Varaždinski rukometaši u derbiju Premijer lige svladali Dubravu i zasjeli na prvo mjesto

RUKOMET

Rukometaši Varaždina 1930 jučer su u varaždinskoj Areni ugostili Dubravu i slavili 34:29.

Varaždinci su dobro otvorili i nisu dopuštali Dubravi da im se približi. Na krilima Jurice Vidačeka i Brune Vilija Zobeca gradili su svoju prednost i već u 15. minuti vodili su 12:7. Tu rezultatsku razliku zadržali su do kraja poluvremena. U drugom poluvremenu rukometaši Željka Čaglja podigli su prednost na plus šest (19:13).

Dubrava je donekle uhvatila priključak u 41. minuti, kada je Ivan Vida zabio za 22:20. No, više od toga Zagrepčani nisu uspjeli. Sedam minuta kasnije Filip Glavaš je vratio prednost Varaždina na pet pogodaka i osigurao mirnu završnicu.

Najbolji strijelci kod Dabrova bili su Zobec i Vidaček s po sedam pogodaka, a vratar Sandro Meštrić skupio je deset obrana.

Dalić i Vatreni plasirali se na Final Four Lige nacija: Bilo bi šteta da je ovih 30.000 ljudi otišlo kući nesretno

Hrvatska nogometna reprezentacija izborila je Final Four Lige nacija. Hrvati su u Beču slavili s 3:1 u zadnjoj utakmici skupine.

Vatreni su poveli 1:0 u 6. minuti preko Luke Modrića, no samo tri minute kasnije Christian Baumgartner izjednačio je rezultat.

U drugom dijelu Dalićevi izabranici su bili bolji i to su naplatili golovima. U 69. minuti Marko Livaja zabio je za vodstvo, da bi tri minute kasnije Dejan Lovren zabio za konačnih 3:1.

Vatreni su imali gromoglasnu podršku hrvatskih navijača, a među njima je bilo ljudi iz varaždinskog kraja.

<<Ekipe iz Presečna i Strmca s ostalim fanovima Vatrenih preplavile Wiener City

– Svaki Hrvat može biti ponosan, igrači su se borili do zadnje kapi energije. Navijači? Ma bilo je čudesno, zahvalan sam za ovo što sam doživio u Beču, evo, malo samo nam treba da se opet svi veselimo, da uživamo. Navijači su nas nosili svih 90 minuta, to su dečki osjetili. Iskreno, bilo bi šteta da je ovih 30.000 ljudi otišlo kući nesretno, nisu to zaslužili – rekao je Zlatko Dalić za 24 sata.

Elitna ŽNL Varaždin: Bednja poražena u Tuhovcu, Nedeljanec do visokog slavlja protiv Zelengaja

Kompletirano je 6. kolo Elitne županijske nogometne lige Varaždin. Polet je u Tuhovcu s 2:0 nadvisio vodeću Bednju, jedinu dosad neporaženu momčad u prvenstvu.

Publika je mogla uživati u utakmicu u Nedeljance, gdje je istoimeni domaćin s visokih 6:2 slavio protiv Zelengaja. Emanuel Škvarić doveo je domaćine do početne prednosti u 3. minuti, da bi gosti već do 15. minute preokrenuli vodstvo. No, razigrani igrači Nedeljanca do odmora postižu još četiri gola. Na 2:2 izjednačuje Tomislav Medved u 17. minuti. Deset minuta kasnije novu prednost domaćinima donosi Mihael Buhin. Medved je ponovno strijelac u 35. minuti, da bi pred sam odlazak na odmor na 5:2 povisio Luka Modrić. Konačni rezultat u 57. minuti postavlja Jurica Buden.

Dubravka-Zagorac je kod kuće s 3:1 bila bolja od Plitvice, dok je Novi Marof upisao sigurnu 4:0 pobjedu na gostovanju u Vidovcu protiv domaće Budućnosti.

Još u subotu su Ivančica i Polet (C) odigrali bez golova, dok je Mladost u Margečanu s 3:2 svladala momčad Jalžabeta.

Unatoč prvom porazu Bednja je zadržala vodeće mjesto s 15 bodova. Po dva manje imaju Novi Marof i Ivančica, dok se Polet (T) popeo na 12 bodova. Na začelju su i dalje jedine dvije momčadi koje u uvodnih šest kola nisu uspjele stići do pobjeda. Plitvica je posljednja s jednim bodom, dok Budućnost ima tek bod više.

Parovi 7. kola (1. i 2. listopada): Zelengaj – Ivančica, Novi Marof – Dubravka-Zagorac, Bednja – Budućnost, Polet (C) – Mladost (M), Plitvica – Nedeljanec, Jalžabet – Polet (T).