Varaždinska ekipa Automobil Lončar ispala nakon penala u četvrtfinalu Kutije šibica

Šteta

Malonogometaši ekipe Automobil Lončar ispali su u četvrtfinalu Kutije šibica od slovenske ekipe Amoz-Fingal nakon penala 5:4 (3:3).

Slovenska momčad povela je preko Uroša Krofliča u osmoj minuti, šest minuta kasnije varaždinska ekipa je izjednačila preko Luke Bobičanca. Samo minutu kasnije, u 15. minuti Kristjan Čujec doveo je Amoz ponovno u vodstvo i s prednošću od 2:1 otišli su na odmor.

U 29. minuti Aleš Vrabel zabio je za 3:1, no Varaždinci su se u samoj završnici uspjeli vratiti. U 36. minuti u strijelce se upisao Dario Ribić, dok je Bruno Piskać u 38. minuti postavio konačnih 3:3.

Krenulo se na izvođenje sedmeraca. Prvi sedmerac za Lončare realizirao je Luka Bobičanec, no Mordej je također zatresao mrežu. U sljedećoj seriji Marko Kovačić nije uspio zabiti, da bi Igor Osredkar postavio 5:4. U zadnjoj seriji Alen Herceg nije bio precizan pa je slovenska ekipa prošla u polufinale.

Varaždinski rukometaši stigli do četvrte pobjede u nizu: pale i Sesvete

Rukometaši GRK Varaždina 1930 nanijeli su četvrti poraz Sesvetama rezultatom 26:24 i kupili si priliku da možda budu dio elitnog nastavka natjecanja.

To je njihova četvrta pobjeda u nizu s novim trenerom Emersonom Žnidarićem. Sesvećani su vodili vrlo kratko na samom početku susreta. Varaždin je preuzeo kontrolu nad rezultatom kod 3:2, i više ju nije ispustio do kraja. Na poluvremenu su varaždinski rukometaši imali plus četiri 14:10.

U drugom dijelu gosti su nešto aktivniji i efikasniji. Ali, prednost domaćina nisu mogli dostići. Najviše što su im se približili bilo je  minus dva (19:17). Varaždinci su brzo odgovorili s četiri pogotka zaredom i bez većeg stresa priveli susret kraju. Sa šest pogodaka najbolji u njihovim redovima bio je Antonio Budinski.

Izvor: HRS

4. HNL: Ivančica bez problema pobijedila Galeb i tako osvojila naslov jesenskog prvaka

Nogometaši Ivančice jesenski su prvaci 4. HNL Čakovec – Varaždin. Do naslova su stigli svladavši u odgođenoj utakmici 13. kola Galeba iz Oporovca sa 6:0.

Oporovčane je načnuo Tomislav Jagić u 24. minuti, da bi dvije minute kasnije za 2:0 pogodio Patrik Varga. Isti igrač bio je i strijelac za 3:0 u 38. minuti.

Četvrti i peti gol Ivančana bili su djelo Gabriela Pavline u 69., odnosno 76. minuti, dok je konačni rezultat postavio Nikola Kolarek golom u 77. minuti.

Time su Ivančani stigli do 32-og boda i osvojili titulu jesenskog prvaka. Momčad Rade Hercega upisala je tako 10 pobjeda, dva remija i poraz.

Tri boda manje od ivanečkih nogometaša ima drugoplasirani Zelengaj, dok trećeplasirani Draškovec zaostaje šest bodova.