Varaždinci osvojili medalje na 9. prvenstvu Hrvatske u disc golfu

Na prvenstvu je sudjelovalo 39 igračica i igrača iz 7 klubova, a natjecanja su se odvijalo u subotu i nedjelju, 25. i 26. rujna.

Kako je oba dana bilo prekrasno toplo jesensko vrijeme igrači su mogli pokazati najbolje što znaju, no trebalo je zadržati i koncentraciju kroz cijelo natjecanje jer igrale su se tri pune runde od 18 staza, svaka trajanja od preko 3 sata, te finalna runda na 9 staza.

Titule državnih prvaka odnijeli su Zagrepčanin Noa Ćavar u konkurenciji juniora, Varaždinka Danica Pajtak kod žena, te Čakovčanci Mario Mesarić u muškoj kategoriji te Radule Mikić u muškoj kategoriji preko 40 godina.

U juniorskoj kategoriji Noa Ćavar iz Flying disc kluba Zagreb, najiskusniji Hrvatski mladi disc golfer, nije imao konkurenciju u borbi za zlatnu medalju, te je sigurno došao do nje odigravši cijeli turnir značajno iznad svog rejtinga. Za drugo mjesto su se dugo borila dva igrača Flying disc kluba Nova Gradiška – David Glavičić i Luka Kruljac pri čemu se pred kraj prvenstva David uspio odvojiti od Luke i osvojiti srebrnu medalju.

U ženskoj kategoriji Danica Pajtak iz Disc golf kluba Varaždin je, nakon 2016. i 2018. godine, osvojila svoju treću titulu najbolje u državi. Tijekom prve tri runde borba u ovoj kategoriji je bila neizvjesna, i iako je Danica bila u vodstvu od druge runde nadalje, Maja Šimenc iz varaždinskog Disc golf kluba Lagoda te Ira Molnar-Gorički iz Flying disc kluba Zagreb su cijelo vrijeme prijetile i ostavljale otvorenim borbu za sva tri mjesta na postolju. No, u konačnici je Danica odigrala finalnih 9 staza najbolje te uzela zlato, dok je Maja sa jednim bacanjem prednosti pred Irom osvojila srebro.

U kategoriji muških iznad 40 godina Radule Mikić iz Čakovečkog Disc golf kluba Zrinski je osvojio svoju drugu titulu prvaka. Natjecanje u ovoj kategoriji igralo se tek drugi puta, nakon 2018. godine, a kako je ovom prigodom u njoj sudjelovalo 7 natjecatelja, vjerujemo da će daljnjim razvojem sporta, od sada to biti stalna kategorija državnog prvenstva. Drugo mjesto je osvojio Tomislav Ćavar iz Flying disc kluba Zagreb, a na treće se plasirao Anđelko Zrinski iz Sportsko-rekreativne udruge Zagorje.

U tradicionalno najbrojnijoj, muškoj kategoriji, sudjelovalo je 14 natjecatelja, a u ozbiljnoj konkurenciji za mjesta na podiju bilo je čak 9 igrača, pa je borba za medalje bila doista neizvjesna sve do samog kraja. U konačnici titulu prvaka države, nakon osvojenog drugog mjesta godinu ranije, ponio je Mario Mesarić iz Čakovečkog disc golf kluba Zrinski. Samo jedno bacanje iza pobjednika, natjecanje su završili članovi Disc golf kluba Varaždin – Aki Vucković i Nino Đurak. Kako prema propozicijama natjecanja podjela mjesta na podiju nije moguća njih dva su krenuli u doigravanje gdje je nakon prve staze bolji bio Nino i tako osvojio srebrnu medalju, dok je brončana pripala Akiju. Članovi riječkog kluba Eagle, Božidar Marić i Josip Bošnjaković, osvojili su 4. i 5. mjesto konačnog poretka.

Osim službenih natjecateljskih kategorija održano je natjecanje i u rekreativnim kategorijama namijenjenim početnicima gdje su najbolji bili Laura Žiković i Val Martić iz Riječkog disc golf kluba Eagle.

Sandro Meštrić od Kneginca, Trnovca, Dabrova do Kielcea i Olimpijskih igara u Parizu

– Naravno da je svakom rukometašu san braniti boje reprezentacije. Konkurencija na vratima reprezentacije je velika i da bih stigao do Kauboja, trebam još mnogo znoja proliti. No, meni su tek 24 godine i ima vremena – govorio je prije tri godine Sandro Meštrić kad je tada iz Gradskog rukometnog kluba Varaždin 1930 prešao u francuski Pays d’Aix UC.

Sada mu se san ostvario i s hrvatskom vrstom nastupit će na Olimpijskim igrama u Parizu. Varaždinska županija tako će nakon 12 godina imati svojeg rukometaša na Olimpijskim igrama. Toliko je vremena prošlo otkako je Blaženko Lacković, haubica iz Novog Marofa, s Kaubojima nastupio na Olimpijskim igramam u Londonu 2012. godine. Hrvatska vrsta na tom olimpijskom turniru uzela je brončanu medalju.

– Vratar poljskog Kielcea, ostvario je dva sna; prvi je igranje za reprezentaciju kad je debitirao u prijateljskoj utakmici protiv Egipta, a drugi je odlazak na Olimpijske igre. Gotovo sve suigrače zna od ranije iz brojnih liga koje su nezamislive bez hrvatskih aduta. Prilagodba zato nije bila ni potrebna, jer u ovoj ekipi baš svi dišu kao jedan. Zlatna medalja s Hrvatskom je ono što bi Sandro volio imati u svojoj kolekciji. Sigurni smo, ima nas još – stoji na društvenim mrežama Hrvatskog rukometnog saveza.

Meštrić je rukometnu karijeru započeo u Rukometnom klubu Kneginec, pa je potom branio u Vidovcu i Trnovcu. Godine 2014. prešao je u GRK Varaždin 1930. U početku mu je partner na vratima bio Mislav Lončar, pa je dijelio minutažu s Matijom Špikićem, a potom s Domagojem Črnilom.

Rukometni put

Godine 2021. prešao je u francuski Pays d’Aix UC gdje se zadržao polusezonu, a zatim je branio vrata slovenske Ribnice. Njegove odlične predstave zapele su za oko poljskom Kielceu s kojim je ugovor potpisao u siječnju 2022. godine. Nastavio je braniti boje slovenskog prvoligaša te se iduće sezone priključio poljskom rukometnom gigantu. Uslijedila je operacija kralježnice te osmomjesečni oporavak, a u veljači ove godine i debi za poljski Kielce.

Odličnim predstavama ove sezone uspio je izboriti mjesto među 17 putnika na Olimpijske igre u Pariz. Hrvatskoj rukometnoj reprezentaciji ovo će biti šesto sudjelovanje na olimpijskim igrama. Do sada je osvojila dva zlata 1996., 2004. te jednu broncu 2012. godine. U Pekingu 2008. osvojila je 4., a u Rio de Janeiru 5. mjesto.

Varaždinci pobijedili i u trećem prijateljskom susretu

Nogometaši Varaždina pripremaju za novu sezonu u slovenskoj Rogli. U subotu, 13. srpnja odigrali su treću pripremnu utakmicu protiv rumunjskog Argesa. Varaždinci su slavili s minimalnih 1:0.

Pobjednički pogodak postigao je Dimitar Mitrovski u 61. minuti susreta.

Prije tog susreta Varaždinci su svladali mađarski ZTE s 2:0, a istim rezultatom pobijedili su Lokomotivu.

Sljedeći prijateljski susret Varaždinci igraju u utorak, 16. srpnja također na Rogli.

Što se tiče kadrovske križaljke zasad su klub napustili Jelenić, Banovec, Perić, Vugrinec, Vuk, Gudelj, Drožđek, Vukušić i Vukčević.

Pristigli su Maglica, Mladenovski, Tepšić, Mamić, Nelson i Nevers.