FOTO Varaždinski rukometaši dobro parirali rumunjskoj Steaui u prvom susretu EHF Kupa

Rukometaši Gradskog rukometnog kluba Varaždin 1930 u nedjelju su u dvorani na Dravi odigrali prvi susret prvog kola EHF Kupa protiv Steaue iz Bukurešta i završilo je 25:26.

Na samom početku utakmice, koju je pratilo 500 gledatelja, igralo se izjednačeno i u šestoj minuti Dabrovi su imali vodstvo od 3:2 te igrača više budući da je isključen Gaminde Javier Humet. To domaća momčad nije iskoristila, već su gosti izjednačili na 3:3. Steaua, novi član SEHA lige, prednost je vratila u 15. minuti kada je Alin Rosu realizirao sedmerac, da bi minutu kasnije prednost povisili na 4:6. Jedan od najzaslužnijih za vraćanje prednost bio je gostujući vratar Tudor Stanescu koji je do tada skupio čak pet obrana.

Odijepili se

U 21. minuti otišli su rumunjski rukometaši na plus četiri (5:9) iako im je na dvije minute isključen Razvan Rapciuga. Tu prednost su održavali te su u posljednjoj minuti prvog dijela pogocima Andreija Mihalecee i Krsta Miloševića, povisili razliku na plus šest (8:14) Do pete minute drugog dijela varaždinski rukometaši na krilima vratara Sandra Meštrića smanjili su na minus tri (12:15). Ipak gosti su do 40. minuti opet otišli na plus pet i tu razliku održavali su 47. minute kada je rezultat bio 17:22.

Preokret

No, domaći rukometaši su se probudili i serijom 4:0 od 47. do 51. minuti smanjili na samo pogodak zaostatka (21:22). Dva gola u tom periodu postigao je vratar Meštrić, koji je iskoristio prazna vrata gostiju. Domaći gledatelji su se digli na noge kada je Dominik Novak svojim šestim golom u 54. minuti nastavio varaždinsku seriju i izjednačio rezultat na 22:22. Tu su Varaždinci potrošili mnogo snage pa su rumunjski rukometaši u 56. minuti vratili na plus dva (22:24). Domaćin se nije predao nego je u 58. minuti ponovno izjednačio (24:24). U posljednje dvije minute sretniji i spretniji su bili gosti koji su na kraju slavili rezultatom 26:25. Naraspoloženiji u varaždinskim redovima bio je Dominik Novak sa šest golova, dok je kod gostiju najbolji strijelac bio Andrei Mihalcea sa sedam golova. – Drugo poluvrijeme nismo igrali dobro. Željeli smo odmoriti neke igrača jer za dva dana igramo jaku utakmicu u Prvenstvu. Ne znam što se dogodilo i nad glavom mi je trenutno mnogo upitnika – rekao je nakon utakmice Mikail Ovidiu, trener Steaue. Zadovoljan predstavom svoje momčadi bio je Siniša Radujković, trener Dabrova. – Mislim da nije ni loše bilo. Dali smo sve od sebe u prvom dijelu i na odmoru se dogovorili da se moramo zgusnuti u obrani i probati povući koju kontru i polukontru, jer na njihovu 6-0 obranu nije bilo lako zabijati golove. Stisnuli smo sredinu, igrali agresivnije te dosta zrelo u napadu. Moram biti zadovoljan i samo tako trebamo nastaviti – zaključio je Radujković. Uzvratni susret igra se u nedjelju, 9. rujna u Bukureštu.

Započeo je WRC Croatia Rally, u nedjelju jurilice u Varaždinskoj županiji

WRC Croatia Rally započeo je u četvrtak, 18. travnja uz veliki spektakl u Zagrebu, gdje je 68 posada krenulo s intenzivnim pripremama automobila.

U predstojećim danima Rally će se održati kroz pet hrvatskih županija – Zagrebačku, Karlovačku, Primorsko-goransku, Varaždinsku i Krapinsko-zagorsku te Grad Zagreb. Veliki se finalni spektakl očekuje u nedjelju, kada će posljednja četiri brzinska ispita vozači voziti cestama u Varaždinskoj i Krapinsko-zagorskoj županiji.

Prijavljeno je 68 posada iz 35 zemalja, a u najboljoj WRC kategoriji nastupit će čak 8 posada. U najjačoj, Rally1 klasi će tako naslov braniti Velšanin Elfyn Evans, kao i osmerostruki svjetski prvak, Francuz Sebastien Ogier, trenutačno vodeći u ovogodišnjem prvenstvu, Belgijanac Thierry Neuville te brojne druge zvijezde.

Hrvatski vozači koji će također voziti na ovogodišnjem Croatia Rallyju su: Tomas Hrvatin, Željko Magličić, Jan Pokos, Slaven Šekuljica, Igor Tomljanović, Viliam Prodan te Igor Mandić.

Županijski kup: Bednja uvjerljiva protiv Nedeljanca, slavlje i Varteksa

Odigrani su prvi susreti polufinala Županijskog nogometnog kupa, a u oba susreta u srijedu, 17. travnja slavili su domaćini.

Na stadionu Sloboda Varteks je ugostio Ivančicu i slavio s 3:1. Ivančani su poveli već u 1. minuti preko Kostelca i s minimalnim vodstvom otišli su na odmor. No, u drugom dijelu Bumbari su okrenuli rezultat. Prvo je Glavica u 55. minuti svojim golom izjednačio rezultat, da bi ih isti igrač u 68. doveo u vodstvo Varteks. Konačni rezultat postavio je Kanceljak golom u 78. minuti.

U drugoj utakmici Bednja je ugostili Nedeljanec i pobijedila s 3:0. Beletinčani su poveli u 16. minuti golom Bosilja, a na 2:0 povisio je Pomper golom u 29. minuti, da bi treći gol za Bednju postigao Kareem Donovan u 64. minuti.

Uzvratni susreti na rasporedu su u srijedu, 1. svibnja.