VIDEO Glavina zabio dva, Benko pogodak u susretu Olimpije i Rudara

Bivši varteksovci u glavnoj ulozi

U Prvoj slovenskoj ligi u nedjelju je odigran derbi 23. kola između Olimpije i Rudara, a u glavnoj ulozi bili su bivši igrači Varteksa.

Susret u Ljubljani završio je 4:2 u koristi gostiju iz Velenja. U vodstvo ih je doveo bivši igrač Varteksa Dominik Glavina u 37. minuti, na 0:2 povisio je Mitja Lotrič u 53. minuti, a na 0:3 John Mary u 61. minuti. Rezultat je smanjio Alexandru Cretu u 77., no Glavina je u 89. minuti zabio svoj drugi pogodak (13. u sezoni) za 1:4.

Konačnih 2:4 postavio je Leon Benko iz penala u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Njihove pogotke možete pogledati u videu.

Istaknimo da nakon 23. kola Benkova Olimpija drži drugo mjesto lige, dok je Rudar na sedmom mjestu.

Petero Slobodaša do vrlo dobrih rezultata na tromeču u Beogradu

Petero članova varaždinske Slobode u sastavu hrvatske atletske reprezentacije u srijedu, 25. siječnja, nastupilo je na tromeču u Beogradu s domaćinom Srbijom i reprezentacijom Slovenije.

U tromeču najbolja je bila srpska reprezentacija osvojivši ukupno 180 bodova, na 2. mjesto plasirala se hrvatska reprezentacija s 163 boda, a treća je završila Slovenija s bodom manje.

Odlična je ponovno bila Jana Koščak koja se natjecala u skoku u vis. Preskočila je 1,88 m i zauzela 2. mjesto iza Angeline Topić koja je preskočila 1,94 m.

Treće mjesto osvojio je Roko Farkaš na 60 m, Janko Kišak u istoj disciplini bio je šesti, dok je Klara Koščak na 60 m s preponama osvojila 5. mjesto.

Klara je nastupila i u štafeti 4 x 400 metara te je s Ramić, Draljačić i Kapac stigla do 2. mjesta.

Martin Mlinarič bio je četvrti u skoku u vis s preskočenih 1.95 m.

Koka na Rudar, GRK Varaždin 1930 kod Trogira u osmini finala Hrvatskog kupa

U Trofejnoj dvorani Hrvatskog rukometnog saveza obavljen je ždrijeb osmine finala Kupa Hrvatske za rukometašice i rukometaše, a protivnike su saznali Koka i GRK Varaždin 1930.

Ždrijebom su rukovodili Ante Ančić, povjerenik za natjecanje Hrvatskog rukometnog saveza i Bojan Filipović, voditelj natjecanja HRS-a-. U ovoj fazi natjecanja igra se jedan susret.

U osmina finala kod rukometaša koje se igra u srijedu, 15. veljače, GRK Varaždin 1930 odlazi u goste Trogiru. U osminu finala plasirao se i Čakovec koji će ugostiti Bjelovara.

Susret osmine finala kod rukometašica na rasporedu je 22. veljače. Varaždinska Koka gostuje kod Rudara, dok čakovečki Zrinski ugošćuje Lokomotivu.