Varaždinci u posljednjim minutama ostali bez pobjede protiv Slaven Belupa

Nogometaši Varaždina i Slaven Belupa u petak, 2. travnja, odigrali su derbi začelja 27. kola 1. HNL. Završilo je 1:1.

U susjedskom derbiju prvi su zaprijetili Varaždinci u 6. minuti kada je koprivnički vratar Ivan Filipović obranio udarac Demira Pece. Pet minuta kasnije opet sjajna prilika Varaždina. Gabrijel Boban otresao se čuvara, nabacio za Ivana Posavca koji je glavom pucao preko vrata. U 25. minuti slobodni udarac za Varaždin na 18 metara. Tukao je povratnik Neven Đurasek, no siguran je opet bio Filipović.

U 35. minuti Koprivničani su prvi put na utakmici konkretnije zaprijetili. U glavnoj ulozi bio je Nemanja Glavčić čiji je udarac s 30 metara bez problema ukrotio varaždinski golman Dinko Horkaš.

Kapetanski gol

U 42. minuti Varaždin je napokon okrunio inicijativu. Đurasek je uzeo loptu u svojoj polovici, povukao do 16 metara i plasirao pored ukopanog Filipovića za 1:0.

U 54. minuti Varaždinci su imali priliku za povećanje vodstva. Kerim Memija se sjurio u šesnaesterac, odigrao dupli pas s Obregonom, no njegov udarac izvrsno je obranio Filipović.

U 64. minuti trener gostiju Tomislav Stipić uveo je Ivana Krstanovića i odmah su Koprvničani bili opasniji. U 70. minuti najbolja prilika gostiju dotad. Nakon ubačaja s pet metara glavom je pucao Korejanac Kim, ali odlično brani Horkaš. Četiri minute kasnije opet izvrsna prilika gostiju. Krstanović je podvalio Luliću, ali ovaj put se ispriječila vratnica. Gosti su na kraju stigli do zasluženog izjednačenja. Bilo je to u drugoj minuti sudačke nadoknade. Nakon pogreške varaždinske obrane, Ivan Delić poentirao je za konačnih 1:1.

Varaždinski nogometaši tako su u samoj završnici ispustili pobjede. U idućem kolu čeka ih gostovanje kod Gorice.

Županijski kup: Bednja uvjerljiva protiv Nedeljanca, slavlje i Varteksa

Odigrani su prvi susreti polufinala Županijskog nogometnog kupa, a u oba susreta u srijedu, 17. travnja slavili su domaćini.

Na stadionu Sloboda Varteks je ugostio Ivančicu i slavio s 3:1. Ivančani su poveli već u 1. minuti preko Kostelca i s minimalnim vodstvom otišli su na odmor. No, u drugom dijelu Bumbari su okrenuli rezultat. Prvo je Glavica u 55. minuti svojim golom izjednačio rezultat, da bi ih isti igrač u 68. doveo u vodstvo Varteks. Konačni rezultat postavio je Kanceljak golom u 78. minuti.

U drugoj utakmici Bednja je ugostili Nedeljanec i pobijedila s 3:0. Beletinčani su poveli u 16. minuti golom Bosilja, a na 2:0 povisio je Pomper golom u 29. minuti, da bi treći gol za Bednju postigao Kareem Donovan u 64. minuti.

Uzvratni susreti na rasporedu su u srijedu, 1. svibnja.

Dinamo je ipak bio prejak za nogometaše Varaždina

Nogometaši Varaždina u srijedu, 17. travnja na Maksimiru su odigrali susret odgođenog 5. kola SuperSport HNL-a protiv zagrebačkog Dinama, a slavili su Zagrepčani s 2:1.

Trener Šafarić izveo je sastav:  Zelenika, Škaričić, Jelenić, Lamine Ba, Boršić, Lusavec, Marina – Šego, Belcar, Poldrugač – Dabro.

Modri su poveli su poveli 26. minuti preko Martina Baturine i s minimalnom prednošću otišli na odmor. Na 2:0 povisio je Gabriel Vidović u 53. minuti. Od 63. minute Varaždin je igrao s igračem manje nakon što je isključen Luka Jelinić, no Varaždinci su postali opasniji.

Domagoj Drožđek u 72. minuti uspio je smanjiti na 2:1 što je bio konačni rezultat.

Bio je to 11. poraz varaždinskog sastava koji u idućem kolu odlazi u goste Rudešu, momčadi koja je već ispala iz najvišeg ranga hrvatskog nogometa.