gol za Međimurje postiže Niko Ivančić, Varaždinac u dresu Međimurja, nekad član omladinskih kategorija Varteksa. Bila je to lijepa akcija Drka i Ivančića, gdje mladi napadač iz drugog pokušaja svladava Banfića.

Čestitam igračima, stvarno mislim da su danas odigrali dobro, i mislim da smo kontrolirali utakmicu cijelim tijekom. Čeka nas Polet, tu je i kup, a drago mi je da su danas i igrači iz Škole nogometa dobili prigodu – kazao je Marko Trojak, pomoćni trener Varteksa.

Da je Varteks bio bolji priznao je i trener gostiju Antun Jukić, nekad i trener Varteksa.

– Čestitam Varteksu na pobjedi, u ovom trenu su oni ipak bolja ekipa, pogotovo, kad se igra u tjednu, a mi u niti jednoj utakmici u tjednu ne možemo biti pravi, jer nam nema igrača koji studiraju ili rade. To je jedan od razloga koji utječu na uvjerljivu pobjedu Varteksa, koji je zasluženo pobijedio – kazao je trener Međimurja.

Ovom pobjedom Varteks je za jedan bod preskočio Pitomaču, te se vratio na 3. mjesto tablice, a slijedi im gostovanje u Svetom Martinu na Muri, kod Poleta. Nakon toga uvzrat kupa u Ivancu, te direktne utakmice s Rudarom, kod kuće, te Pitomačom, na gostovanju, koje će vjerojatno i odlučiti konačni poredak na tablici.

Solidni nastupi braće Bengeri na dvije utrke Svjetskog kupa

U Tacnu na rijeci Savi u Sloveniji održane su dvije utrke za Svjetski kup u kajak slalomu na kojima je nastupilo 220 natjecatelja iz 19 zemalja.

Kajak kanu klub Varteks na natjecanju su predstavljali braća Katja i Roko Bengeri u sastavu reprezentacije Hrvatske.

Katja Bengeri nastupila je u dvije discipline te se u subotu, 20. travnja u kategoriji kanu jednosjeda (C1) plasirala na 15. mjesto, dok se u kajaku jednosjedu (K1) plasirala na 18. mjesto. Na drugoj utrci u nedjelju, 21. travnja popravila je svoje rezultate te se u kanu jednosjedu plasirala na 11. mjesto, a isti rezultat ostvarila je i u kajaku jednosjedu.

U nedjelju je na utrci nastupio i Roko Bengeri i plasirao se na odlično 35. mjesto u kajaku jednosjedu u konkurenciji 111 natjecatelja.