U Varaždinu unajmio Golfa kojim se odvezao u Srbiju i tamo ga prodao za 90.000 kuna
Općinsko državno odvjetništvo u Varaždinu je 5. travnja 2022., podiglo pred Općinskim sudom u Varaždinu optužnicu protiv hrvatskog državljanina starog...
Jučer, 30. ožujka, oko 11.17 sati na auto cesti A4, kod Zamlake, smrtno je stradao 35-godišnjak, izvijestila je PU varaždinska.
— Na autocesti kod Ludbrega teška nesreća: život izgubio vozač automobila
On je upravljao osobnim vozilom auto cestom iz smjera Ludbrega u smjeru Goričana. Dolaskom do nadvožnjaka, gdje se promet zbog radova na zapadnoj kolničkoj traci, koja je zbog toga zatvorena i uredno označena, odvija na istočnoj kolničkoj traci u oba smjera, iz neutvrđenog razloga je prošao na suprotnu prometnu traku koja je u tom trenutku namijenjena za kretanje vozila iz suprotnog smjera.
Tada je prednjim djelom vozila udario u prednji dio teretnog vozila sa skupom kojim je iz smjera Goričana u smjeru Ludbrega upravljao 41-godišnjak. Od siline udarca skup vozila je odbačen u desno gdje je udario u metalnu odbojnu ogradu, dok je osobno vozilo odbačeno u desno i udarilo također u odbojnu metalnu ogradu.
Vozač osobnog vozila je ispao iz vozila, te je uslijed zadobivenih teških ozljeda preminuo na mjestu događaja. Na mjesto događaja izašli su djelatnici Zavoda za hitnu medicinu Varaždinske županije, te je liječnica konstatirala smrt.
Tijelo nesretnog 35-godišnjaka je po nalogu prevezeno na Odjel patologije Opće bolnice Varaždin radi utvrđivanja uzroka smrti.
Za vrijeme trajanja očevida, od 11.30 do 17.45 sati, navedena dionica državne ceste bila je zatvorena za sav promet, te se isti odvija obilazno. Policijski službenici nastavljaju rad na utvrđivanju svih okolnosti nastanka ove prometne nesreće.
Policijski službenici Policijske postaje Varaždin zaprimili su prijavu 68-godišnjaka kojom prijavljuje da je nepoznati počinitelj 3. srpnja u Pešćenici Viničkoj nepoznatim oružjem nastrijelio psa koji se nalazio u šumi, a pomagao u ispaši stada ovaca.
Vlasnik je nastrijeljenog i ozlijeđenog psa odvezao nadležnom veterinaru koji je istog pregledao i utvrdio kako su ozljede teške i da je potrebno psa eutanazirati.
Policijski službenici obavili su očevid te nastavljaju rad na utvrđivanju svih okolnosti događaja i na pronalasku počinitelja ovog kaznenog djela, ističu jutros iz PU varaždinske.
Policijski službenici podnijeli su kaznenu prijavu za kazneno djelo Ubijanje ili mučenje životinja nadležnom državnom odvjetništvu.
U subotu, 2. srpnja, oko 11 sati u Hodošanu, došlo je do prometne nesreće u kojoj je teško ozlijeđena 84-godišnja pješakinja.
Nesreća se dogodila u trenutku kada je 84-godišnja pješakinja prelazila kolnik Zlatoljske ulice, a da se prije stupanja na kolnik nije uvjerila da to može učiniti na siguran način. Uslijed opisane situacije, preko stopala njenih nogu, stražnjim kotačima prešao je teretni automobil s pridodanom prikolicom, čakovečkih registarskih oznaka, kojim je upravljao 29-godišnjak.
Ozlijeđena pješakinja vozilom hitne medicinske pomoći prevezena je u Županijsku bolnicu Čakovec, gdje je utvrđeno da je teško ozlijeđena te je zadržana na liječenju.
Nadležnom državnom odvjetništvu podnijet će se posebno izvješće o opisanoj prometnoj nesreći.