Varaždinci u posljednjim minutama ostali bez pobjede protiv Slaven Belupa

Nogometaši Varaždina i Slaven Belupa u petak, 2. travnja, odigrali su derbi začelja 27. kola 1. HNL. Završilo je 1:1.

U susjedskom derbiju prvi su zaprijetili Varaždinci u 6. minuti kada je koprivnički vratar Ivan Filipović obranio udarac Demira Pece. Pet minuta kasnije opet sjajna prilika Varaždina. Gabrijel Boban otresao se čuvara, nabacio za Ivana Posavca koji je glavom pucao preko vrata. U 25. minuti slobodni udarac za Varaždin na 18 metara. Tukao je povratnik Neven Đurasek, no siguran je opet bio Filipović.

U 35. minuti Koprivničani su prvi put na utakmici konkretnije zaprijetili. U glavnoj ulozi bio je Nemanja Glavčić čiji je udarac s 30 metara bez problema ukrotio varaždinski golman Dinko Horkaš.

Kapetanski gol

U 42. minuti Varaždin je napokon okrunio inicijativu. Đurasek je uzeo loptu u svojoj polovici, povukao do 16 metara i plasirao pored ukopanog Filipovića za 1:0.

U 54. minuti Varaždinci su imali priliku za povećanje vodstva. Kerim Memija se sjurio u šesnaesterac, odigrao dupli pas s Obregonom, no njegov udarac izvrsno je obranio Filipović.

U 64. minuti trener gostiju Tomislav Stipić uveo je Ivana Krstanovića i odmah su Koprvničani bili opasniji. U 70. minuti najbolja prilika gostiju dotad. Nakon ubačaja s pet metara glavom je pucao Korejanac Kim, ali odlično brani Horkaš. Četiri minute kasnije opet izvrsna prilika gostiju. Krstanović je podvalio Luliću, ali ovaj put se ispriječila vratnica. Gosti su na kraju stigli do zasluženog izjednačenja. Bilo je to u drugoj minuti sudačke nadoknade. Nakon pogreške varaždinske obrane, Ivan Delić poentirao je za konačnih 1:1.

Varaždinski nogometaši tako su u samoj završnici ispustili pobjede. U idućem kolu čeka ih gostovanje kod Gorice.

U NK Zelengaju novi trener Matija Hudoletnjak, stigla i pojačanja

Nakon nekoliko sezona Zoran Ivančić više nije trener četvrtoligaša Nogometnog kluba Zelengaj.

Na klupu nogometaša iz Donjeg Kućana sjest će dosadašnji igrač Matija Hudoletnjak.

– Ovim putem zahvaljujemo gospodinu Ivančiću na svemu što je učinio za dobrobit našeg malog kluba. A unatrag godinu dana je učinjeno mnogo. Matiji pak želimo puno sportske sreće i dobrih rezultata – ističu iz NK Zelengaj.

Na svojim stranicama predstavili su i dva pojačanja za novu sezonu u 4. HNL Čakovec-Varaždin. Stigao je Denis Bartolec iz tuhovečkog Poleta te se u klub vratio Dalibor Kapitan.

– Dečkima želimo dobrodošlicu, dobru formu i puno golova u zelenom dresu – napisali su na Facebook stranicama Kluba.

Inače, nogometaši iz Donjeg Kućana u subotu, 24. srpnja, u 17 sati na svojem igralištu odigrat će prijateljsku utakmicu protiv trećeligaša Međimurja.

Dio međimurskih klubova ne želi igrati 4. HNL ČK-VŽ, pa napravljen presedan

Zna se kada će započeti prvenstva u nižim ligama Varaždinske županije.

O tome je odlučio Izvršni odbor varaždinskog ŽNS-a na posljednjoj sjednici. Naime, 4. HNL Čakovec-Varaždin, 1. ŽNL, 2. ŽNL i treće ŽNL startaju 28. i 29. kolovoza.

Natjecanje u Županijskom nogometnom kupu kreće 14. i 15. kolovoza, a drugo kolo uslijedit će 21. i 22. kolovoza.

Što se tiče županijskih liga sastav je poznat, no još se ne zna koji će biti sastav 4. HNL Čakovec – Varaždin.

Dio međimurskih klubova ne želi igrati varaždinsko-međimursku ligu. Zbog toga je varaždinski ŽNS donio odluku da ligu mogu popuniti klubovi koji su se smjestili ispod petog mjesta u 1. međimurskoj ligi, odnosno petom rangu.

Za istu odluku suglasnost je dalo Ministarstvo turizma i sporta, kao i Hrvatski nogometni savez.

Istaknimo da će sastav lige biti bolje poznat 30. srpnja, kada je zakazan Plenum klubova 4. HNL Čakovec-Varaždin.