VIDEO Glavica iz Varteksa u Cibaliju i odmah u debiju zabio pogodak

Odlično reagirao

Bivši igrač Varteksa Dejan Glavica u svojem debiju u dresu vinkovačke Cibalije zabio je prvijenac.

Glavica, koji je u prvom dijelu sezone nosio dres navijačkog Varteksa u Međužupanijskoj ligi, u strijelce se upisao 52. minuti protiv Intera u 21. kola 1. HNL.

Njegov pogodak možete pogledati u videu od 2:14.

No, samo nekoliko sekundi kasnije momčad Samira Toplak je izjednačila preko Blaževića, koji je ujedno postavio konačnih 1:1.

Inače, Cibalija drži posljednje mjesto lige, dok su Zaprešićani sedmoplasirani.

Michele Šego s mladim Vatrenima izborio nastup na Euru

Hrvatska U-21 reprezentacija izborila je nastup na Europskom prvenstvu.

Nakon što su u prvoj utakmici bili bolji s 2:1, izabranici Igora Bišćana u uzvratu su bili pred ispadanjem.

Sve do 84. minute bilo je 2:0 za Dance, ali onda je Igor Matanović pogodio za produžetke. Ondje nije bilo pogodaka pa je odluka pala u raspucavanju jedanaesteraca, gdje je Hrvatska nakon šest serija pobijedila 5:4. Junak pobjede je vratar Dominik Kotarski, koji je obranio dva penala.

Napadač Varaždina za mladu reprezentaciju Michele Šego igrao je do 56. minute kada ga je zamijenio Stipe Biuk.

Euro U-21 na rasporedu je od 21. lipnja do 8. srpnja 2023. godine, a igrat će se na osam stadiona u pet gradova. U Rumunjskoj će se utakmice igrati u Bukureštu i Cluj-Napoci, te u gruzijskim gradovima Tbilisiju, Batumiju i Kutaisiju.

FOTO Talijan Jonathan Milan pobjednik prve etape utrke CRO Race kojoj je cilj bio u Ludbregu

Talijan Jonathan Milan pobjednik je prve etape biciklističke utrke CRO Race koja se vozila od Osijeka do Ludbrega.

Johnathan je tako obukao crveni dres vodećeg u generalnom plasmanu, plavi dres vodećeg u bodovnom poretku te bijeli dres najbržeg mladog vozača.

Zeleni je dres pripao Oscaru Onleyu.

Milan je ciljem prošao u vremenu od 5:31:48 sati, ispred sunarodnjaka Sache Modola (Bardiani CSF Faizanè) i Mirca Maestrija (Eolo-Kometa). U vrlo brzom spuštanju prema „središtu svijeta“, nakon posljednjeg uspona dana na Ludbreške Vinograde, Milan je profitirao od odličnog rada svoje momčadi te na cilju slavio s nekoliko dužina bicikla prednosti u odnosu na najbliže pratitelje za svoju prvu profesionalnu pobjedu u karijeri.

– Osjećaj je nevjerojatan. Sredinom sezone imao sam zdravstvenih problema koji su sada iza mene. Nakon nekoliko plasmana na pobjednička postolja u Njemačkoj i Poljskoj, napokon sam pobijedio. Zahvaljujem i svojim momčadskim kolegama Carusu i Mohoriču na sjajnom radu na usponima – rekao je Milan.

Gradonačelnik Dubravko Bilić nije krio zadovoljstvo jer je Ludbreg domaćin ove utrke.

– Velika je čast za nas što možemo predstaviti naš grad putem televizijskih ekrana diljem svijeta. Naime, ovo događanje izravno prenosi 150 televizija i jako smo ponosni. Sve je to kruna našeg rada, kako u turizmu tako i u promociji biciklizma kao jedne turističke grane koja može biti prilično atraktivna za grad Ludbreg. Uredili smo prošle godine pet biciklističkih staza i želja nam je da biciklizam odnosno cikloturizam bude jedna od važnijih grana našeg turizma – poručio je ludbreški gradonačelnik Dubravko Bilić.