Varaždinske košarkašice dobro otvorile, no pobjeda je otišla na stranu Orke

U Zagrebu je u subotu, 17. travnja, odigrana utakmica 5. kola Lige za prvaka i popunu Premijer lige, između domaćeg sastava Orka i varaždinskog Vindija. Utakmica je završila rezultatom 62:49.

Nakon prve četvrtine Varaždinke su imale prednost od 18:15, no domaćin je okrenuo i na odmor otišao s 38:32. Potom su zagrebačke košarkašice otišle na čak 56:38, ipak u zadnjoj četvrtini Varaždinke su ublažile poraz.

– Odigrali smo susret protiv Orke s premalo treninga zbog ozljeda i izostanaka. Utakmicu smo otvorili dosta dobro i stvorili prednost u prvoj četvrtini. Širina klupe protivnika dozvolila im je da cijelu utakmicu odigraju istim tempom, i pogotovo u drugoj i trećoj četvrtini stvore razliku koju do kraja nismo uspjeli sustići – rekao je Marko Škerbić, trener ŽKK Vindi.

Iduće kola je posljednje za Varaždinke ove sezone, a protivnice su im košarkašice Broda.

Nogometaši Varaždina mogu pobijediti Slaven u zadnjem kolu i svejedno ispasti

Nogometaši Varaždina kolo prije kraja 1. HNL nalaze se na zadnjem mjestu 1. HNL.

Porazom (3:2) od Rijeke u 35. kolu Varaždinci su si zagorčali život. U istom kolu Istra 1961 je pobijedila Slaven Belupo 1:0 i ostavila Varaždince na posljednjoj poziciji.

Sada kolo prije kraja Puljani imaju 29 bodova, jedan više od varaždinskog sastava. Dva boda više od momčadi Zorana Kastela ima Lokomotiva.

U zadnjem, 36. kolu, NK Varaždin u subotu, 22. svibnja, u 18 sati gostuje kod Slaven Belupa. Istra gostuje kod Osijeka, a Lokomotiva kod Hajduka.

Varaždin ako izgubi u Koprivnici, seli se u 2. HNL. Ako remizira kod rasterećenih susjeda, preskočit će Istru ako Puljani ne pobijede u Osijeku. Ako pak slave Istra i Varaždin, a Lokomotiva izgubi tada će Lokosi u niži rang.

Ali Varaždin može pobijediti Slaven i svejedno ispasti. To će se dogoditi ako Istra pobijedi Osijek, a Lokomotiva pobijedi ili remizira s Hajdukom. Jer u međusobnim utakmicama Lokomotiva je bolja od Varaždina.

Zlatko Dalić objavio popis igrača koji će nastupiti na Euru!

Hrvatska će za manje od mjesec dana otvoriti Europsko prvenstvo utakmicom protiv domaćina Engleske na Wembleyu, a izbornik Zlatko Dalić u ponedjeljak, 17. svibnja objavio je popis od 26 igrača koje će voditi na Euro!

Od nogometaša iz varaždinskog kraja tu je Luka Ivanušec, mladi reprezentativac i igrač Dinama.

Na popisu nema Darija Melnjaka, igrača turskog Rizespora.