Više natjecanja

NATJECANJA MLAĐIH UZRASNIH KATEGORIJA

Tek kada se nađete u dvorani i u središtu natjecanja mlađih uzrasnih kategorija, možete osjetiti vrijednost tog naoko beznačajnog “natjecanja za klince”.

Entuzijazam, posvećenost svom zadatku u tom trenutku, izljevi snažnih emocija, velika volja i drugo postaju oživotvorenje priča o potrebi da svaki prvoligaški klub ima sve uzrasne kategorije i da je to budućnost sporta.
Opredjeljenje državne ali i lokalne samouprave da snažno podržava i financira bavljanje sportom mlađih uzrasnih kategorija na tom mjestu postaje razumljiva i očekivana. Tako da u svakom slučaju treba pronaći mogućnosti da se poveća pažnja prema podmlatku, koji će već sutra nositi i naš vrhunski sport. Isto tako, svaka sportska sredina trebala bi osigurati uvjete za što više natjecanja najmlađih sportaša jer njima ona znače mnogo više nego što to misle “odrasli”. Višestruka korist od usmjeravanja mladih prema sportu nije samo u odvlačenju s “ulice” već i u druženju sa svojim vršnjacima koji imaju slične intetrese i time ih dodatno ojačavamo u namjeri da se i dalje bave sportom, zatim u socijalizaciji, prihvaćanju poraza i trenutnih neuspjeha kao sastavnog dijela sporta ali i poticaja da već na sljedećem natjecanju pokažu još bolju igru i postignu još bolji rezultat.
Davanje podrške takvim natjecanjima i inicijativama za još više sličnih okupljanja mladih sportaša, trebala bi biti obveza u klubovima te ostalim “ozbiljnim” strukturama društva jer se time gradi optimizam bolje budućnosti.