FOTO Varaždinska Arena sretna za PPD Zagreb – Pao i Vardar!

RUKOMET

Rukometaši PPD Zagreb pamtit će varaždinsku Arenu samo po pobjedama, u posljednja dva susreta u SEHA Gazprom ligi u GSD Varaždin pobijedili su i Veszprem i Vardar.

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb slavili su u sklopu 11. kola SEHA Gazprom lige u utakmici u kojoj su kao domaćin ugostili makedonski Vardar.

Dvoboj hrvatskog i makedonskog prvaka odigran je u Gradskoj sportskoj dvorani u Varaždinu, a najbolji hrvatski rukometaši svladali su goste rezultatom 28:26 (16:11).

Trener PPD Zagreba Silvio Ivandija za dvoboj s Vardarom odlučio se za istu postavu koja je tri dana ranije svladala mađarski Telekom Veszprem, a na tribinama su ostali ozlijeđeni Domagoja Pavlović, Stipe Mandalinić i Lovro Jotić, kao i Lovro Šprem i Arian Jović.

Odlično otvaranje, sjajni Stivi i „ubojiti“ Marković!

Baš kao i tri dana ranije protiv Telekom Veszprema sjajno su Zagrebaši još jednom otvorili utakmicu i pred više od tri tisuće navijača u Gradskoj sportskoj dvorani u Varaždinu odmah pobjegli Vardaru na dva, pa kasnije i tri pogotka prednosti.

U tom uvodnom dijelu, baš kao i protiv Veszprema, na razini zadatka bio je Ivan Stevanović, dok je u napadačkom dijelu prednjačio Dobrivoje Marković koji je u prvih petanest minuta postigao četiri pogotka.

U tom prvom poluvremenu napadom je još jednom sjajno dirigirao Josip Valčić koji je uz osnovni zadatak razigravanja suigrača uspio u dva navrata i poentirati nakon sjajnih solo prodora.

U 23. minuti golom Kontreca iz kontre otiši su hrvatski prvaci na +5 (13:8), što je na koncu natjeralo trenera gostujuće ekipe Raula Gonzalesa da pozove minutu predaha, no to mu, kako se kasnije pokazalo, i nije previše pomoglo.

Nakon što su u potpunosti nadigrali Vardara u prvih 30 minuta, u prvom redu odličnom obranom i sjajnim solo rolama Ivana Stevanovića i Dobrivoja Markovića, otišli su zagrebaši na predah s prednošću …..

Mirno priveli utamicu kraju!

U nastavku gosti kreću sa Šterbikom na golu umjesto Milića koji je u prvih 30 minuta obranio tek jednu loptu, ali Zagrebaše ni veliki Arpad nije uplašio pa tako već nakon uvodnih deset minuta nastavka prednost hrvatskog prvaka raste na ogromnih +7 (21:14).

Ipak, gosti se ne krilima „topnika“ Vuke Borozana vraćaju na pet golova zaostatka, ali više od toga nisu mogli.

Do konca utakmice uspješno su hrvatski prvaci održavali stečenu prednost i na kraju potpuno zasluženo slavili drugi put ove sezone nad favoriziranim Vardarom.

Ovom pobjedom PPD Zagreb se vratio na drugo mjesto SEHA Gazprom lige i tako napravio novi veliki korak ka plasmanu na Final Four turnir u travnju.

U goste Veszpremu pa na zasluženi odmor!

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb zaostali je dvoboj 05. kola SEHA Gazprom lige u kojemu nabolji hrvatski rukometaši gostuju d mađarskog prvaka Veszprema. Dvoboj starih rivala na rasporedu je u utorak 20. prosinca s početkom u 18.00 sati u Veszpremu.

PPD Zagreb – Vardar 28:26 (16:11)

Gradska sportska dvorana Varaždin: 3 000 gledatelja

Suci: Peter Herzog i Peter Sudi (HUN)

Delegat: Gergely Vattay (HUN)

PPD Zagreb: Stevanović 9 obrana, Skok 2 obrane; Ereš. Vujić I., Vujić S. 3, Kontrec 2, Vori 3, Cingesar 3, Šebetić 2, Marković 7, Horvat 2, Šušnja, Valčić J. 5, Jotić, Valčić T., Miklavčić 1, Markoski

Vardar: Šterbik 5 obrana, Milić 1 obrana, Angelov 3 obrane; Stoilov, Nedanovski, Fereirra, Maqueda 3, Dereven 3, Karačić 4, Dujshebaev 2, Cindrić 3, Čupić 4, Dibirov 1, Shiskarev, Borozan 4, Marsenić 2

Izvor: Foto: Damir Ivančić

Započeo je WRC Croatia Rally, u nedjelju jurilice u Varaždinskoj županiji

WRC Croatia Rally započeo je u četvrtak, 18. travnja uz veliki spektakl u Zagrebu, gdje je 68 posada krenulo s intenzivnim pripremama automobila.

U predstojećim danima Rally će se održati kroz pet hrvatskih županija – Zagrebačku, Karlovačku, Primorsko-goransku, Varaždinsku i Krapinsko-zagorsku te Grad Zagreb. Veliki se finalni spektakl očekuje u nedjelju, kada će posljednja četiri brzinska ispita vozači voziti cestama u Varaždinskoj i Krapinsko-zagorskoj županiji.

Prijavljeno je 68 posada iz 35 zemalja, a u najboljoj WRC kategoriji nastupit će čak 8 posada. U najjačoj, Rally1 klasi će tako naslov braniti Velšanin Elfyn Evans, kao i osmerostruki svjetski prvak, Francuz Sebastien Ogier, trenutačno vodeći u ovogodišnjem prvenstvu, Belgijanac Thierry Neuville te brojne druge zvijezde.

Hrvatski vozači koji će također voziti na ovogodišnjem Croatia Rallyju su: Tomas Hrvatin, Željko Magličić, Jan Pokos, Slaven Šekuljica, Igor Tomljanović, Viliam Prodan te Igor Mandić.

Županijski kup: Bednja uvjerljiva protiv Nedeljanca, slavlje i Varteksa

Odigrani su prvi susreti polufinala Županijskog nogometnog kupa, a u oba susreta u srijedu, 17. travnja slavili su domaćini.

Na stadionu Sloboda Varteks je ugostio Ivančicu i slavio s 3:1. Ivančani su poveli već u 1. minuti preko Kostelca i s minimalnim vodstvom otišli su na odmor. No, u drugom dijelu Bumbari su okrenuli rezultat. Prvo je Glavica u 55. minuti svojim golom izjednačio rezultat, da bi ih isti igrač u 68. doveo u vodstvo Varteks. Konačni rezultat postavio je Kanceljak golom u 78. minuti.

U drugoj utakmici Bednja je ugostili Nedeljanec i pobijedila s 3:0. Beletinčani su poveli u 16. minuti golom Bosilja, a na 2:0 povisio je Pomper golom u 29. minuti, da bi treći gol za Bednju postigao Kareem Donovan u 64. minuti.

Uzvratni susreti na rasporedu su u srijedu, 1. svibnja.